Jedynie prawda jest ciekawa

W Gdańsku specjalna gala uczci czterech bohaterów

06.09.2017
galabohaterow
W Gdańsku specjalna gala uczci czterech bohaterów

- Gala Bohaterów będzie budować naszą tożsamość narodową i poczucie dumy z naszego kraju – przekonują działacze Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa i zapraszają na Galę Bohaterów 17 września w Gdańsku. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Stefczyka.

- Z całą pewnością możemy powiedzieć, iż nasza ojczyzna jest kuźnią bohaterów. Spośród tych których znamy i którymi się chlubimy jest jednak cała rzesza tych jeszcze nie odkrytych, o których wiemy zdecydowanie za mało. Stąd też inicjatywa – by ich odkrywać i dzielić się ze światem – piszą organizatorzy na stronie internetowej inicjatywy.

Bohaterowie zostali określeni w czterech kategoriach i są nimi: Danuta Siedzikówna „Inka” – bohater dla Polski i świata, Prof. Jan Czochralski – bohater dla nauki, Gen. Mariusz Zaruski – bohater dla społeczeństwa i Prof. Włodzimierz Fijałkowski – bohater dla rodziny.

Podczas gali zostaną wyświetlone krótkie filmy na temat każdego z bohaterów, opowiedzą o nich również goście specjalni wydarzenia. Organizatorzy deklarują, że zaprosili także rodziny wyróżnionych osób. Dochód z gali zostanie przeznaczony na Fundusz Stypendialny Towarzystwa.

Poza galą przygotowano  cykl wydarzeń społeczno-informacyjnych, pod nazwą Gala Bohaterów, w ramach których odbędą się lekcje w szkole, gra miejska, rejs statkiem, czy konkursy dla mieszkańców Trójmiasta. - To będzie piękny czas spotkania z naszą – godną chwały – historią – podsumowują w zaproszeniu organizatorzy wydarzenia.

Więcej informacji: www.galabohaterow.pl

Galabohaterów.pl/KH

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook