Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Polska weszła na drogę polską

13.12.2016

Andrzej i Joanna Gwiazdowie, działacze opozycji PRL, współtwórcy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność” stwierdzili na antenie Telewizji Republika, że Jaruzelski zaskoczył 13 grudnia, bo ze wszystkich kalkulacji wynikało, że opłaci mu się to tydzień później.


Odnosząc się do Komitetu Obrony Demokracji i marszy, które są jutro przez nich organizowane, Andrzej Gwiazda przyznał, że nie spodziewał się, że powstanie KOD. – Ale kiedy do tego doszło, nie byłem zaskoczony – dodał. – Jest bardzo możliwe, że niepokoi ich prospołeczny kurs PiS. Jeśli ktoś jest twardym liberałem, uważa, ze silniejszy ma się bogacić, a hołotę trzeba gonić, to jemu to nie pasuje. Są też politycy, którzy uważają, że nie można przeciwstawiać się Putinowi, bo się zdenerwuje. Przed stanem wojennym też mówiono nam, że lepiej nie ostrzegać – mówiła Joanna Duda-Gwiazda.

"Nie wydaje się absurdalne porównanie władzy PiS i gen. Jaruzelskiego, chociaż nikt nie strzela na ulicach. Jeśli popatrzymy na ostatnie dwa dni, to całą reformą zajmuje się prokurator stanu wojennego" – mówił niedawno na antenie Radiowej Trójki Mateusz Kijowski. Odnosząc się do tych słów lidera KOD oraz do tego, czy demokracja w Polsce jest faktycznie zagrożona, gość Telewizji Republika zauważył, że "nie mogą tak myśleć, bo są dowodem na to, ze w Polsce demokracja jest przestrzegana do poziomu naiwności".

– Bardziej Polaków podzielić się już nie da. Jeżeli chodzi o KOD, to cofnę się o 70 lat. W 1946 roku wróciłem z Syberii i zastałem sytuację, kiedy wszystkie propagandowe środki były użyte na demokrację, a ja wiedziałem, że robią to, co Sowieci. A my wypisywaliśmy brzydkie rzeczy na murach na demokrację, a my zorientowaliśmy się, ze daliśmy wpuścić się w maliny – dodał.

Andrzej Gwiazda wskazał, że "z tej Polski, jaka jest, powinniśmy się cieszyć, bo Polska weszła w tej chwili na drogę polską". – Na pewno nie upoważniają do dumy te 35 lat. Mówimy o stanie wojennym, a przecież stan wojenny był przygotowaniem do porozumienia – mówił Gwiazda.

 fot.[You Tube/Tv Republika]

pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook