Jedynie prawda jest ciekawa


"A jednak Bolek!" - Nowy numer "wSieci"

21.02.2016

Teczki ukryte przez szefa bezpieki pogrążają nie tylko Wałęsę.

A jednak „Bolek” – tygodnik podejmuje najgorętszy temat ostatniego tygodnia – teczki świadczące o współpracy Lecha Wałęsy z komunistycznymi służbami specjalnymi.  Jak czytamy: teczki ukryte przez szefa bezpieki PRL pogrążają nie tylko Wałęsę, lecz także całą III RP.

Nowy numer „wSieci” poświęca odkrytym w domu Kiszczaków teczkom kilka artykułów. O prawdzie, która wyszła na jaw, o roli Lecha Wałęsy, o konsekwencjach tego odkrycia oraz o konieczności weryfikacji najnowszej historii piszą: Maja Narbutt w Rozterkach generałowej, Piotr Gontarczyk w tekście TW Bolek, Maciej Pawlicki w artykule Prawda nas wyzwoli. Natomiast Jerzy Jachowicz o sile rażenia dokumentów, które posiadała SB, pisze w artkule Prywatne „zbiory zastrzeżone”.

Ponadto w tygodniku wywiad z  mec. Stefanem Hamburą na temat wizerunku Polski w oczach niemieckich polityków, mediów  – Wywalczona zmiana. Swoimi refleksjami na temat nowej Telewizji Polskiej w porównaniu z konkurencją z TVN dzieli się Stanisław Janecki w artykule Wiadomości kontra fikcje. Z kolei Grzegorz Górny w artykule Atak na Jana Pawła II pisze: „Program „Sekretne listy Jana Pawła II” miał opowiadać o „bardzo bliskich relacjach” papieża z kobietą. Bomba okazała się jednak zamokłym kapiszonem”.

W nowym wydaniu tygodnika znalazły się również dwa teksty oceniające ostatnie działania opozycji: Zapętleni na hejcie pióra Ryszarda Makowskiego oraz Tańce na stypie autorstwa Krzysztofa Feusette.

Natomiast Tropem wilka to artykuł, w którym Marcin Wikło pisze m.in.: „Ponad 180 miast w Polsce i za granicą zorganizuje w niedzielę 28 lutego bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. I nie tylko o sport tutaj chodzi, ważniejsze jest uświadomienie, że historia Polski ma wielu wspaniałych bohaterów, o których przez lata nie można było nawet wspominać. Za tydzień (29.02) – dzień przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych do tygodnika „wSieci” dołączony zostanie dodatek „Powrót niezłomnych” – poświęcony bohaterom walki o wolną Polskę po 1945 roku.

Na stronach poświęconych kulturze polecamy artykułu dotyczące zmarłemu niedawno Andrzejowi Żuławskiemu, zbliżającej się ceremonii oscarowej oraz wywiad za Leszkiem Długoszem.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 22 lutego br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook