Jedynie prawda jest ciekawa


4 lata tygodnika "wSieci"

29.11.2016

Największy konserwatywny tygodnik opinii rozpoczyna piąty rok działalności.

Tygodnik “wSieci” w wyjątkowy sposób obchodzi 4. urodziny pisma. 26 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy numer nowego, opiniotwórczego tygodnika Fratrii. W tym roku, od poniedziałku 28 listopada pismo zyska odświeżony, przejrzysty i nowoczesny layout.

Zmiana wizualnej strony pisma jest tym razem znaczna i obejmuje layout stron, nawigację, czcionki, a także układ redakcyjny tygodnika. Także niektóre rubryki zostały zreformowane, inne zmieniły swoje miejsce. Projekt został przygotowany przez dyrektora artystycznego Grupy Medialnej Fratria Michała Korsuna oraz Macieja Burzykowskiego, a wdrożony przez dział graficzny kierowany przez Andrzeja Skwarczyńskiego.

„Główna idea zmian to przejrzystość i elegancja. Dzięki rezygnacji z nadmiaru małych zdjęć i kolorowych ozdobników na pierwszy plan wychodzi słowo, ale jest tu też miejsce na wyeksponowanie dobrych fotografii i interesujących grafik” — podkreśla Michał Korsun.

Redaktor naczelny tygodnika “wSieci” Jacek Karnowski podkreśla, że redakcja pracowała nad zmianami ostrożnie.

„Bardzo szanujemy naszych czytelników i ich przyzwyczajenia. Wierzymy, że wypracowana formuła pozwoli zachować to co najlepsze, a jednocześnie jest dużym krokiem naprzód” — mówi Karnowski.

Największy opiniotwórczy tygodnik konserwatywny zyskał teraz na czytelności, co z pewnością docenią ci, którzy z „wSieci” związani są od czterech lat. Pismo ugruntowało w tym czasie swoją pozycję w czołówce liderów segmentu rynku wydawniczego, a czytelnicy polubili wiele stałych elementów cotygodniowych spotkań na łamach. Te pozostały w piśmie, choć również zyskały nowy wygląd.

Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii odpowiedzialny za sprawy wydawnicze, podkreśla:

„Zostawić to, co najlepsze, dodać to, co może uatrakcyjnić ten sam przekaz, zwiększyć przejrzystość prezentacji treści - to założenie nam przyświecało. Liczymy, że nowe oblicze “w Sieci” zyska uznanie czytelników, ale jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie uwagi i nie wykluczamy pewnej korekty w przyszłości.

 

Dzięki zmianom, w piśmie pojawią się też nowe formaty prezentacji treści reklamowych, oczekiwane przez reklamodawców i partnerów handlowych”.

Tygodnik „wSieci” ukazuje się w każdy poniedziałek w cenie 5,90 zł. Średnia sprzedaż ogółem tygodnika we wrześniu 2016 wyniosła 70 442 egz.( wg. danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy). Obchodząca również w tym roku czwarte urodziny Grupa Medialna Fratria jest też wydawcą najchętniej kupowanego pisma historycznego – miesięcznika „wSieci Historii”, miesięcznika „Gazeta Bankowa” oraz portali wPolityce.pl i wGospodarce.pl.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook