Jedynie prawda jest ciekawa

Szewczak: 8 lat państwa absurdów i patologii

12.10.2015

Po 8 latach rządów koalicji PO-PSL i ich teoretycznego państwa rozkwitła nam wręcz Polska jako kraj absurdów i patologii prawie we wszystkich sferach życia publicznego oraz jako kraj licznych i gigantycznych afer najczęściej zamiatanych pod dywan.

 Właśnie co dowiadujemy się, że Pani premier E. Kopacz otworzy Gazoport w Świnoujściu tyle, że na razie bez gazu. Rząd PO-PSL po raz kolejny obiecał rozwiązanie problemów górnictwa węgla kamiennego i Kompanii Węglowej przy pomocy spółki Silesia, której prezes właśnie podał się do dymisji. Doradcy Premier rządu PO-PSL właśnie ogłosili narodowi, że zniosą składki na ZUS i NFZ, choć oczywiście musimy je płacić dalej i jedynie być może w 2017-2018r. kto inny będzie je zliczał. Przedstawiciel środowisk biznesowych R. Petru z ugrupowania Nowoczesna pochyla się z troską nad „ciężkim losem” banków i sieci handlowych w Polsce, a jednocześnie proponuje podwyżkę stawek VAT na żywność, leki i towary nieprzetworzone do poziomu 16 proc., co kieszenie biedaków i średniaków może kosztować ponad 20 mld złotych. Rząd PO-PSL mimo, że ma już 2,5 mln swoich uchodźców i emigrantów ekonomicznych chce Polakom zafundować w sumie kilkadziesiąt tysięcy nowych emigrantów po połączeniu rodzin z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, którym zamierza za darmo wyleczyć zęby i dać zasiłki, które chętnie otrzymałyby polskie rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne.

Media informują, że rolnicy z Zachodniopomorskiego, którzy protestowali przeciwko wykupowi polskiej ziemi przez zagraniczne podmioty i podstawione spółki właśnie trafili do aresztu. Najwyraźniej obecna władza uznała ich za niezwykle groźnych przestępców i to w tym samym czasie gdy prawdziwi aferzyści, którzy wyłudzają w ramach podatku VAT corocznie blisko 40-50 mld zł. czy też co, co nie płacą podatku CIT na kwotę blisko 46 mld zł każdego roku, chodzą w glorii chwały wybitnych, żeby nie powiedzieć genialnych menedżerów. Polski rząd ze zdumieniem dowiaduje się, że nasz aparat skarbowy jest jednym z najgorszych na świecie i najbardziej kosztowny. Jednocześnie polski rząd i tzw. neoliberałowie stają na uszach, by tylko zablokować  i ośmieszyć propozycje podatkowe PIS wprowadzenia podatków i to w dość łagodnej formie od banków i wielkich sieci handlowych.  

Premier obecnego rządu, który przecież podpisał i przyklepał tzw. pakiet klimatyczny dziś deklaruje pomoc dla polskiego górnictwa i jest zaskoczony brakiem prądu i tzw. 20-stopniem zasilania. A do tego jeszcze Wisła mu wyschła. Na dowód, że w Polsce nie ma ruiny, że panuje prawo i sprawiedliwość z więzienia po blisko 3,5 roku wypuszczono młodego kibica, który nie miał wyroku sądowego.

Skala absurdów i prawdziwej „demolki” jaką urządziła nam przez ostatnie 8 lat obecnie rządząca ekipa z pewnością sytuuje nas wysoko w księdze rekordów Guinnessa i odbiera chleb wybitnym polskim kabareciarzom i satyrykom , takim jak choćby J. Pietrzakowi, J. Rewińskiemu na czele. Jak informują media Szef Komisji Obrony Narodowej S. Niesiołowski za dobre rządy w imieniu fanklubu owadów i nietoperzy podziękował premier E. Kopacz. Pani premier na Konwencji Programowej PO zachęca do przedszkolnych wyliczanek „Raz, dwa, trzy” chciałoby się zapytać czy kłamiesz ty? Roztkliwia się nad seniorami, gdy to jednocześnie jej partia z senatorem J. Libickim zablokowała darmowe leki dla najstarszych Polaków. Pani premier niestety nie ogarnia intelektualnie skali polskich problemów i rozumie, że normalność dla młodego człowieka w Polsce to podobno kwestia tylko tego, żeby go było stać na wzięcie kredytu i spłatę rat. A przecież łatwiej jest sprzedać jakiś obraz czy pożyczyć stół, krzesła i mini wieżę.

Czas więc na zmiany, ucieczkę od śmieszności i kompromitacji. Czas na powagę i profesjonalizm.

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista KSKOK
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook