Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ostatnie artykuły

 1. 10.12.2011

  "Kamień, na którym mnie urodzono"

  Książka o Poecie autorstwa dr Rafała Żebrowskiego, siostrzeńca Zbigniewa Herberta, historyka, eseisty, absolwenta KUL-u, pracownika naukowego Żydowskiego Instytutu Historycznego, autora kilkudziesięciu artykułów naukowych i publicystycznych oraz kilku książek.

 2. 09.12.2011

  Łódzki Salon Ciekawej Książki

  Ponad 50 stoisk wydawniczych, salonik antykwaryczny, spotkania z autorami książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy czerpania papieru - to niektóre z atrakcji I Salonu Ciekawej Książki otwartego w piątek w Łodzi.

 3. 06.12.2011

  Nowy "Pan Tadeusz" w Krakowie

  Ważna premiera w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. 9 grudnia 2011 r. na Dużej Scenie "Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie" Adama Mickiewicza.

 4. 05.12.2011

  Kaliningrad w Centrum Sztuki Współczesnej

  Stołeczne Centrum Sztuki Współczesnej otwiera dziś wystawę poświęconą Kaliningradowi. Opowiadając o specyfice miasta, biorący w niej udział artyści zastanawiają się nad problemem tożsamości, wielokulturowości i pamięci.

 5. 04.12.2011

  "Melancholia" najlepsza

  "Melancholia" Larsa von Triera zdobyła w sobotę Europejską Nagrodę Filmową 2011 w kategorii najlepszy europejski film. W innych kategoriach uhonorowani zostali m.in. aktorzy Colin Firth i Tilda Swinton oraz reżyserka Susanne Bier

 6. 03.12.2011

  Filmowa ballada o Mazurach

  Mieszkańcy niewielkiej wsi Czukty na Mazurach Garbatych stali się bohaterami filmu "Przystanek dla bocianów" w reżyserii Józefa Romasza. Uroczysta premiera filmu już dziś w Gołdapi.

 7. 02.12.2011

  Polskie animacje z szansą na Oskara

  Dwie polskie produkcje, "Paths of Hate" w reż. Damiana Nenowa i "Magic Piano" w reż. Martina Clappa, znalazły się na tzw. krótkiej liście 10 filmów, które mają szansę na Oscara 2012 w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.

 8. 30.11.2011

  Muzeum ikon w Warszawie

  Zbiory współczesnych ikon autorstwa m.in. wybitnych polskich twórców Jerzego Nowosielskiego i Adama Stalony-Dobrzańskiego można oglądać w czynnym od środy Muzeum Ikon w Warszawie. Wkrótce dołączą do nich starsze dzieła sztuki wschodniochrześcijańskiej.

 9. 28.11.2011

  "Skarb z Kijowa" w Łazienkach Królewskich

  Królewska kolekcja medali i stempli Stanisława Augusta Poniatowskiego po raz pierwszy w Polsce. Można ją obejrzeć na wystawie w Łazienkach Królewskich. Złota seria wypożyczona została Łazienkom ze zbiorów Narodowego Muzeum Historii Ukrainy w Kijowie.

 10. 25.11.2011

  Ciekawa lektura: "O moją Polskę"

  Polecamy ciekawą książkę: Anna Rudzińska, "O moją Polskę". Wspomnienia mamy Teresy Bochwic - znanej, powszechnie szanowanej, niepokornej dziennikarki.

Facebook