Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ostatnie artykuły

 1. 29.02.2012

  Płyta z muzyką tatarską

  Utwory z muzyką tatarską z Tatarstanu czy Krymu, a także współczesne interpretacje tej muzyki, znalazły się na płycie wydanej przez Muzułmański Związek Religijny w RP.

 2. 27.02.2012

  Premiera sztuki "Chłopcy, na nas już czas"

  Sztukę zatytułowaną "Chłopcy, na nas już czas" Władysław Bruliński napisał w 1957 r. Ale na premierę musiała czekać ponad pół wieku.

 3. 27.02.2012

  Oscarowe rozczarowania

  Nie tylko Polacy są zawiedzeni rezultatem Oscarów - przegraną "W ciemności" w kategorii filmów zagranicznych na tegorocznej ceremonii rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Media w USA narzekają na sam konkurs i jego wynik w głównej kategorii.

 4. 24.02.2012

  Liverpool dla Beatlesów

  Liverpool, rodzinne miasto Beatlesów, przygotowuje się do obchodów 50. rocznicy powstania tego zespołu. Punktem kulminacyjnym będzie "Międzynarodowy Tydzień Beatlesów" w sierpniu.

 5. 24.02.2012

  Kolekcja ukryta w klasztorze

  Część kolekcji obrazów należących do przywódcy nazistowskich Niemiec Adolfa Hitlera odnaleziono w klasztorze w Doksanach, w północnych Czechach - poinformowała czeska telewizja Nova.

 6. 23.02.2012

  Porozumienie muzeów

  Porozumienie o współpracy Państwowego Muzeum Ermitażu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie i Instytutu Adama Mickiewicza podpisano w czwartek w Sankt Petersburgu w obecności ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

 7. 22.02.2012

  Książki, które mogły propagować bicie dzieci, wycofane

  Wydawca zdecydował o wycofaniu z obiegu książek, w których - według rzecznika praw dziecka - znajdowały się zapisy propagujące bicie dzieci. Wydawca, choć podjął tę decyzję, nie zgadza się z RPD. Uważa, że książki dotyczą wychowania dzieci "w miłości i dyscyplinie".

 8. 21.02.2012

  Rekonstrukcja pracowni Beksińskiego

  W Muzeum Historycznym w Sanoku, gdzie powstaje Galeria Zdzisława Beksińskiego, zakończono już rekonstrukcje sanockiej i warszawskiej pracowni artysty - poinformował we wtorek dyrektor muzeum Wiesław Banach. We wtorek mija siódma rocznica śmierci artysty.

 9. 12.02.2012

  Czesi odzyskali rękopis Mendla

  Niemcy zwrócili Czechom cenny manuskrypt o podstawach genetyki autorstwa Gregora Johanna Mendla - XIX-wiecznego zakonnika i prekursora nauki o dziedziczeniu.

 10. 09.02.2012

  Rozpoczął się 62. Festiwal Filmowy Berlinale

  Premierą francuskiego filmu pt. "Les Adieux a la Reine" ("Farewell My Queen") w reżyserii Benoit Jacquota rozpoczął się w czwartek wieczorem 62. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. O Złotego Niedźwiedzia walczy w tym roku 18 filmów.

Facebook