Jedynie prawda jest ciekawa


Mularczyk: Exposé aktem oskarżenia Tuska

01.10.2014

Widać, że pani premier nie ma pomysłu także na misję prowadzenia polityki zagranicznej. Myślę, że tę działkę przejmie prezydent Komorowski – mówi w wywiadzie dla portalu Stefczyk.info Arkadiusz Mularczyk, wiceszef klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

Stefczyk.info: Czy po expose pani premier Kopacz nie można odnieść wrażenia, że poprzednie siedem lat to właściwie lata stracone, a dopiero teraz zacznie się dziać?

Arkadiusz Mularczyk: Właściwie można stwierdzić, że to exposé jest jednym wielkim aktem oskarżenia pod adresem Donalda Tuska. Z tego wynika, że w ciągu siedmiu lat nie udało się nic, a w ciągu roku uda się wszystko.

Ale czy to wszystko rzeczywiście się uda?

Oczywiście, że się nie uda, tym bardziej, że gros tych wypowiedzi dotyczy lat 2016 i późniejszych. A to z kolei oznacza, że to przemówienie należy traktować jako taki prolog kampanii wyborczej do samorządów i do kampanii parlamentarnej. Tak to exposé było konstruowane, jak najwięcej obietnic, których tak naprawdę nie będzie można zweryfikować za rok.

A czy jakakolwiek z tych obietnic jest realna do spełnienia?

To jest dobre pytanie, bo powiem szczerze, że wszystkie te obietnice nawet ciężko było wynotować, było ich kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset. Być może kilka uda się zrealizować.

Nie zrobił na panu wrażenia fragment o polityce zagranicznej? Jednak nie zamkniemy się we własnym domu ws. Ukrainy...


Pytanie brzmi, co oznacza pragmatyzm w słowach pani premier. Czy to oznacza dystans wobec Ukrainy, czy mocniejsze poparcie dla Ukrainy. Widać, że pani premier nie ma pomysłu także na misję prowadzenia polityki zagranicznej. Myślę, że tę działkę przejmie prezydent Komorowski.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Rozmawiał Marcin Wikło

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook