Jedynie prawda jest ciekawa


Absurd! Żona Sikorskiego wytyka red. Warzesze obiady

29.10.2015

„Zapomniałeś mi podziękować za robienie obiadów, przygotowywanie śniadań”. Tak się dyskutuje?

Jak brakuje rzetelnych argumentów w dyskusji sięga się po absurdalne tezy, sformułowania i ataki. Znaną zasadę erystyczną zastosowała żona Radosława Sikorskiego. Przerosła ją rozmową z red. Łukaszem Warzechą.

Zaczęło się od tego, że Warzecha na twitterze napisał, że żona Radosława Sikorskiego "forsuje najprymitywniejszą partyjną narrację PO", dołączając się tym samym do "upadku" byłego ministra spraw zagranicznych i marszałka Sejmu. Na to odpowiedziała Anne Applebaum, wskazując, że chyba nie zrozumiał jej tekstu.

Warzecha odparł, że nie pisał o żadnym tekście, ale o tym, co Applebuam pisze na twitterze. Wskazał, że pisała ona m.in., że PiS poparło jedynie 18 procent Polaków, co było „przekazem dnia” Platformy Obywatelskiej.

W pewnym momencie Applebaum nie wytrzymała i uciekła się do personalnych docinek. Tym razem zupełnie absurdalnych. „Zapomniałeś mi podziękować za robienie ci obiadów, przygotowywanie śniadań itd., gdy spędziłeś wiele dni w moim domu” – napisała Applebaum.

Dziennikarz wyjaśnił, że chodziło o pracę nad wspólną książką, którą pisał z Radosławem Sikorskim. „Byłem w Chobielinie kilka dni w 2007 r., pracując nad książką” - tłumaczył Warzecha.

Ciekawe, że znana publicystka i pisarka sięga po takie metody „dyskusji”.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook