Jedynie prawda jest ciekawa


A Kaczyński wciąż milczy agresywnie

21.08.2012

Trzeba zmienić prawo. Dość agresywnego milczenia w życiu publicznym!

Afera Amber G. (w związku z wkroczeniem prokuratury nie należy już pisać Amber Gold)... no więc afera Amber G. w całej krasie się rozwija, premier jako ojciec konferencje zwołuje i wzrusza, Gowin się tłumaczy, jednego dnia sąd niewinny, drugiego jednak winien, tam Seremet żąda wyjaśnień, tu kurator zawinił, tam prokurator – a Kaczyński milczy!

Powiedział coś (podobno) o rzeczniku prasowym i o kocie, a o Amber G. ani słowa! Politycy PO nie mogą już znieść tego milczenia, tym bardziej, że Jarosław Kaczyński nie dość, że milczy, to w dodatku milczy agresywnie.

Okudżawa śpiewał w piosence o niebieskim trolejbusie, że przecież naprawdę w milczeniu jest sens, jest dobro w milczeniu, ale w milczeniu Kaczyńskiego, jak powszechnie wiadomo, jest przecież agresja i złość.

Wczoraj posłanka PO Kidawa-Błońska postawiła diagnozę, że Jarosław Kaczyński milczy, bo nie ma argumentów. I to jest chyba trafienie w sedno sprawy.

W aferze Amber G. Jarosław Kaczyński rzeczywiście nie ma na swoja obronę żadnych argumentów. Uczciwie trzeba przecież przyznać, że jako lider rządzącej w państwie opozycji nie zrobił nic, żeby powstrzymać tę aferę i uchronić społeczeństwo i państwo przed działalnością oszustów. Nie dopilnował podległych sobie służb specjalnych, nie zmobilizował zależnej od siebie prokuratury, nie wpłynął na zawisłe od jego opozycyjnej władzy sądy. Jedyne co zrobił, to skłonił do działania stworzoną niegdyś przez siebie i swój rząd Komisję Nadzoru Finansowego, żeby ta zawczasu doniosła do prokuratury na Amber G., ale prokuratorskiego śledztwa już nie dopilnował.

Zaniedbania są tak poważne i oczywiste, że nie pozostaje nic innego, niż tylko milczeć agresywnie.

Co innego premier opozycyjnego rządu Donald Tusk. Ten, choć nie ma wpływu na działalność służb specjalnych, choć nie dysponuje instrumentami wpływu na policję, prokuraturę czy sądy – coś próbował jednak zrobić. Zaangażował się do tego stopnia, że nawet własnego syna posłał między oszustów, kto wie, czy wręcz nie między gangsterów, żeby lepiej rozeznać sytuację. To była niebezpieczna misja, wskazująca, że w sprawach państwowych premier opozycyjnego rządu jest gotów do największych poświęceń, nawet kosztem najbliższej rodziny. Tego poświęcenia za grosz nie ma lider rządzącej opozycji.

Wiele się mówi o zwalczaniu agresji i nienawiści w polityce, wyciąga się różne agresywne wypowiedzi – jakieś bydło, jakieś wypatroszenie, jakieś dorzynanie watah. Nikt jednak nie zwrócił dotychczas uwagi na agresywność przejawiającą się w milczeniu, która jest nawet gorsza, bo prowokuje oburzonych tym milczeniem adwersarzy. A członkowie PO, jak pokazał niedawno poseł Niesiołowski, czy wcześniej inny działacz PO w Łodzi – w stan wzburzenia wprawiają się łatwo.

Myślę, ze należałoby poważnie pomyśleć o spenalizowaniu przestępstwa agresywnego milczenia.

Paragraf pierwszy - kto milczy, w sytuacji gdy może atakować, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Paragraf drugi – jeśli sprawca czynu opisanego w paragrafie pierwszym milczy agresywnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat pięciu.

Jarosław Kaczyński ma co prawda immunitet, ale z jego uchyleniem w obecnym Sejmie nie powinno być kłopotów.

Dość agresywnego milczenia w życiu publicznym!

[fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook