Jedynie prawda jest ciekawa


Ruszają koncerty promujące idee wolontariatu

19.05.2016

Pod hasłem "Are you ready?" w Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie odbędą się koncerty promujące ideę wolontariatu. Wystąpią na nich ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży m.in. Arkadiusz "Arkadio" Zbozień, Dariusz Malejonek z formacją Maleo Reggae Rockers i raper Tau.

Podczas koncertów działać będą stoiska, na których będzie można uzyskać informację oraz przewodnik dla wolontariuszy pomagających podczas ŚDM. Jak podkreślają organizatorzy chodzi o promocję idei wolontariatu w ogóle, a nie wyłącznie w kontekście tego wydarzenia.

"Nie działamy tylko pod kątem ŚDM, ale w działaniach promocyjnych i praktycznych próbujemy tworzyć dobry klimaty i budować podwaliny pod wolontariat, który będzie funkcjonał także po ŚDM" - mówiła podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami Joanna Zając z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Koncerty odbędą się: 31 maja w ICE Kraków, 3 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, 10 czerwca w Hali Stulecia we Wrocławiu i 12 czerwca na warszawskim Torwarze. "Wspólnie z artystami, którzy są ambasadorami ŚDM postanowiliśmy wyjść w przestrzeń publiczną, do dużych sal koncertowych, by zapytać ludzi nawiązując do słów papieża Franciszka +Czy jesteście gotowi powiedzieć tak?+. Chcemy uzmysłowić młodzieży, że wolontariat jest bardzo ważny i potrzebny i zapytać wszystkich, czy rzeczywiście jesteśmy gotowi na ŚDM i jakie znaczenia dla każdego z nas ma Rok Miłosierdzia w Kościele" - mówił szef Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu Adam Guzdek. "Koncerty mają chrześcijańskie przesłanie i chcielibyśmy, aby takich wydarzeń było więcej, bo za mało jest muzyki chrześcijańskiej na rynku" - dodał.

W Krakowie wystąpią: Arkadio, Maleo Reggae Rockers, NiemaGOtu, Tau, TGD oraz ks. Jakub Bartczak. Podczas koncertów zabrzmi także hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni". Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów, a dochód z koncertu na wolontariat w trakcie ŚDM.

Wolontariusze będą nie tylko bawić się na tych koncertach, ale też sprawdzą swoje umiejętności uczestnicząc w ich obsłudze.

Rekrutacja wolontariuszy, którzy będą potrzebni podczas ŚDM została przedłużona do 31 maja i jak mówi Katarzyna Kucik z departamentu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM nie zostanie po raz kolejny wydłużona. "Mamy nadzieję, że zgłosi się do nas jeszcze około 2-3 tys. osób, głównie z Krakowa i okolic, bo oni najlepiej znają topografię miasta. Dla młodych wolontariat to szansa na rozwój" - mówiła Kucik.

Do tej pory zrekrutowano blisko 13 tys. wolontariuszy, z których ok. 3,5 tys. to obcokrajowcy. Od niedzieli emitowany ma być spot telewizyjny, w którym ambasadorzy ŚDM: Łukasz Golec, Dariusz Malejonek, Jan Mela i Brygida Grysiak namawiać będą do zostania wolontariuszem.

Z myślą o wolontariuszach ŚDM przygotowany przewodnik w kilku wersjach językowych: polskiej, anielskiej i hiszpańskiej. Zawiera część dotyczącą przygotowań duchowych do spotkania młodych z papieżem oraz informacje praktyczne. Szkolenie wolontariuszy przed ŚDM jest planowane od 18 do 24 lipca. W całej Polsce w przygotowanie poprzedzających wydarzenia centralne ŚDM "Dni w diecezjach" zaangażowanych jest ok. 40 tys. młodych ludzi. 

PAP/frost
[Fot. Instagram/wydkrakow2016]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook