Jedynie prawda jest ciekawa


A może wspólny show Niesiołowskiego i Palikota?

14.05.2012

W III kadencji Sejmu RP poseł ZChN Stefan Niesiołowski w wypowiedzi dla Informacyjnej Agencji Radiowej był uprzejmy zaszczycić mnie oceną, cyt. „Poseł Adam Słomka to palant. Myślę, że słowo palant to w stosunku do posła Słomki bardzo łagodne określenie". W ripoście również publicznej odpowiedziałem: „To bardzo miłe, w jego ustach to prawie komplement" (Program III PR).

Wczoraj Stefan Niesiołowski atakując red. Ewę Stankiewicz - używając nie tylko agresywnego języka ale siły fizycznej – stawia się w pozycji nadcenzora. To on chce decydować kto i w jakich okolicznościach może go jako osobę publiczną filmować lub zadawać proste pytania. Poseł Niesiołowski krzyczy „won”, „won do PiS-u”. Historia krytyki PiS ze strony Niesiołowskiego zaczyna się bodaj w 2001 r., gdy nie znalazł miejsca na listach PiS, gdzie przystań odnalazło wielu polityków ZChN, np. Kazimierz Marcinkiewicz czy Michał Kamiński. Łódzki poseł nienawiść hoduje w sobie powoli.

Po moim proteście z 12 stycznia 2012 r. w czasie ogłaszania wyroku w sprawie zbrodniarzy z WRON prominentny poseł PO w Polskim Radiu ponownie wyraził opinię na mój temat. Zdaniem Niesiołowskiego jestem "politycznym chuliganem" a moją sprawą "powinien się zająć lekarz". Samego wyroku Niesiołowski nie chciał komentować, natomiast ocenił, że sprawców Stanu Wojennego "oceniła już historia". Twierdził też, że pokojowo oddali oni władzę i za to trzeba ich docenić.

Stefan Niesiołowski swoim wieloletnim postępowaniem spłyca poziom debaty publicznej.  Myślę, że gdyby Janusz Palikot ponownie zorganizował konferencję prasową z „rekwizytem” albo „kadzidełkiem o woni jointa” mógłby zaapelować o udział w niej posła PO. W oparach przekleństw posła PO mogliby, np. legalizować miękkie narkotyki.

Wczorajszy atak byłego wicemarszałka Sejmu RP na dziennikarza dowodzi, że nie liczy się z wyborcami i czuje się bezkarny. Zresztą jeśli po karierze parlamentarnej Niesiołowski zapragnie „błyszczeć” powinien dostać w prywatnej telewizji program autorski emitowany przed Kubą Wojewódzkim. Albo skorzystać z „nauki” Wojewódzkiego, który niedawno podczas audycji radia Eska Rock znieważył obraźliwymi i rasistowskimi sformułowaniami Alvina Gajadhura. Co to byłoby za „twórcze” rozwinięcie, gdyby Niesiołowski krzyczał „won murzyni”? I nie wiadomo czy bardziej satyryczne czy żałosne.

Za swój wczorajszy „wstęp” Niesiołowski powinien stanąć przed Komisją Etyki Poselskiej. Chyba, że i jego „oceniła już historia”.

Adam Słomka
[fot. Internet]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook