Jedynie prawda jest ciekawa


Ruszają koncerty promujące idee wolontariatu

19.05.2016

Pod hasłem "Are you ready?" w Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie odbędą się koncerty promujące ideę wolontariatu. Wystąpią na nich ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży m.in. Arkadiusz "Arkadio" Zbozień, Dariusz Malejonek z formacją Maleo Reggae Rockers i raper Tau.

Podczas koncertów działać będą stoiska, na których będzie można uzyskać informację oraz przewodnik dla wolontariuszy pomagających podczas ŚDM. Jak podkreślają organizatorzy chodzi o promocję idei wolontariatu w ogóle, a nie wyłącznie w kontekście tego wydarzenia.

"Nie działamy tylko pod kątem ŚDM, ale w działaniach promocyjnych i praktycznych próbujemy tworzyć dobry klimaty i budować podwaliny pod wolontariat, który będzie funkcjonał także po ŚDM" - mówiła podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami Joanna Zając z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Koncerty odbędą się: 31 maja w ICE Kraków, 3 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, 10 czerwca w Hali Stulecia we Wrocławiu i 12 czerwca na warszawskim Torwarze. "Wspólnie z artystami, którzy są ambasadorami ŚDM postanowiliśmy wyjść w przestrzeń publiczną, do dużych sal koncertowych, by zapytać ludzi nawiązując do słów papieża Franciszka +Czy jesteście gotowi powiedzieć tak?+. Chcemy uzmysłowić młodzieży, że wolontariat jest bardzo ważny i potrzebny i zapytać wszystkich, czy rzeczywiście jesteśmy gotowi na ŚDM i jakie znaczenia dla każdego z nas ma Rok Miłosierdzia w Kościele" - mówił szef Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu Adam Guzdek. "Koncerty mają chrześcijańskie przesłanie i chcielibyśmy, aby takich wydarzeń było więcej, bo za mało jest muzyki chrześcijańskiej na rynku" - dodał.

W Krakowie wystąpią: Arkadio, Maleo Reggae Rockers, NiemaGOtu, Tau, TGD oraz ks. Jakub Bartczak. Podczas koncertów zabrzmi także hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni". Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów, a dochód z koncertu na wolontariat w trakcie ŚDM.

Wolontariusze będą nie tylko bawić się na tych koncertach, ale też sprawdzą swoje umiejętności uczestnicząc w ich obsłudze.

Rekrutacja wolontariuszy, którzy będą potrzebni podczas ŚDM została przedłużona do 31 maja i jak mówi Katarzyna Kucik z departamentu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM nie zostanie po raz kolejny wydłużona. "Mamy nadzieję, że zgłosi się do nas jeszcze około 2-3 tys. osób, głównie z Krakowa i okolic, bo oni najlepiej znają topografię miasta. Dla młodych wolontariat to szansa na rozwój" - mówiła Kucik.

Do tej pory zrekrutowano blisko 13 tys. wolontariuszy, z których ok. 3,5 tys. to obcokrajowcy. Od niedzieli emitowany ma być spot telewizyjny, w którym ambasadorzy ŚDM: Łukasz Golec, Dariusz Malejonek, Jan Mela i Brygida Grysiak namawiać będą do zostania wolontariuszem.

Z myślą o wolontariuszach ŚDM przygotowany przewodnik w kilku wersjach językowych: polskiej, anielskiej i hiszpańskiej. Zawiera część dotyczącą przygotowań duchowych do spotkania młodych z papieżem oraz informacje praktyczne. Szkolenie wolontariuszy przed ŚDM jest planowane od 18 do 24 lipca. W całej Polsce w przygotowanie poprzedzających wydarzenia centralne ŚDM "Dni w diecezjach" zaangażowanych jest ok. 40 tys. młodych ludzi. 

PAP/frost
[Fot. Instagram/wydkrakow2016]

Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 4. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 5. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 6. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 7. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 8. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook