Jedynie prawda jest ciekawa


"ABC": Afera lekowa dekady!

15.07.2015

Skala procederu ujawnionego przez tygodnik poraża!

Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent musiał szukać droższych zamienników. Afera lekowa to jeden z największych skandali dekady.

W nowym wydaniu także – jak kat „Solidarności” odbywa wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu, pojedynek na garsonki – czyli modowa wojna w kampanii Ewy Kopacz i Beaty Szydło oraz „10 twarzy Giertycha” – jak były przewodniczący Ligi Polskich Rodzin stał się obrońcą III RP.

To jedna z największych afer Polski pod rządami Platformy Obywatelskiej. Przez ostatnie lata zamiatana pod polityczny dywan, rozrosła się do monstrualnych rozmiarów. Mowa o masowej akcji zagranicznych hurtowników leków, którzy przez kilka ostatnich lat wykupywali tanie medykamenty w naszym kraju i wywozili je do Niemiec i innych krajów UE. Tam sprzedawano je o wiele drożej niż w Polsce, gdzie miały być tanimi lekami – czytamy w nowym wydaniu tygodnika „ABC”, dostępnym w kioskach w całej Polsce od 15 lipca.

Skala procederu poraża. Wywiezione z Polski leki warte są ok. 5 mld zł. Konsekwencją afery lekowej jest fakt, że w naszych aptekach brakuje wywiezionych do Niemiec leków, a za droższe zamienniki słono płacą polscy pacjenci. Za aferą lekową sto nie tylko wielki biznes farmaceutyczny, ale przede wszystkim urzędnicy z ministerstwa zdrowia – taką tezę wynikającą wprost z opracowanych raportów na temat „lekowego biznesu” stawiają dziennikarze tygodnika „ABC”.

W nowym wydaniu „ABC” także felieton zasadniczo satyryczny Ryszarda Makowskiego „10 twarzy Giertycha”.

Roman Giertych jest osobą fascynującą, bo jego ewolucja, co prawda wyłącznie światopoglądowa, zadziwiłaby nawet Darwina. Trudno tu mówić o doborze naturalnym, jeżeli od narodowca, wszechpolaka, domyślnie admiratora getta ławkowego, człowieka uważanego przez „Gazetę Wyborczą” wręcz za faszystę, nagle ktoś się objawia jako bliźniak duchowy naczelnego tejże gazety

— pisze autor sylwetki znanego polityka i adwokata.

Ofiary stanu wojennego od lat nie mogą doprosić się sprawiedliwości, ale szef komunistycznej bezpieki Czesław Kiszczak może wypoczywać sobie w swojej daczy na Warmii. Czy to jest sprawiedliwość?

— pytają dziennikarze „ABC”. Skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu kat „Solidarności”, swój wyrok „odsiaduje” w letniskowym domku, opala się i odpoczywa jak za dawnych lat, gdy elity PRL-u wiodły dostatni żywot z daleka od problemów zwykłych ludzi. Tygodnik „ABC” przypomina przebieg procesu autorów stanu wojennego.

W nowym wydaniu także wakacyjny przewodnik po sanktuariach polskich, poradnik – jak odwołać zagraniczną wycieczkę w biurze podróży i wstrząsająca rozmowa z Piotrem Świerczewskim, byłym piłkarzem reprezentacji Polski, który cudem uniknął śmierci po tym, jak w auto, którym jechał z żoną, uderzył uciekający przed policją pirat.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – jak co tydzień, w każdą środę zestaw emocjonujących, ciekawych i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku - www.facebook.com/ABCtygodnik.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook