Jedynie prawda jest ciekawa


Abp Głódź o przesłaniu Franciszka nt. migrantów

31.07.2016

"Homilia Ojca Świętego w Częstochowie miała swoją głęboką wymowę. Papież mówił o roli męczenników, rodzin, ojców, matek i Matki Bożej w życiu narodu polskiego. Ta droga jest wytyczona, jasna i należy nią iść. Dla tych wierzących i tych, którzy z dala stoją od Kościoła" - mówi w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Zapytany o to wypowiedź papieża dotyczącą migrantów, która natychmiast została podchwycona przez media, próbujące przeciwstawić papieża rządowi, arcybiskup odpowiada, że rzeczywiście takie próby podejmowano i przeciwstawiano szczególnie stosunek PiS do imigrantów postawie Ojca Świętego. „My, biskupi, podczas spotkania z papieżem na Wawelu mieliśmy odwagę postawić mu pytanie, jak należy traktować sprawę uchodźców. Papież Franciszek wskazał, że trzeba odróżnić imigrantów od uchodźców. Powiedział, że problem napływu uchodźców, który jest dzisiaj zjawiskiem powszechnym, poszczególne kraje muszą rozwiązywać według swojego prawodawstwa i według swoich możliwości. Dodał, że ze strony chrześcijan powinny temu towarzyszyć modlitwa, otwartość serc i gotowość czynienia tego, co można zrobić. W Kościele działają struktury, które powinny się na to zjawisko otworzyć – mówi abp. Głódź, podkreślając że „w naszym konkretnym polskim przypadku to czynimy”. 

„Po pierwsze mamy w Polsce ponad milion imigrantów z Ukrainy i Rosji. Po drugie trzeba wziąć pod uwagę, że pojęcie „uchodźca” według przepisów konwencji genewskiej z lat 50. nie odpowiada dzisiejszej rzeczywistości. Ta rzeczywistość jest totalnie inna. Ojciec Święty powiedział, że zjawisko, którego teraz doświadczamy, jest wypadkową swoistej kolonizacji ideologicznej. Ma ona wymiar finansowy, a więc rządzą pieniądz, niesprawiedliwe wojny, sprzedaż broni i błędne ideologie, które w konsekwencji tego powstają. To wszystko jest dzisiaj naszą spuścizną” – podkreśla abp Głódź.

Gazeta Polska Codziennie / frost
[Fot.YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook