Jedynie prawda jest ciekawa


Janukowycz, Komorowski, Łukaszenka. Trzej przyjaciele z boiska

29.06.2012

Stare porzekadło głosi, że podróże kształcą. Widać bardzo do serca wziął je sobie prezydent Bronisław Komorowski. Jak informują media wybiera się na Ukrainę na mecz finałowy Euro 2012. Na pierwszy rzut oka informacja ta nie jest w żaden sposób sensacyjna. Dopiero kiedy czytamy szczegóły dotyczące meczu zaczyna się robić bardzo ciekawie.

Otóż prezydent Komorowski zasiądzie w jednej loży z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem i prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Doborowe towarzystwo. Cytując znana piosenkę można powiedzieć: Trzej przyjaciele z boiska, a mówiąc precyzyjnie z loży, Bronisław, Baćka i Wiktor.

Kilka tygodni temu przez kraje Unii Europejskiej przetoczyła się dyskusja o politycznym bojkocie ukraińskiej części Euro 2012. Miał to być wyraz sprzeciwu europejskich polityków wobec nieludzkiego traktowania przebywającej w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko. Jako jeden z nielicznych Bronisław Komorowski odrzucał takie pomysły. Dzięki temu finał Euro 2012 będzie mógł obejrzeć w doborowym towarzystwie z Janukowyczem i Łukaszenką w jednej loży. Uścisnąć dłoń Łukaszenki to rzecz bezcenna. Niewielu polityków europejskich tego doświadczyło, bo większość z nich po prostu nie utrzymuje z nim kontaktów, a sam dyktator z Mińska ma zakaz wjazdu do państw UE. Bronisław Komorowski będzie mógł po powrocie z Kijowa pochwalić się takim epokowym osiągnięciem. Co więcej w przerwie meczu panowie prezydenci mogą sobie uciąć pogawędkę.

I tak Bronisław Komorowski będzie mógł nauczyć się od białoruskiego despoty jak jeszcze skuteczniej zwalczać opozycję, jak skuteczniej zakazywać demonstracji. Pierwszy krok w tym kierunku Bronisław Komorowski już uczynił zgłaszając projekt ustawy ograniczającej prawa obywateli do wyrażania swoich opinii w formie demonstracji. Ale od Aleksandra Łukaszenki może się nauczyć także jak sprawnie przeprowadzać wybory, żeby z góry wiadomo było kto je wygra, jak uciszać dziennikarzy, wsadzając ich po prostu do więzień. Co by nie mówić o prezydencie Ukrainy, to niezły numer wyciął zapraszając dyktatora Łukaszenkę.

Marcin Mastalerek

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook