Jedynie prawda jest ciekawa


ABC: Co zniknęło wraz z Komorowskim?

23.11.2015

W nowym tygodniku „ABC” szokujące ustalenia dotyczące ostatnich miesięcy urzędowania Bronisława Komorowskiego.

Ujawniony przez Kancelarię Prezydenta „Raport Otwarcia” odsłania kulisy przyznawania nagród, zakupu prezentów i „niszczenia” nawet sprzętu AGD będącego „na stanie” prezydenckich wilii. Nowe wydanie „ABC” od poniedziałku, 23 listopada w kioskach.

Wraz z odejściem Bronisława Komorowskiego oraz jego dworu zniknęły meble, sprzęt RTV i kuchenny oraz elektronika o wartości pół miliona złotych. Podejrzenia budzą też gigantyczne odprawy oraz zakupy „prezentów” na kwotę 1,5 miliona złotych! – czytamy w tygodniku „ABC”.

W „ABC” także kilkanaście okładek dzienników i gazet z całego świata – na wszystkich czołówkach masakra w Paryżu. W ten sposób „ABC” rozpoczyna temat tygodnia – „Terror w Europie”. W kolejnych artykułach dziennikarze próbują znaleźć odpowiedź na pytanie – „Kiedy terroryści uderzą w Polsce”, a także analizują jak terroryzm islamski zmienia Europę na naszych oczach. Przypominają też wstrząsające kalendarium zamachów – od 2001 roku, gdy 11 września w Nowym Jorku runęły wieże WTC.

„ABC” pochyla się też na fenomenem disco polo. Po okresie nieco mniejszych sukcesów twórców disco polo – wokaliści musieli imać się innych zajęć, by przetrwać – historia zatoczyła koło. Zapotrzebowanie na disco polo jest tak duże, że Zenon Martyniuk z zespołem Akcent potrafi zagrać w weekend nawet kilka koncertów. Nie mówiąc już o stacji telewizyjnej, która osiąga zaskakująco wysokie wyniki oglądalności, czy stacjach radiowych, również bardzo chętnie słuchanych. Nieco pogardliwie określane jako „muzyka chodnikowa”, disco polo wraca na salony. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że zajmie tam tak wygodne miejsce. I ani myśli je opuścić – czytamy na łamach nowego wydania tygodnika „ABC”.

W nowym wydaniu „ABC” także rozmowa z prowadzącą TIR-y Polką – „Przez trzy lata nikt nie chciał mnie zatrudnić na kierowcę tira. Bo jak kobieta, młoda, drobna, to na pewno sobie nie poradzi – wspomina Patrycja Rzenno, truckerka, znana jako „Almerka”.

Polecamy też historię rodziny z Wielkopolski, która zdecydowała się na dość wątpliwy eksperyment. Kamery monitorują ich codzienne życie w domu, a internauci mogą zaglądać do nich o każdej porze dnia i nocy. W sprawę zaangażował się jednak sąd rodzinny, bo kamery zostały zamontowane nawet w pokojach dzieci. 

Na łamach nowego „ABC” także wywiad z Kamilem Stochem. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w skokach narciarskich w rozmowie z „ABC” przewiduje powrót do wielkiej formy, zdradza, w jaki sposób skoczkowie próbują oszukiwać, tłumaczy, co na to federacja narciarska i ujawnia, jakim sportem zajmie się po zakończeniu kariery.

Nowe wydanie tygodnika „ABC” dostępne w sprzedaży od 23. listopada. „ABC – tygodnik aktualny, bezkompromisowy i ciekawy” jak co tydzień dostarcza czytelnikom zestaw emocjonujących i zaskakujących artykułów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook