Jedynie prawda jest ciekawa


Wrocław: filmowa zachęta do pomocy Filipińczykom

18.11.2013

W sieci pojawił się krótki film pt. „Katolicy z Wrocławia dla Filipin”. To pomysł działającej przy Archidiecezjalnej Radzie ds. Nowej Ewangelizacji fundacji „Vide and Crede”.

Na filmie widać dzieci i młodzież, którzy stojąc przed wrocławską katedrą i trzymając w dłoniach filipińską zwracają się w języku angielskim do Filipińczyków i zapewniają ich, że wiedzą o tragedii i chcą, by wszyscy poszkodowani poczuli, iż nie są sami. – Myślimy o was i modlimy się za was – zapewniają młodzi wrocławianie.

Jako ostatni głos zabiera biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski, który tłumaczy, że pomagamy: modląc się za Filipiny, myśląc o tym kraju oraz wspierając ofiary tragedii finansowo. – Nasze serce jest na Filipinach – mówi hierarcha, pytając na zakończenie: – A ty? Jak Ty możesz pomóc.

Archidiecezja Wrocławska włączyła się w akcję pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach. Decyzją abp Józefa Kupnego dzień 17 listopada był we wszystkich parafiach poświęcony szczególnej modlitwie w intencji poszkodowanych na Filipinach. Tego dnia także zbierano ofiary. Od dziś proboszczowie wpłacają zebrane pieniądze do kurii, która przekaże całą sumę na konto Caritas Polska.

Wierni bardzo pozytywnie odpowiedzieli na apel metropolity. – W naszej parafii kwota, którą zebraliśmy jest zdecydowanie wyższa niż w czasie poprzednich zbiórek – mówi ks. Adam Czternastek, proboszcz niewielkiej parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Czepielowicach. Dodaje, że hojność jego parafian na pewno wynika z faktu, iż w niedalekiej przeszłości sami przeżyli tragedię, w czasie której nawałnica zniszczyła wiele domów. – Być może z tego względu łatwiej wczuć im się w to, co przeżywają Filipińczycy – puentuje.

Na zdjęciu znajduje się zniszczony filipiński Kościół

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

KAI, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 3. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 4. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 5. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 6. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 7. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook