Jedynie prawda jest ciekawa


Kawa na eksport, Pupa do Senatu!

04.09.2013

To będzie z pewnością zwycięski siew na Podkarpaciu, który wyda plon dla całej Polski.

1. Oprócz Jarosława Kaczyńskiego, który w podkarpackich miejscowościach ściąga tłumy (ponad tysiąc ludzi na spotkaniu w Kolbuszowej), na Podkarpaciu intensywnie pracują także inni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, w tym skromnie także ja.

Mielec, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Wiercany, Wola Pławska, Brzeziny, Niedźwiada, Olchowa, Łączki Kucharskie, Mała, Glinik, Trześń – w tylu miejscowościach byłem na spotkaniach z ludźmi w ciągu ostatnich dwóch weekendów.

I czuje się na tych spotkaniach coraz silniejszy powiew zbliżającego się wyborczego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie chcą tego zwycięstwa i zaczynają w nie wierzyć. I już nie pytają, z kim do powyborczej koalicji, bo wierzą, ze Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło samodzielnie.

2. Wybór ma znaczenie – głosi szary plakat wspólnego kandydata PO i PSL. Bezideowa, bezprogramowa i coraz bardziej bezradna, ale wciąż rządząca koalicja, nawet hasła wyborczego wymyślić nie potrafi.

PSL miało kiedyś ładne hasła. Chłopi na Wiejską! Polsce potrzeba gospodarza! Blisko ludzkich spraw! Zadbamy o Polskę! Człowiek jest najważniejszy!

A dziś wymyślili – wybór ma znaczenie. Równie dobrze mogli napisać, że koń ma cztery nogi.

3. Na dożynkach w Gliniku pojawił się dawno nie widziany Waldemar Pawlak, ale wcale nie odnowiony Waldemar Pawlak. W tym samym strażackim mundurze i z tym samym co zawsze przemówieniem – żeby wyciskać brukselkę i żeby wybierać kandydatów PSL, bo tam w Warszawie potrzeba ludzi zaradnych i sprytnych.

Odpowiedziałem, że zaradni i sprytni to oni są, ale bardziej o własne, niż o polskie interesy.

A „brukselki” wycisnęli tyle, co kot napłakał, o 9 miliardów złotych rocznie mniej, niż w poprzednim budżecie rząd PiS wycisnął.

Dalszej polemiki nie było, bo Pawlak się zmył.

4. Na dożynkach w Mielcu, o których już wcześniej pisałem, przemawiał Kalemba. Zachwalał eksport polskich produktów rolniczych oraz eksport do Senatu kandydata PSL. Nie dodał wszak, że obecnie głównym produktem eksportowym rolnictwa polskiego jest… kawa! Sukces rolnictwa pod rządami PO – PSL polega na tym, że Polska importuje zboże, wieprzowinę, cukier – a eksportuje przepakowane u nas banany, herbatę, kawę...

Co za zbieżność – Kawa – tak się nazywa wspólny kandydat PO i PSL-u.

Kawa na eksport, Zdzisław Pupa do Senatu!

Z tym eksportem, kto nie zna, aluzja nieczytelna, więc niech to już będzie kawa na ławę i po prostu – Zdzisław Pupa do Senatu!

5. Zdzisław Pupa to kandydat Prawa i Sprawiedliwości, którego popieram nie tylko dlatego, że jest z Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim dlatego, że to porządny człowiek. Poznałem go jeszcze jako prezes NIK, gdy jako poseł i działacz Solidarności Rolniczej przychodził do mnie z ciekawymi pomysłami na kontrole. A w ubiegłej kadencji, jako senator przejmował ode mnie do senatorskich interwencji wiele spraw, także tych, o których pisałem także na blogu.

W wielu przypadka były to interwencje skuteczne, na przykład w sprawie przedsiębiorców z Częstochowy, któremu władze skarbowe po interwencjach Pupy umorzyły zaległości podatkowe, czy w sprawie rolnika z Podkarpacia, od którego spółka gazowa żądała horrendalnego haraczu za uszkodzony podczas prac budowlanych gazociąg i od którego to żądania po interwencjach Pupy odstąpiła.

Porządny człowiek i do tego jeszcze rolnik! Prawdziwy rolnik podkarpacki!

6. Przemierzyłem sporo podkarpackich dróg i wsi, rozmawiałem z setkami ludzi, głównie rolnikami. I wbrew propagandzie sukcesu – ja wam mówię – nie jest dobrze!

Wieś podkarpacka z wolna ginie. Z gospodarstw się nie daje wyżyć, pracy w dawnym COP-ie prawie już nie ma, zamykane są szkoły, poczty, znikają linie kolejowe i autobusowe. Na łąkach prawie nie ma już krów, dawne pola uprawne porastają leśnymi brzózkami. Młodzi nie widza tu perspektyw, wyjeżdżają w świat, z jednej tylko gminy Wielopole Skrzyńskie wyjechało około 500 osób. Są jeszcze tu zameldowani, ale fizycznie od dawna ich tu nie ma.

A rząd PO-PSL bez mrugnięcia powieka zgodził się, by Unia Europejska zmniejszyła Polsce o jedna trzecią dotychczasowe pieniądze na rozwój obszarów wiejskich.

7. Ci, którzy zostali, maja już naprawdę dość władzy PO i PSL-u. Serdecznie dość.

Wystarczy im już rządu Tuska, mają dość miejscowych satrapów, rozmaitych Karapytów i Burych, wystarczy im posłanki Skowrońskiej z PO, sławionej w mediach, że przekroczyła prędkość – i co za szlachetność! - dwieście złotych mandatu zapłaciła! Zupełnym przypadkiem i zbiegiem okoliczności obok patrolu policji zaplątali się dziennikarze i ten wiekopomny uczynek posłanki PO, urbi et orbi, Mielcowi i światu obwieściły.

Takie to wielkie sukcesy, na miarę własnej wielkości, odnosi dziś władza PO.

8. Mielec... dawny COP. Tak sobie myślę, ile ta przedwojenna Polska w 3 lata (1936-39) wielkich fabryk zbudowała! Wspomniany Mielec, Dębica, Rzeszów, Nowa Dęba, Stalowa Wola, Radom, Skarżysko, Ostrowiec, Starachowice, Lublin, Kraśnik, Świdnik... W trzy lata od wbicia pierwszej łopaty na tych biednych ziemiach powstał wielki przemysł.

Okazuje się, że w Polsce, jeśli się o nią dba i jej nie rozkrada, to i w krótkim czasie można naprawdę bardzo wiele zrobić.

A ci obecni nieudacznicy sześć lat budują autostrady i na razie mamy półtora skrzyżowania autostrad – pół skrzyżowania pod Strykowem i jedno całe pod Gliwicami.

9. Ludzie na spotkaniach pytają mnie, co PiS zrobi, jak wygra. Odpowiadam, ze wprowadzimy przykazania państwowe, a pierwsze (nie siódme, tylko pierwsze) będzie brzmiało - nie kradnij. Drugie – nie kłam, a trzecie – nie marnuj dobra wspólnego!

W rządzeniu nie trzeba cudotwórców, bo tacy już rządzą sześć lat. Potrzeba zwyczajnej uczciwości i prawdziwej troski o publiczne sprawy. A resztę Polacy zrobią sami.

10. Wybory na Podkarpaciu 8 września – w dzień święta Matki Boskiej Siewnej.

To będzie z pewnością zwycięski siew na Podkarpaciu, który wyda plon dla całej Polski.

Janusz Wojciechowski

[Fot. PAP/D.Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook