Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Niepokojąca dyspozycyjność części sędziów

22.05.2014

Skandaliczny wyrok wrocławskiego sędziego Pawła Chodkowskiego, który na kary aresztu skazał narodowców, którzy zakłócili wykład stalinowskiego łotra Zygmunta Baumana wciąż budzi gorące emocje. O ocenę tego wyroku i kondycję polskiego wymiaru sprawiedliwości poprosiliśmy publicystę Stanisława Michalkiewicza.

Stefczyk.info: - Jak Pan skomentuje wyrok wydany przez sędziego Chodkowskiego?

Stanisław Michalkiewicz: - Moim zdaniem jest to rezultat takiego szkolenia a właściwie tresury, jaką przeprowadzili w kwietniu z sędziami i prokuratorami wybitni fachowcy z Muzeum Historii Żydów Polskich. Oni ich tresowali w umiejętności zwalczania przestępstw z nienawiści i zapobiegania im. I pierwsze tego rezultaty już są w postaci właściwie tego wyroku.

Prokuratura wystąpiła z aktem oskarżenia, a sędzia wlepił wyroki, które sam uznał za surowe, tzn. kary aresztu i grzywny, wobec, jeśli dobrze pamiętam 19 oskarżonych. Przy tym wygłosił taką sentencję, w uzasadnieniu - ustnej motywacji wyroku - że nikt nie ma prawa krytykować, wypowiadać się nienawistnie o życiowych wyborach Zygmunta Baumana.

Ciekaw jestem, co by ten sędzia powiedział, gdyby np. ktoś zaprosił do Wrocławia Rudolfa Hessa, żeby wygłosił wykład np. związanymi ze swoimi życiowymi wyborami, a ktoś by przeciwko temu zaprotestował. Czy ten ktoś też zostałby skazany?

No bo skoro pani Anna Applebaum udzieliła dyspensy ukraińskiemu nacjonalizmowi, określając go, jako niezbędny dla Ukraińców, no to być może, że tylko patrzeć, jak się doczekamy rehabilitacji Adolfa Hitlera, no bo on też "chciał dobrze, tylko mu nie wyszło".


A wracając do wyroku sędziego Chodkowskiego - czy nie odnosi Pan wrażenia, że to kolejny wyrok wychodzący naprzeciw oczekiwaniom politycznym - że tylko przypomnę wyrok sędziego Igora Tulei ws. doktora G. i jego słynne uzasadnienie na temat CBA, sędziego Rysińskiego ws. Beaty Sawickiej, hymn sędzi Anny Bartoszewskiej na cześć Moniki Olejnik nie mówiąc już o usłużnym dla władzy sędzim Milewskim?

- Ja bym tych wszystkich spraw nie łączył, dlatego że w przypadku pani Sawickiej sprawa wygląda trochę inaczej, a nie chcę tutaj wchodzić w szczegóły.

Ale obserwuję z pewnym zaniepokojeniem, że przynajmniej część środowiska sędziowskiego znowu staje się dyspozycyjna. I to jest niepokojące, tym bardziej, że towarzyszy temu wprowadzanie do systemu prawnego takich ustaw, jak np. ustawa o bratniej pomocy, czy z inicjatywy pobożnego posła Gowina ustawa o psychuszkach, która wprowadza kategorię osób stwarzających zagrożenie - i na podstawie orzeczenia sądowego taką osobę można bezterminowo umieścić w izolatorze.

To są ustawy, które tylko czekają na dyspozycyjnych sędziów, więc to, że część środowiska sędziowskiego wyraźnie zdradza objawy dyspozycyjności jest bardzo niepokojące.Pana zdaniem, to jest wirus, który wkradł się tylko do wymiaru sprawiedliwości, czy też zostało już zarażone nim całe państwo?

- Myślę, że całe państwo jest tym dotknięte, bo tą tresurą w zakresie zwalczania i zapobiegania przestępstw nienawiści - nie wiem czy już została objęta policja - miała nią zostać objęta w maju - więc chyba ten kurs trwa.

Ale jeżeli działa w Polsce siedem tajnych służb, z których każda ma prawo prowadzić działalność operacyjną, a więc może werbować agenturę, to ta nasza młoda demokracja jest zdominowana przez tajne służby i przez agenturę. To oczywiście sprawia, że procedury demokratyczne mają charakter fasadowy, a tak naprawdę III Rzeczpospolita staje się rodzajem organizacji przestępczej.


not. zrk
[fot. J.Michalski/YouTube]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook