Jedynie prawda jest ciekawa


Adam Borowski: 13 grudnia to dzień święty

06.12.2016

"Wezwanie do protestu na 13 grudnia to zwyczajna bezczelność. Nie mam słów oburzenia. Niech protestują przeciwko rządowi w każdy inny dzień, mają do tego prawo. Natomiast 13 grudnia powinien być dla Polaków dniem pamięci o ofiarach i żałoby, że Wojsko Polskie wystąpiło przeciwko narodowi. To była wojna polsko-jaruzelska. Mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się oszukać i swoją nieobecnością na tym proteście pokażą, co myślą o tym wezwaniu" - podkreślił w rozmowie z "Super Expressem" Adam Borowski, działacz opozycji w PRL.

Borowski skomentował także słowa płk. Mazguły. Stwierdził, że te słowa świadczą tylko o nim, a to co wygaduje wynika z tego, że stał po drugiej stronie i udaje, że nie pamięta. 

"Dochowano kultury w kopalni "Wujek", dochowano jej przy katowaniu Grzesia Przemyka, a ofiary można by długo wyliczać. Przypomnę też płk. Mazgule, że internowani w Wierzchowie Pomorskim i w Kwidzyniu zostali ciężko skatowani, a potem jeszcze skazano ich na kary więzienia za pobicie swoich oprawców. Zjawisko wyparcia jest znane w psychologii. Nie starcza mi słów oburzenia, żeby komentować taką wypowiedź" - powiedział były opozycjonista. 

Dodał, że nie dziwi go podpis Lecha Wałęsy pod odezwą płk Mazguły, ale zaskakujące jest to, ze podpisał ją Grzegorz Schetyna, który był członkiem Solidarności Walczącej. 

"To pokazuje, jakim jest cynikiem. Wydarzenia 13 grudnia 1981 roku były wypowiedzeniem wojny narodowi, to był czarny dzień w historii Polski" - podkreślił Adam Borowski. 


wkt/se.pl

[fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook