Jedynie prawda jest ciekawa

Wystawa prac niepełnosprawnych w Krakowie

05.06.2016

Podopieczni Fundacji Anny Dymnej z "Doliny Słońca" stworzyli prace inspirowane mistrzami światowego malarstwa. Efekty ich działalności twórczej można oglądać do 23 czerwca na wystawie "Przerobili Van Gogha" w Krakowie.

Jest to trzecia wystawa prac podopiecznych "Doliny Słońca" w Radwanowicach, zorganizowana w Galerii 2 Światy na krakowskim Kazimierzu. Tym razem pokazywane są prace ośmiu osób, które uczestniczą tam w warsztatach plastycznych: Ewy Gerono, Katarzyny Małek, Krystyny Rudek, Urszuli Woźniak, Adama
Barana, Edwarda Grabowskiego, Grzegorza Dyragi i Jana Tekieli.

"Wśród prac, które można zobaczyć, są m.in. prace inspirowane mistrzami światowego malarstwa, w tym również Vincenta Van Gogha. Nie są to jednak prace odtwórcze - każda z nich, została przetworzona przez wrażliwość i talent naszych artystów" - zaznaczył Mateusz Biernat, terapeuta z "Doliny Słońca" i pomysłodawca wystawy.

Dodał, że na ekspozycji pokazano także autorskie prace niepełnosprawnych artystów, które ukazują, jak oni sami widzą i czują świat.

Zdaniem właścicielek galerii Anny Jeziornej i Joanny Rapickiej wszystkich prezentowanych artystów łączy kolor, odwaga twórczej wypowiedzi i chęć pokazania swojego świata. "Inspiracje są ważne, najpiękniej jednak, kiedy artysta idzie dalej, skupia się na swojej wizji rzeczywistości i właśnie to na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować w tych niezwykłych pracach na papierze" - oceniły.

Wystawa potrwa do 23 czerwca. Jej organizatorami są Republika Marzeń Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Galeria 2 Światy. Wstęp jest bezpłatny.

 

wkt/PAP

 

[fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

niepełnosprawni

,

wystawa

,

sztuka

,

KRaków

,

praca

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook