Jedynie prawda jest ciekawa


Abp Gądecki: Ukazywać rodzinę jako piękną propozycję

06.12.2014

„Nawrócenie pozwala nam odkrywać prawdziwe źródła radości i nadziei” - mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański.

Przewodniczący KEP w rozmowie opowiedział o najważniejszych celach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który promowany jest hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”:

„W centrum jest osoba Jezusa Chrystusa, dlatego hasło tego programu brzmi: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Mamy za sobą pierwszy rok: „Wierzę w Syna Bożego”, w którym proponowaliśmy głoszenie kerygmatu, odnowienie katechezy dorosłych przed chrztem dziecka i ożywienie biblijne duszpasterstwa” - wyliczał abp Gądecki.

Dodał, że tam gdzie wprowadzono program osiągnięto jego cele, dlatego należy go kontynuować.

„W tym roku chcemy pogłębiać naszą wiarę, nawracać się i odkrywać źródła radości i nadziei. Potrzebne są nam działania służące pogłębieniu wiary ludzi dorosłych. To jeden z trzech priorytetów, jakie stawia tegoroczny program. Tu ważną rolę odgrywa kontynuacja działań duszpasterskich minionego roku” - mówi metropolita poznański.

Zaznaczył jak ważne w życiu każdego człowieka jest nawrócenie.

„Nawrócenie pozwala nam odkrywać prawdziwe źródła radości i nadziei. Człowiek, który zapłacze nad swoim grzechem i pozwoli działać Bożemu Miłosierdziu, doświadcza radości i wzrasta jego nadzieja na życie wieczne” - powiedział Przewodniczący KEP.

W rozmowie poruszono również trudny temat małżeństwa, pracy nad nim i coraz częstszych rozwodów.

„Sądzę, że trzeba wielkiej pracy, by ukazywać małżeństwo i rodzinę jako piękną propozycję, którą Stwórca daje nam, stworzonym na Jego obraz i podobieństwo. Nadszedł czas wielkiej godziny świadectwa, jaką winni dawać szczęśliwi małżonkowie i szczęśliwe rodziny wobec tych, którzy nie wierzą, że taka droga życiowa może się udać” - zaznaczył duchowny.

Nasz Dziennik, lz

[fot: YT]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook