Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Abp Hoser do młodych: Jesteście odpowiedzialni za Kościół

28.03.2015

W kazaniu abp Henryk Hoser zwrócił młodzieży uwagę, że podstawą życia wiary jest osobowe spotkanie z żywym Bogiem.

Jesteście odpowiedzialni za Kościół - podkreślił abp Henryk Hoser zwracając się młodych. W ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży bp warszawsko-praski przewodniczył Liturgii Słowa w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana. Po niej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której gimnazjaliści złożyli na ręce bp Marka Solarczyka podania z prośbą o sakrament bierzmowania.

W spotkaniu wzięło udział ponad 1,5 tys. młodych ludzi z całej diecezji.

Przygotowaniem do Liturgii Słowa była konferencja ks. Łukasza Żaka. Przekonywał w niej młodzież, że Bóg powołuje każdego człowieka do życia szczęśliwego. – Jezus nie przyszedł uczynić z naszego życia jakiejś traumy, nie kazał nam zakładać worów pokutnych i klęczeć na grochu. On chciał aby każdy z nas miał życie piękne, życie, które daje prawdziwą satysfakcję. Nie pozwólcie więc sobie na przeciętność, na dziadostwo które lansuje współczesny świat posługując się jednie pozorami i pięknymi opakowaniami – zaapelował ks. Żak. 

W kazaniu abp Henryk Hoser zwrócił młodzieży uwagę, że podstawą życia wiary jest osobowe spotkanie z żywym Bogiem. – Bez tego nigdy nie będziecie dojrzałymi chrześcijanami – podkreślił. 

- Jeżeli będziecie tylko o Panu Bogu myśleć, albo rozmawiać czy nawet o Nim pisać ale nigdy się do Niego nie zwrócicie bo będzie dla was jakąś odległa ideą, wówczas nie jesteście ludźmi prawdziwie wierzącymi – powiedział kaznodzieja. Dodał przy tym, że do kościoła idzie się przede wszystkim na spotkanie z Bogiem a dopiero później na spotkanie z drugim człowiekiem. 

Biskup warszawsko-praski zwrócił również uwagę, że wraz z przyjęciem sakramentu bierzmowania, chrześcijanin włączony jest w misję Jezusa Chrystusa i staje się odpowiedzialny za Kościół, który jest wspólnotą wierzących. – Mamy być pomazańcami, czyli namaszczonymi, którzy są zaangażowani w realizuję mesjańskiego programu Chrystusa. Mamy nieść innym Dobrą Nowinę o zbawieniu. Mamy opatrywać złamane ludzkie serca. Mamy wnosić pokój i radość tam gdzie jest smutek – powiedział abp Hoser.

Podkreślił, że nie da się nieść innym Boga jeśli samemu żyje się w grzechu i różnego rodzaju uzależnieniach. - Każde uzależnienie jest więzieniem. Potrzebujemy więc pomocy Ducha Świętego, który przywraca nam prawdziwą godność i ochotę do życia. On przychodzi z pomocą naszej ludzkiej słabości udzielając nam swoich darów abyśmy umieli oprzeć się pokusom tego świata – tłumaczył bp warszawsko-praski. 

Po Liturgii Słowa odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której młodzież złożyła na ręce bp. Marka Solarczyka podania z prośbą o sakrament bierzmowania. Następnie każdy z kandydatów otrzymał pasterskie błogosławieństwo. Na zakończenie odśpiewano diecezjalny hymn Światowych Dnia Młodzieży. 
Doroczny zjazd zwieńczył poczęstunek w podziemiach katedry warszawsko-praskiej.

mc,KAI
[fot. 

Słowa kluczowe:

Hoser

,

arcybiskup

,

młodzież

,

wiara

Warto poczytać

 1. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 2. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 3. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 4. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 5. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 6. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 17.01.2017

  Ziemkiewicz: "Rzepliński powinien się liczyć z gębą"

  "To, na co sobie pozwala Andrzej Rzepliński jest przesadą".

 8. hkjlkl 17.01.2017

  Tyszka: Groźby kar najwyraźniej podziałały

  "Obywatele nie po to płacą posłom 10 tys. zł miesięcznie, by oglądać takie awantury, ale po to, by uczciwie pracowali".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook