Jedynie prawda jest ciekawa

Rusza XVI Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

16.08.2016

„Już po raz szesnasty Polscy Motocykliści wyruszają na Kresy. Rajd Katyński, to wyprawa poprzez stulecia minione, szlakiem naszych zwycięstw i klęsk. Odwiedzamy pola bitewne, cmentarze z grobami naszych Przodków i Bohaterów, kościoły i Polaków, którzy tam pozostali” – informuje organizator rajdu.

„Pojedziemy szlakiem zbrodni komunistycznych. Odwiedzimy Ziemię Świętą, Ziemię przesiąkniętą Polską Krwią – Katyń, Smoleńsk, Kuropaty, Bykownię, Wołyń, Ponary i wiele innych miejsc bliskich polskim sercom. Serdecznie zapraszamy wszystkie media na uroczystość startu XVI Rajdu Katyńskiego, która się odbędzie w dniu 20 sierpnia br. o godz. 9:00 na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, przy Grobie Nieznanego Żołnierza” - czytamy w oficjalnej deklaracji wydanej przez Biuro Prasowe Rajdu Katyńskiego.

„Często poczynaniom Rajdu Katyńskiego towarzyszy milczenie mediów, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy przedstawicieli środków masowego przekazu do wyłamania się z tego niesprawiedliwego milczenia na temat tej piękniej i szlachetnej inicjatywy” - zachęca organizator.

Oraz dodaje: „Podczas Rajdu Katyńskiego, nawiązujemy piękne relacje międzyludzkie. Zawiązujemy przyjaźnie tam, gdzie na poziomie politycznym jest to niemożliwe, bo łączy nas wspólna pasja i patriotyzm. Wśród spotykanych na naszym szlaku ludzi budzimy podziw naszą pamięcią o historii Polski i szacunkiem do niej. Pomóżcie nam dotrzeć do Waszych Odbiorców, byśmy mogli podzielić się tym dobrem jakie pragniemy nieść światu i naszym Rodakom. Będzie nam bardzo miło, jeśli Wasza obecność uświetni początek naszej podróży. Do zobaczenia!”.

Warto poczytać

 1. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 2. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 3. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 4. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

 5. Gintrowskivimeo 20.10.2017

  Brakuje teraz jego głosu i rozsądku. 5 lat temu zmarł Przemysław Gintrowski

  5 lat temu, 20 października 2012 r. zmarł Przemysław Gintrowski - bard, kompozytor i muzyk. Stworzył muzykę filmową m.in. do "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy i "Zmienników" Stanisława Barei. Wraz z J. Kaczmarskim i Z. Łapińskim na podstawie utworu Lluisa Llacha skomponowali "Mury".

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook