Jedynie prawda jest ciekawa


A. Gwiazda: "Całe 25 lecie jest ciągiem fałszywych decyzji"

16.05.2016

"Co wybory popełnialiśmy kardynalne błędy. Demokracja jest niemożliwa przy fałszywej informacji. Mając fałszywe informacje podejmujemy na ich podstawie fałszywe decyzje. Całe 25 lecie jest ciągiem fałszywych decyzji wyborców, podjętych w najlepszym przekonaniu. (…) Wierzę w Polaków i w ich rozsądek, inteligencje i inwencje. Jeżeli będą mieli dostęp do prawdziwych informacji to mam głęboką nadzieje, że będą podejmowali właściwie, korzystne dla siebie i państwa decyzje" - mówił na antenie Radia Wnet współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność” Andrzej Gwiazda.

Gość audycji „Poranek” Radia Wnet odniósł się także do audytu dot. rządów PO-PSL.

"Nie powiedziałbym, że audyt był porażający, ponieważ tego co tam było spodziewali się mniej więcej wszyscy. Domniemywaliśmy, że taki jest właśnie stan Polski. Nowi ministrowie objęli ministerstwa i korzystają z pozostawionych dokumentów. Dla mnie najbardziej porażające było to czego nie było bezpośrednio w audycie, ale co znajduje się w archiwach ministerstw. Dotyczy to nakazu dotyczącego Okrągłego Stołu, który przyszedł z Moskwy. To zmienia całkowicie pogląd ta tamte wydarzenie. Znaleziono dwie depesze z 1988 roku, które przyszły z Ambasady w Moskwie, gdzie było napisane, że strona radziecka uważa, że metoda represji straciła znaczenie i trzeba podjąć rozwiązania polityczne. W następnej korespondencji było napisane, że powinno się natychmiast podjąć rozmowy z Lechem Wałęsą" - komentował były opozycjonista. 

Na pytanie o to kim w takim razie był były prezydent, Gwiazda jednoznacznie opowiedział:

"Lech Wałęsa był konfidentem, współpracownikiem, był agentem wpływu Służby Bezpieczeństwa, która oczywiście nie była niezależna od Moskwy." 

Andrzej Gwiazda pytany był także o komentarz ws. listu byłych szefów Ministerstwa Obrony Narodowych do Antoniego Macierewicza. 

"Możemy się cieszyć, że są to już byli ministrowie. Ten list definiuje tych ministrów. Definiuje także nasze błędy wyborcze. Byli ministrowie dalej utrzymują, że działając przeciwko interesom Polski, działali zgodnie ze swoim przekonaniem. Ten kierunek polityki jaki realizowali nie był przypadkowym. Ich obecne reakcje pokazują, że działanie przeciwko Polsce było ich celem" - mówił gość „Poranka” Radia Wnet.

Gwiazda pytany o plan Morawieckiego i co powinno być priorytetem rządu odpowiedział:

"Odbudowa przemysłu. Tak jak jego zniszczenie było celem byłej ekipy, która bilet na rządzenie dostała od gen. Kiszczaka przy Okrągłym Stole. Plan Balcerowicza był ewidentnym planem niszczenia gospodarki i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Powodem niszczenia naszej gospodarki była chęć uniknięcia przez gospodarki zachodnie konkurencji ze strony polskiego biznesu. W 1988 roku w rozmowie z amerykańskim kongresmenem o polskiej niepodległości usłyszałem od niego, że „wy z waszym wykształceniem i przemysłem w ciągu 2 lat od momentu uzyskania niepodległości całkowicie zdestabilizujecie rynki światowe. Amerykanie o tym wiedzą i nic nie mogą na to poradzić. Więc jak powiecie co zrobić z waszym przemysłem, poprzemy waszą niepodległość”. Co więc oznacza „zdestabilizujecie światowe rynki”? To znaczy, że biznes amerykański uważał, że Polska jest wstanie w ciągu 2 lat zdominować rynki globalne i przed tym się bronili."

kk/Radio Wnet

[fot. Fratria] 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook