Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Bugaj: Konsekwencje w stosunku do Kwaśniewskiego

21.04.2013

"To są rzeczy niebywałe" - mówi portalowi "wPolityce.pl" prof. Ryszard Bugaj o szokującym lobbingu Aleksandra Kwaśniewskiego na rzecz rosyjskiego oligarchy. Jak poinformował "Newsweek", były prezydent występował w interesie Wiaczesława Kantora, który próbuje przejąć kontrolę nad strategiczną branżą - Grupą Azoty.

- Moim zdaniem mamy do czynienia z sytuacją w najwyższym stopniu skandaliczną, że były prezydent zatrudnia się u oligarchów albo u dyktatorów. Do tego zatrudnia się w sposób niejawny. I uważam, że powinny tu być wyciągnięte konsekwencje - nie kryje oburzenia postawą Kwaśniewskiego prof. Bugaj.

Jak przypomniał, właśnie po to, żeby byli prezydenci nie musieli byle gdzie szukać pieniędzy, stworzona została specjalna ustawa, "która zapewnia byłemu prezydentowi egzystencję materialną i to całkiem przyzwoitą, bo zapewnia mu ochronę, zapewnia mu finansowanie biura etc."

- Jeżeli on (...) i nie dotyczy to tylko Kwaśniewskiego - także oczywiście Lecha Wałęsy - jeżeli więc oni angażują się na boku zarabianiem pieniędzy (...) to powstaje pytanie, dlaczego my mamy jeszcze do nich dopłacać - pyta ekonomista i były polityk, lider Unii Pracy.

- Druga sprawa to jest tajność tego lobbowania, poufność tego lobbowania. To są rzeczy - ja wiem, że one się zdarzają na świecie, ale to nie znaczy, że one muszą się podobać - ale to są rzeczy z tego punktu widzenia niebywałe - podkreśla Ryszard Bugaj, który jednocześnie podkreśla, że Kwaśniewski ponownie stara się wrócić na scenę polityczną, więc jego zachowania powinny być publicznie znane, gdyż "robi na rachunek Rzeczpospolitej".

Bugaj jednocześnie odrzuca sugestie, że Kwaśniewski nieświadomie naraża na szwank polskie bezpieczeństwo energetyczne. - Bez przesady. On wie co robi, on nie jest dzieckiem z całą pewnością - podkreśla były polityk.

Prof. Bugaj skomentował również ujawnione przez Krzysztofa Kwiatkowskiego fakt rozmowy na temat zamierzeń Rosjan byłego prezydenta z urzędującym premierem.

- Jeżeli Aleksander Kwaśniewski rozmawiał z Donaldem Tuskiem to obowiązkiem Donalda Tuska było sporządzenie z tej rozmowy notatki i złożenie jej w archiwum. Czy tak zrobił? Nie wiem, ale to jest w tej chwili taki moment, że trzeba go o to zapytać - nie ma wątpliwości Ryszard Bugaj.


Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook