Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ostatnie artykuły

 1. 03.12.2011

  Filmowa ballada o Mazurach

  Mieszkańcy niewielkiej wsi Czukty na Mazurach Garbatych stali się bohaterami filmu "Przystanek dla bocianów" w reżyserii Józefa Romasza. Uroczysta premiera filmu już dziś w Gołdapi.

 2. 02.12.2011

  Polskie animacje z szansą na Oskara

  Dwie polskie produkcje, "Paths of Hate" w reż. Damiana Nenowa i "Magic Piano" w reż. Martina Clappa, znalazły się na tzw. krótkiej liście 10 filmów, które mają szansę na Oscara 2012 w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.

 3. 30.11.2011

  Muzeum ikon w Warszawie

  Zbiory współczesnych ikon autorstwa m.in. wybitnych polskich twórców Jerzego Nowosielskiego i Adama Stalony-Dobrzańskiego można oglądać w czynnym od środy Muzeum Ikon w Warszawie. Wkrótce dołączą do nich starsze dzieła sztuki wschodniochrześcijańskiej.

 4. 28.11.2011

  "Skarb z Kijowa" w Łazienkach Królewskich

  Królewska kolekcja medali i stempli Stanisława Augusta Poniatowskiego po raz pierwszy w Polsce. Można ją obejrzeć na wystawie w Łazienkach Królewskich. Złota seria wypożyczona została Łazienkom ze zbiorów Narodowego Muzeum Historii Ukrainy w Kijowie.

 5. 25.11.2011

  Ciekawa lektura: "O moją Polskę"

  Polecamy ciekawą książkę: Anna Rudzińska, "O moją Polskę". Wspomnienia mamy Teresy Bochwic - znanej, powszechnie szanowanej, niepokornej dziennikarki.

 6. 24.11.2011

  Dziwisz: muzyka musi odpowiadać godności świątyni

  Organizowanie koncertów muzyki świeckiej w świątyniach to brak szacunku dla sakralności miejsca – uważa kard. Stanisław Dziwisz w liście do kapłanów, organistów i dyrygentów chórów.

 7. 21.11.2011

  Książka Zyzaka już w księgarniach

  "Widzisz, w tym Twoim gniocie wszystko, ale naprawdę wszystko, co nieładnie napisałeś o mnie, jest nieprawdą, jest wprost barbarzyńskim kłamstwem i wymysłem Twojej chorej fantazji."

 8. 17.11.2011

  Pomnik Rolanda Reagana w Warszawie

 9. 16.11.2011

  Ważna książka - "Raport o stanie wiary"

  Arcybiskup Józef Michalik, jako Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w sposób śmiały i niezwykle przekonujący rysuje dziś i jutro polskiego Kościoła.

 10. 09.11.2011

  Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

  Polskie pieśni patriotyczne - m.in. "Pieśń Konfederatów Barskich", "Wojenko, wojenko" i "Ostatni mazur" - w aranżacjach jazzowych będzie można usłyszeć na Koncercie Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego

Facebook