Jedynie prawda jest ciekawa

"ABC": Afera lekowa dekady!

15.07.2015

Skala procederu ujawnionego przez tygodnik poraża!

Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent musiał szukać droższych zamienników. Afera lekowa to jeden z największych skandali dekady.

W nowym wydaniu także – jak kat „Solidarności” odbywa wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu, pojedynek na garsonki – czyli modowa wojna w kampanii Ewy Kopacz i Beaty Szydło oraz „10 twarzy Giertycha” – jak były przewodniczący Ligi Polskich Rodzin stał się obrońcą III RP.

To jedna z największych afer Polski pod rządami Platformy Obywatelskiej. Przez ostatnie lata zamiatana pod polityczny dywan, rozrosła się do monstrualnych rozmiarów. Mowa o masowej akcji zagranicznych hurtowników leków, którzy przez kilka ostatnich lat wykupywali tanie medykamenty w naszym kraju i wywozili je do Niemiec i innych krajów UE. Tam sprzedawano je o wiele drożej niż w Polsce, gdzie miały być tanimi lekami – czytamy w nowym wydaniu tygodnika „ABC”, dostępnym w kioskach w całej Polsce od 15 lipca.

Skala procederu poraża. Wywiezione z Polski leki warte są ok. 5 mld zł. Konsekwencją afery lekowej jest fakt, że w naszych aptekach brakuje wywiezionych do Niemiec leków, a za droższe zamienniki słono płacą polscy pacjenci. Za aferą lekową sto nie tylko wielki biznes farmaceutyczny, ale przede wszystkim urzędnicy z ministerstwa zdrowia – taką tezę wynikającą wprost z opracowanych raportów na temat „lekowego biznesu” stawiają dziennikarze tygodnika „ABC”.

W nowym wydaniu „ABC” także felieton zasadniczo satyryczny Ryszarda Makowskiego „10 twarzy Giertycha”.

Roman Giertych jest osobą fascynującą, bo jego ewolucja, co prawda wyłącznie światopoglądowa, zadziwiłaby nawet Darwina. Trudno tu mówić o doborze naturalnym, jeżeli od narodowca, wszechpolaka, domyślnie admiratora getta ławkowego, człowieka uważanego przez „Gazetę Wyborczą” wręcz za faszystę, nagle ktoś się objawia jako bliźniak duchowy naczelnego tejże gazety

— pisze autor sylwetki znanego polityka i adwokata.

Ofiary stanu wojennego od lat nie mogą doprosić się sprawiedliwości, ale szef komunistycznej bezpieki Czesław Kiszczak może wypoczywać sobie w swojej daczy na Warmii. Czy to jest sprawiedliwość?

— pytają dziennikarze „ABC”. Skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu kat „Solidarności”, swój wyrok „odsiaduje” w letniskowym domku, opala się i odpoczywa jak za dawnych lat, gdy elity PRL-u wiodły dostatni żywot z daleka od problemów zwykłych ludzi. Tygodnik „ABC” przypomina przebieg procesu autorów stanu wojennego.

W nowym wydaniu także wakacyjny przewodnik po sanktuariach polskich, poradnik – jak odwołać zagraniczną wycieczkę w biurze podróży i wstrząsająca rozmowa z Piotrem Świerczewskim, byłym piłkarzem reprezentacji Polski, który cudem uniknął śmierci po tym, jak w auto, którym jechał z żoną, uderzył uciekający przed policją pirat.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – jak co tydzień, w każdą środę zestaw emocjonujących, ciekawych i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku - www.facebook.com/ABCtygodnik.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook