Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: 8 lat państwa absurdów i patologii

12.10.2015

Po 8 latach rządów koalicji PO-PSL i ich teoretycznego państwa rozkwitła nam wręcz Polska jako kraj absurdów i patologii prawie we wszystkich sferach życia publicznego oraz jako kraj licznych i gigantycznych afer najczęściej zamiatanych pod dywan.

 Właśnie co dowiadujemy się, że Pani premier E. Kopacz otworzy Gazoport w Świnoujściu tyle, że na razie bez gazu. Rząd PO-PSL po raz kolejny obiecał rozwiązanie problemów górnictwa węgla kamiennego i Kompanii Węglowej przy pomocy spółki Silesia, której prezes właśnie podał się do dymisji. Doradcy Premier rządu PO-PSL właśnie ogłosili narodowi, że zniosą składki na ZUS i NFZ, choć oczywiście musimy je płacić dalej i jedynie być może w 2017-2018r. kto inny będzie je zliczał. Przedstawiciel środowisk biznesowych R. Petru z ugrupowania Nowoczesna pochyla się z troską nad „ciężkim losem” banków i sieci handlowych w Polsce, a jednocześnie proponuje podwyżkę stawek VAT na żywność, leki i towary nieprzetworzone do poziomu 16 proc., co kieszenie biedaków i średniaków może kosztować ponad 20 mld złotych. Rząd PO-PSL mimo, że ma już 2,5 mln swoich uchodźców i emigrantów ekonomicznych chce Polakom zafundować w sumie kilkadziesiąt tysięcy nowych emigrantów po połączeniu rodzin z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, którym zamierza za darmo wyleczyć zęby i dać zasiłki, które chętnie otrzymałyby polskie rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne.

Media informują, że rolnicy z Zachodniopomorskiego, którzy protestowali przeciwko wykupowi polskiej ziemi przez zagraniczne podmioty i podstawione spółki właśnie trafili do aresztu. Najwyraźniej obecna władza uznała ich za niezwykle groźnych przestępców i to w tym samym czasie gdy prawdziwi aferzyści, którzy wyłudzają w ramach podatku VAT corocznie blisko 40-50 mld zł. czy też co, co nie płacą podatku CIT na kwotę blisko 46 mld zł każdego roku, chodzą w glorii chwały wybitnych, żeby nie powiedzieć genialnych menedżerów. Polski rząd ze zdumieniem dowiaduje się, że nasz aparat skarbowy jest jednym z najgorszych na świecie i najbardziej kosztowny. Jednocześnie polski rząd i tzw. neoliberałowie stają na uszach, by tylko zablokować  i ośmieszyć propozycje podatkowe PIS wprowadzenia podatków i to w dość łagodnej formie od banków i wielkich sieci handlowych.  

Premier obecnego rządu, który przecież podpisał i przyklepał tzw. pakiet klimatyczny dziś deklaruje pomoc dla polskiego górnictwa i jest zaskoczony brakiem prądu i tzw. 20-stopniem zasilania. A do tego jeszcze Wisła mu wyschła. Na dowód, że w Polsce nie ma ruiny, że panuje prawo i sprawiedliwość z więzienia po blisko 3,5 roku wypuszczono młodego kibica, który nie miał wyroku sądowego.

Skala absurdów i prawdziwej „demolki” jaką urządziła nam przez ostatnie 8 lat obecnie rządząca ekipa z pewnością sytuuje nas wysoko w księdze rekordów Guinnessa i odbiera chleb wybitnym polskim kabareciarzom i satyrykom , takim jak choćby J. Pietrzakowi, J. Rewińskiemu na czele. Jak informują media Szef Komisji Obrony Narodowej S. Niesiołowski za dobre rządy w imieniu fanklubu owadów i nietoperzy podziękował premier E. Kopacz. Pani premier na Konwencji Programowej PO zachęca do przedszkolnych wyliczanek „Raz, dwa, trzy” chciałoby się zapytać czy kłamiesz ty? Roztkliwia się nad seniorami, gdy to jednocześnie jej partia z senatorem J. Libickim zablokowała darmowe leki dla najstarszych Polaków. Pani premier niestety nie ogarnia intelektualnie skali polskich problemów i rozumie, że normalność dla młodego człowieka w Polsce to podobno kwestia tylko tego, żeby go było stać na wzięcie kredytu i spłatę rat. A przecież łatwiej jest sprzedać jakiś obraz czy pożyczyć stół, krzesła i mini wieżę.

Czas więc na zmiany, ucieczkę od śmieszności i kompromitacji. Czas na powagę i profesjonalizm.

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista KSKOK

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook