Jedynie prawda jest ciekawa


Marsz w obronie jedności rodziny

16.03.2013

Chcemy pokojowo wyrazić swój sprzeciw przeciwko zjawisku, jakim jest niszczenie dobrze funkcjonujących rodzin – mówi Anna Marszałek, współorganizatorka niedzielnego marszu w obronie jedności rodziny, który przejdzie ulicami Krakowa.

Stefczyk.info: To sprawa rodziny Bajkowskich z Krakowa, której sąd odebrał trójkę dzieci poruszyła was do tego stopnia, że organizujecie marszu w obronie rodziny, czy ujawnienie wielkiego problemu społecznego, który w związku z tym się pojawił?

Anna Marszałek: Chcemy pokojowo wyrazić swój sprzeciw przeciwko zjawisku, jakim jest niszczenie dobrze funkcjonujących rodzin. Organizujemy to oddolnie, spontanicznie bez udziału jakichkolwiek partii politycznych, nie jesteśmy też zrzeszeni w żadnej fundacji ani stowarzyszeniu. Z chwilą gdy rozpoczęliśmy przygotowania do marszu, okazało się, że przypadków odbierania dzieci rodzicom jest w Polsce znacznie więcej, np. z powodu biedy, dlatego chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec decyzji organów państwa, jesteśmy przeciwni stosowaniu rozwiązań drastycznych i nieadekwatnych do sytuacji.

Jednak ktoś musi sprawdzać przypadki w których dzieciom dzieje się krzywda.

W przypadku kiedy jest zagrożenie życia, albo zdrowia dziecka jest to oczywiste, jednak jeżeli można w inny sposób pomóc rodzinie, należy podjąć się wszelkich starań aby dziecko pozostało z rodzicami, gdyż jest to dla niego najlepsze środowisko. Odbieranie dzieci i umieszczanie ich w placówkach bądź rodzinach zastępczych powinno być ostatecznością.

Do kogo będziecie kierować swoje postulaty?

Na końcu marszu planujemy odczytać nasze postulaty i chcemy aby one dotarły do jak najszerszej grupy osób, ale również do decydentów, takich jak dyrektorzy placówek, bądź politycy.

Jakiej grupy ludzi, podobnie myślących do was się spodziewacie?

Mamy nadzieję, że będzie nas jak najwięcej. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich tych, którzy są takimi sprawami zbulwersowani i chcą pokazać, że nie godzą się na takie traktowanie przez organy państwowe. Marsz odbędzie się w niedzielę, a zbieramy się przy Placu Jana Nowaka - Jeziorańskiego(plac przed Galerią Krakowską – red.) o godzinie 10.30, skąd przejdziemy na Rynek Główny.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

 

[fot: sxc.hu] 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook