Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ostatnie artykuły

 1. 09.01.2012

  Kryzys uderza w teatry

  Mimo coraz większego zainteresowania widzów teatrem, miasta poważnie redukują część budżetu przeznaczoną na kulturę. Największe cięcia zaplanowała Warszawa, która ma pod swoją opieką aż 19 scen. W tym roku przeznaczy na nie jednak aż o 12 mln mniej, niż w ubiegłym.

 2. 03.01.2012

  Zmarł Josef Škvorecký

  W wieku 87 lat zmarł we wtorek w Kanadzie Josef Škvorecký, jeden z najwybitniejszych i najważniejszych współczesnych pisarzy czeskich, znany tłumacz literatury amerykańskiej i twórca legendarnego emigracyjnego wydawnictwa '68 Publishers.

 3. 03.01.2012

  "W ciemności" - ważny film Agnieszki Holland

  Dzisiaj odbyła się premiera prasowa nowego filmu Agnieszki Holland "W ciemności". To film o Polaku, Leopoldzie Sosze, który w czasie wojny ukrywa i ratuje we lwowskich kanałach grupę Żydów.

 4. 01.01.2012

  "Wdowy smoleńskie" - u nas fragment

  10 kwietnia 2010 roku wielu Polakom świat się zawalił. Szczególnie dotyczy to rodzin ofiar, którym musiały wystarczyć oficjalne, często sprzeczne ze sobą informacje o przyczynach tragedii. Kilka osób, które straciło bliskich, podjęło walkę o prawdę...

 5. 30.12.2011

  Orszak Trzech Króli w Poznaniu

  W święto Objawienia Pańskiego wspominamy przyjazd Trzech Króli ze Wschodu, którzy kierowani mądrością i miłością do prawdy podążali za gwiazdą, aby oddać pokłon prawdziwemu Panu Świata. Poznań zaprasza do przyłączenia się 6 stycznia do królewskiego orszaku.

 6. 27.12.2011

  Wrocławscy Powstańcy Warszawy

  To historia ludzi, którzy nie mogąc zaprzeczyć ideałom, podjęli się tego, co niewykonalne. To w końcu zapis dążeń pokolenia, które pragnienie wolności i niepodległości, niczym wiano, wniosło w naszą teraźniejszość.

 7. 23.12.2011

  Ważna książka o Zbigniewie Herbercie

  To pierwsze, poważne studium historyczno-biograficzne o jednym z największych polskich poetów, Zbigniewie Herbercie, a zarazem książka jedyna w swoim rodzaju. Autorem jest dr Rafał Żebrowski - krewny Poety.

 8. 21.12.2011

  NIE dla Kozyry w Muzeum Narodowym

  Kilkaset maili z protestem przeciwko wystawie prac Katarzyny Kozyry przysłano do Muzeum Narodowego w Krakowie. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

 9. 14.12.2011

  Portal nt. kultury ludowej Lubelszczyzny

  Pierwszy w Polsce portal etnograficzny jednego z regionów Polski został dziś uruchomiony i zaprezentowany w Lublinie. Skierowany jest on do młodzieży, "która coraz mniej czyta, a coraz dłużej siedzi w Internecie"

 10. 10.12.2011

  "Kamień, na którym mnie urodzono"

  Książka o Poecie autorstwa dr Rafała Żebrowskiego, siostrzeńca Zbigniewa Herberta, historyka, eseisty, absolwenta KUL-u, pracownika naukowego Żydowskiego Instytutu Historycznego, autora kilkudziesięciu artykułów naukowych i publicystycznych oraz kilku książek.

Facebook