Jedynie prawda jest ciekawa


"ABC": Afera lekowa dekady!

15.07.2015

Skala procederu ujawnionego przez tygodnik poraża!

Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent musiał szukać droższych zamienników. Afera lekowa to jeden z największych skandali dekady.

W nowym wydaniu także – jak kat „Solidarności” odbywa wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu, pojedynek na garsonki – czyli modowa wojna w kampanii Ewy Kopacz i Beaty Szydło oraz „10 twarzy Giertycha” – jak były przewodniczący Ligi Polskich Rodzin stał się obrońcą III RP.

To jedna z największych afer Polski pod rządami Platformy Obywatelskiej. Przez ostatnie lata zamiatana pod polityczny dywan, rozrosła się do monstrualnych rozmiarów. Mowa o masowej akcji zagranicznych hurtowników leków, którzy przez kilka ostatnich lat wykupywali tanie medykamenty w naszym kraju i wywozili je do Niemiec i innych krajów UE. Tam sprzedawano je o wiele drożej niż w Polsce, gdzie miały być tanimi lekami – czytamy w nowym wydaniu tygodnika „ABC”, dostępnym w kioskach w całej Polsce od 15 lipca.

Skala procederu poraża. Wywiezione z Polski leki warte są ok. 5 mld zł. Konsekwencją afery lekowej jest fakt, że w naszych aptekach brakuje wywiezionych do Niemiec leków, a za droższe zamienniki słono płacą polscy pacjenci. Za aferą lekową sto nie tylko wielki biznes farmaceutyczny, ale przede wszystkim urzędnicy z ministerstwa zdrowia – taką tezę wynikającą wprost z opracowanych raportów na temat „lekowego biznesu” stawiają dziennikarze tygodnika „ABC”.

W nowym wydaniu „ABC” także felieton zasadniczo satyryczny Ryszarda Makowskiego „10 twarzy Giertycha”.

Roman Giertych jest osobą fascynującą, bo jego ewolucja, co prawda wyłącznie światopoglądowa, zadziwiłaby nawet Darwina. Trudno tu mówić o doborze naturalnym, jeżeli od narodowca, wszechpolaka, domyślnie admiratora getta ławkowego, człowieka uważanego przez „Gazetę Wyborczą” wręcz za faszystę, nagle ktoś się objawia jako bliźniak duchowy naczelnego tejże gazety

— pisze autor sylwetki znanego polityka i adwokata.

Ofiary stanu wojennego od lat nie mogą doprosić się sprawiedliwości, ale szef komunistycznej bezpieki Czesław Kiszczak może wypoczywać sobie w swojej daczy na Warmii. Czy to jest sprawiedliwość?

— pytają dziennikarze „ABC”. Skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu kat „Solidarności”, swój wyrok „odsiaduje” w letniskowym domku, opala się i odpoczywa jak za dawnych lat, gdy elity PRL-u wiodły dostatni żywot z daleka od problemów zwykłych ludzi. Tygodnik „ABC” przypomina przebieg procesu autorów stanu wojennego.

W nowym wydaniu także wakacyjny przewodnik po sanktuariach polskich, poradnik – jak odwołać zagraniczną wycieczkę w biurze podróży i wstrząsająca rozmowa z Piotrem Świerczewskim, byłym piłkarzem reprezentacji Polski, który cudem uniknął śmierci po tym, jak w auto, którym jechał z żoną, uderzył uciekający przed policją pirat.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – jak co tydzień, w każdą środę zestaw emocjonujących, ciekawych i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku - www.facebook.com/ABCtygodnik.

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook