Jedynie prawda jest ciekawa

Wstyd! Tokarczuk w TVP: Polacy to mordercy Żydów

08.10.2015

„Nie można ukrywać tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy”.

Olga Tokarczuk, laureatka Nike, postanowiła zagrać na antypolskich fobiach. „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy” - kłamliwie oskarżała w TVP Info Tokarczuk.

Tegoroczna laureatka Literackiej Nagrody Nike bezkarnie waliła w Polaków. „Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów” - kłamała Tokarczuk.

„Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości” - powiedziała pisarka, licząc zdaje się na poklask wrogów Polski.

Olga Tokarczuk jest tegoroczną laureatką Literackiej Nagrody NIKE za "Księgi Jakubowe". Jak widać swoją popularność postanowiła wykorzystać do szkalowania Polaków i polskiej historii. Wstyd! I dla Tokarczuk i dla TVP, która pozwoliła na taki festiwal nienawiści.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook