Jedynie prawda jest ciekawa


Abp Michalik: Polski nie zmieni nowy rząd

22.11.2015

Metropolita przemyski nawołuje do nawrócenia Polaków.

Jeśli nie nauczymy się miłości, nie będziemy pasować do królestwa niebieskiego – powiedział abp Józef Michalik w kościele Chrystusa Króla w Przeworsku, gdzie przewodniczył uroczystości odpustowej i jubileuszowi 15-lecia istnienia parafii. Metropolita przemyski zaznaczył, że w Polsce będzie lepiej nie wtedy, gdy politycy wypełnią swoje zadania, ale gdy wszyscy się nawrócimy.

Abp Michalik podkreślił, że wszyscy jesteśmy zaproszeni do królestwa Chrystusowego, ale tu na ziemi musimy nauczyć się żyć według prawdy i miłości, bo „Jezus jest Synem Boga miłości”. - Jeśli się nie nauczymy być podobni do Jezusa przez miłość Boga i bliźniego, nie rozpozna nas Ojciec, nie będziemy pasować do królestwa niebieskiego. Dlatego teraz trzeba pokonywać w sobie to, co nie pasuje do Chrystusowego obrazu – powiedział.

 

Zaznaczył, że w Polsce nie będzie lepiej tylko dlatego, że nowy rząd albo nowi politycy wypełnią swoje zadania. - W Polsce będzie wtedy lepiej, jeśli wszyscy się nawrócimy, jeśli nie będziemy tolerować kłamstwa, nieczystości, nieuczciwości. Jeśli wszyscy będziemy przeciwstawiać się nienawiści, wtedy zapanuje pewien etap zdrowego postępu, który nie minie – stwierdził abp Michalik.

 

Metropolita przemyski wskazał, że najpiękniejszym dziełem, jakie człowiek może ofiarować Chrystusowi, jest własne serce, aby Jezus tam królował. Dodał, że Bogu warto ofiarować wszystko. - Jeśli człowiek nie ofiarowuje Mu wszystkiego i coś sobie zostawia, jeśli nie oddaje całego miejsca w swoim życiu Chrystusowi, to znaczy, że nie oddaje Mu niczego. Warto zawierzyć się Chrystusowi Królowi – powiedział.

 

Abp Michalik przewodniczył w niedzielę uroczystości odpustowej w parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku oraz 15-lecia istnienia tej parafii. Na początku Mszy św. poświęcił, znajdującą się w głównym ołtarzu 4-metrową figurę Chrystusa Króla.

 

Parafia Chrystusa Króla w Przeworsku została erygowana 15 września 2000 r. z terenu parafii pw. Ducha Świętego. Pierwsza Msza św. została odprawiona blisko rok później, we wrześniu 2001 r., kiedy przemyski biskup pomocniczy Adam Szal poświęcił plac pod budowę tymczasowej kaplicy. Prace rozpoczęły się jeszcze w tym samym roku i po trzech miesiącach abp Józef Michalik, metropolita przemyski, dokonał jej poświęcenia. Pojawiła się nie tylko możliwość gromadzenia ludzi na modlitwie, ale też rozpoczęła się integracja parafii. W maju 2005 r. rozpoczęto prace przy budowie kościoła.

 

26 września 2010 roku miała miejsce uroczystość wmurowania kamienienia węgielnego przez abp. Józefa Michalika. Obecnie w świątyni nabożeństwa odprawiane są już codziennie.

 

Parafia jest bardzo prężna, działa w niej 18 grup, m.in. schole, chór, oaza młodzieżowa, Domowy Kościół, Akcja Katolicka, Wspólnota Krwi Chrystusa i Odnowa w Duchu Świętym. Obecnie posługę duszpasterską pełni w niej proboszcz i dwóch wikariuszy.

mly/KAI

fot. [YouTube]

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook