Jedynie prawda jest ciekawa


„ABC”: Chaos i przedszkolne przepychanki w PO

12.08.2015

Chaos i przedszkolne przepychanki! Tak wygląda dziś sytuacja w kancelarii premier Ewy Kopacz. Coraz bardziej przesuwany do drugiego, politycznego szeregu Michał Kamiński traci swoje wpływy kosztem Joanny Muchy. Efekty są coraz bardziej opłakane, szczególnie że nikt nie wierzy już w cud wyborczy, do którego miałoby dojść w październiku – czytamy na łamach nowego wydania tygodnika „ABC”.

Pojawienie się w otoczeniu Ewy Kopacz Joanny Muchy zakończyło „pokazówki” na peronach, ale wprowadziło gabinetową wojnę. Kamiński miał początkowo traktować Muchę jak głupiutką praktykantkę, której może dyktować swoje warunki. Ta jednak chciała mieć własne wpływy i posłuch u premier Kopacz. Zaczęły się więc polityczne podchody. Pewna siebie Mucha rozpoczęła więc swoją własną ofensywę wizerunkową. Tygodnik opisuje zakulisową, bezpardonową walkę o wpływy w Platformie i stawia pytanie – czy rozgrywki na szczytach władzy ostatecznie pogrzebią nadzieje PO na osiągnięcie przyzwoitego wyniku wyborczego w październiku.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” także kulisy konfliktu na granicy turecko-syryjskiej. Zagrożenie zamachami bombowymi na uwielbianych przez polskich turystów tureckich plażach jest podwójne. Z jednej strony samobójczymi zamachami zagrozili Turcji fanatycy z Państwa Islamskiego (ISIS), bomby mogą wybuchnąć także w wyniku nowej odsłony wojny, jaką od 1984 r. turecka armia i siły bezpieczeństwa toczą z marksistowskimi oddziałami kurdyjskiej partyzantki spod znaku PKK. Osman Öcalan, brat twórcy Partii Pracujących Kurdystanu PKK Abdullaha „Apo” Öcalana, po raz pierwszy ujawnia, że od początku działalności militarnych bojówek PKK w obozach kurdyjskich partyzantów rezydowali sowieccy, a później rosyjscy doradcy.

W „ABC” również  wywiad z byłym doradcą byłego prezydenta – Tomasz Nałęcz wyjaśnia m.in., dlaczego Bronisław Komorowski przegrał wybory. - W trakcie tych pięciu lat Polacy coraz bardziej Bronisława Komorowskiego za taką spokojną, budującą zgodę prezydenturę, cenili. Natomiast w kampanii to stało się obciążeniem. Okazało się, że po tych 26 latach znaczna część Polaków chce zmian i ta spokojna prezydentura Komorowskiego była postrzegana, także w wyniku ostrych kampanijnych ataków przeciwników, jako prezydentura bezruchu – mówi na łamach tygodnika „ABC” prof. Tomasz Nałęcz.

Tygodnik ujawnia także kulisy „Operacji Trynkiewicz”, która doprowadziła do powtórnego skazania mordercy z Piotrkowa Trybunalskiego. Jak dowiedzieli się reporterzy „ABC” - specjalna grupa śledczych, policjantów i urzędników wymiaru sprawiedliwości dba o to, by zabójca dzieci już nigdy nie wyszedł na wolność.

Na łamach tygodnika także – sylwetka Hanny Gronkiewicz-Waltz w felietonie zasadniczo-staryczynym, polskie gwiazdy showbiznesu, które nie wstydzą się mówić o swojej wierze w Boga, a także pierwsza część opowieści Jerzego Jachowicza o tajemniczym zabójstwie ministra Jacka Dębskiego.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – jak co tydzień, w każdą środę zestaw emocjonujących, ciekawych i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook