Jedynie prawda jest ciekawa


Waters w Warszawie - koncert legendy rocka

20.08.2013

W Warszawie dziś koncert Rogera Watersa z Pink Floyd. To element trasy zatytułowanej „The Wall”, na cześć najsłynniejszej płyty legendarnego zespołu.

– Dokonania zespołu w latach 70., jeżeli chodzi o technologię nagrań, pierwsze próby z kwadrofonią podczas koncertów, co w tamtych czasach było zupełną rewolucją, są wielkim krokiem naprzód, który popchnął całą scenę muzyczną – opowiada w radiowej Dwójce Piotr Metz.
Trasa koncertowa "The Wall" to powrót Rogera Watersa do tego widowiska od czasu krótkiej trasy z Pink Floyd z roku 1980 i jednorazowego przedstawienia w Berlinie 10 lat później. 192 koncerty zespołu obejrzało do tej pory prawie 3,5 miliona widzów. 
"The Wall" uznawany jest za dzieło życia Rogera Watersa. W 1979 roku muzycy mieli do dyspozycji ubogą technologię. – Dopiero teraz Waters może wystawić swoje dzieło, we współczesnym obliczu technologicznym, w taki sposób, o jakim kiedyś mógł sobie tylko pomarzyć. Teraz czuje się wolny z dziełem swojego życia – tłumaczy Metz. 
Roger Waters stwierdził, że pisząc "The Wall", protestował przeciwko wielu rzeczom, które były wówczas, ale nie spodziewał się, że będzie musiał po latach walczyć o te same sprawy.

– Kiedy punkowcy buntowali się przeciwko "dinozaurom rocka", a przede wszystkim przeciwko Pink Floyd (członkowie Sex Pistols nosili przecież słynne koszulki z napisem "I hate Pink Floyd"), to nie zdawali sobie sprawy, że tak naprawdę "The Wall" i inne projekty Pink Floyd były skierowane przeciwko korporacjom, wytwórniom płytowym i biznesowi – mówi Piotr Metz.

PAP/ polskieradio.pl

[FOTO: Jethro - Wikipedia Commons]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook