Jedynie prawda jest ciekawa


"ABC": Afera lekowa dekady!

15.07.2015

Skala procederu ujawnionego przez tygodnik poraża!

Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent musiał szukać droższych zamienników. Afera lekowa to jeden z największych skandali dekady.

W nowym wydaniu także – jak kat „Solidarności” odbywa wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu, pojedynek na garsonki – czyli modowa wojna w kampanii Ewy Kopacz i Beaty Szydło oraz „10 twarzy Giertycha” – jak były przewodniczący Ligi Polskich Rodzin stał się obrońcą III RP.

To jedna z największych afer Polski pod rządami Platformy Obywatelskiej. Przez ostatnie lata zamiatana pod polityczny dywan, rozrosła się do monstrualnych rozmiarów. Mowa o masowej akcji zagranicznych hurtowników leków, którzy przez kilka ostatnich lat wykupywali tanie medykamenty w naszym kraju i wywozili je do Niemiec i innych krajów UE. Tam sprzedawano je o wiele drożej niż w Polsce, gdzie miały być tanimi lekami – czytamy w nowym wydaniu tygodnika „ABC”, dostępnym w kioskach w całej Polsce od 15 lipca.

Skala procederu poraża. Wywiezione z Polski leki warte są ok. 5 mld zł. Konsekwencją afery lekowej jest fakt, że w naszych aptekach brakuje wywiezionych do Niemiec leków, a za droższe zamienniki słono płacą polscy pacjenci. Za aferą lekową sto nie tylko wielki biznes farmaceutyczny, ale przede wszystkim urzędnicy z ministerstwa zdrowia – taką tezę wynikającą wprost z opracowanych raportów na temat „lekowego biznesu” stawiają dziennikarze tygodnika „ABC”.

W nowym wydaniu „ABC” także felieton zasadniczo satyryczny Ryszarda Makowskiego „10 twarzy Giertycha”.

Roman Giertych jest osobą fascynującą, bo jego ewolucja, co prawda wyłącznie światopoglądowa, zadziwiłaby nawet Darwina. Trudno tu mówić o doborze naturalnym, jeżeli od narodowca, wszechpolaka, domyślnie admiratora getta ławkowego, człowieka uważanego przez „Gazetę Wyborczą” wręcz za faszystę, nagle ktoś się objawia jako bliźniak duchowy naczelnego tejże gazety

— pisze autor sylwetki znanego polityka i adwokata.

Ofiary stanu wojennego od lat nie mogą doprosić się sprawiedliwości, ale szef komunistycznej bezpieki Czesław Kiszczak może wypoczywać sobie w swojej daczy na Warmii. Czy to jest sprawiedliwość?

— pytają dziennikarze „ABC”. Skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu kat „Solidarności”, swój wyrok „odsiaduje” w letniskowym domku, opala się i odpoczywa jak za dawnych lat, gdy elity PRL-u wiodły dostatni żywot z daleka od problemów zwykłych ludzi. Tygodnik „ABC” przypomina przebieg procesu autorów stanu wojennego.

W nowym wydaniu także wakacyjny przewodnik po sanktuariach polskich, poradnik – jak odwołać zagraniczną wycieczkę w biurze podróży i wstrząsająca rozmowa z Piotrem Świerczewskim, byłym piłkarzem reprezentacji Polski, który cudem uniknął śmierci po tym, jak w auto, którym jechał z żoną, uderzył uciekający przed policją pirat.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – jak co tydzień, w każdą środę zestaw emocjonujących, ciekawych i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku - www.facebook.com/ABCtygodnik.

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook