Jedynie prawda jest ciekawa


Zaproszenie na Bal Niepodległości

24.10.2013

Zapraszamy dumnych i wolnych Polaków na świętowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 9 listopada w kamienicy Czeczotki w Rynku Głównym w Krakowie bawić się będziemy na Dobroczynnym Balu Niepodległości.

Krakowski charytatywny Bal Niepodległości jest kontynuacją formy działalności dobroczynnej środowiska patriotycznego, która wcześniej ziściła się w przeprowadzonym 9 lutego 2013 roku w krakowskim Grand Hotelu Balu Niepokornych. Ten, zorganizowany skromnie i bez zadęcia, wsparcia instytucji, bez wpłat wielkich sponsorów i bez zatrudniania agencji PR-wych zgromadził ponad dwustu Gości z jedenastu województw. Dzięki hojności ich oraz lokalnych sponsorów zebraliśmy kwotę blisko 10.000 złotych na renowację instrumentów w Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Złożyła się na nią całość wpłat uczestników po pokryciu niezbędnych kosztów organizacji, wpłaty sponsorów oraz wynik przeprowadzonej licytacji.

W tym miejscu pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania wydarzenia. Więcej szczegółów na temat Balu Niepokornych znaleźć można w zakładce Archiwum.

Zachęcani przez uczestników tym razem podjęliśmy się zorganizowania w Krakowie Balu Niepodległości. Polecany między innymi przez:

Annę Dymną

Ewę Dałkowską

Ewę Błaszczyk

Agnieszkę Radwańską

Urszulę Radwańską

prof. Andrzeja Nowaka

Andrzeja Pilipiuka

Bronisława Wildsteina

Mikołaja Reya

Rafała Ziemkiewicza

Bal odbędzie się w sobotę 9 listopada 2013 r. na dwóch poziomach ekskluzywnej Kamienicy Czeczotki przy Rynku Głównym, u zbiegu ulic Św. Anny i Wiślnej.

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook