Jedynie prawda jest ciekawa


4 lata tygodnika "wSieci"

29.11.2016

Największy konserwatywny tygodnik opinii rozpoczyna piąty rok działalności.

Tygodnik “wSieci” w wyjątkowy sposób obchodzi 4. urodziny pisma. 26 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy numer nowego, opiniotwórczego tygodnika Fratrii. W tym roku, od poniedziałku 28 listopada pismo zyska odświeżony, przejrzysty i nowoczesny layout.

Zmiana wizualnej strony pisma jest tym razem znaczna i obejmuje layout stron, nawigację, czcionki, a także układ redakcyjny tygodnika. Także niektóre rubryki zostały zreformowane, inne zmieniły swoje miejsce. Projekt został przygotowany przez dyrektora artystycznego Grupy Medialnej Fratria Michała Korsuna oraz Macieja Burzykowskiego, a wdrożony przez dział graficzny kierowany przez Andrzeja Skwarczyńskiego.

„Główna idea zmian to przejrzystość i elegancja. Dzięki rezygnacji z nadmiaru małych zdjęć i kolorowych ozdobników na pierwszy plan wychodzi słowo, ale jest tu też miejsce na wyeksponowanie dobrych fotografii i interesujących grafik” — podkreśla Michał Korsun.

Redaktor naczelny tygodnika “wSieci” Jacek Karnowski podkreśla, że redakcja pracowała nad zmianami ostrożnie.

„Bardzo szanujemy naszych czytelników i ich przyzwyczajenia. Wierzymy, że wypracowana formuła pozwoli zachować to co najlepsze, a jednocześnie jest dużym krokiem naprzód” — mówi Karnowski.

Największy opiniotwórczy tygodnik konserwatywny zyskał teraz na czytelności, co z pewnością docenią ci, którzy z „wSieci” związani są od czterech lat. Pismo ugruntowało w tym czasie swoją pozycję w czołówce liderów segmentu rynku wydawniczego, a czytelnicy polubili wiele stałych elementów cotygodniowych spotkań na łamach. Te pozostały w piśmie, choć również zyskały nowy wygląd.

Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii odpowiedzialny za sprawy wydawnicze, podkreśla:

„Zostawić to, co najlepsze, dodać to, co może uatrakcyjnić ten sam przekaz, zwiększyć przejrzystość prezentacji treści - to założenie nam przyświecało. Liczymy, że nowe oblicze “w Sieci” zyska uznanie czytelników, ale jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie uwagi i nie wykluczamy pewnej korekty w przyszłości.

 

Dzięki zmianom, w piśmie pojawią się też nowe formaty prezentacji treści reklamowych, oczekiwane przez reklamodawców i partnerów handlowych”.

Tygodnik „wSieci” ukazuje się w każdy poniedziałek w cenie 5,90 zł. Średnia sprzedaż ogółem tygodnika we wrześniu 2016 wyniosła 70 442 egz.( wg. danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy). Obchodząca również w tym roku czwarte urodziny Grupa Medialna Fratria jest też wydawcą najchętniej kupowanego pisma historycznego – miesięcznika „wSieci Historii”, miesięcznika „Gazeta Bankowa” oraz portali wPolityce.pl i wGospodarce.pl.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook