Jedynie prawda jest ciekawa

Rusza XVI Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

16.08.2016

„Już po raz szesnasty Polscy Motocykliści wyruszają na Kresy. Rajd Katyński, to wyprawa poprzez stulecia minione, szlakiem naszych zwycięstw i klęsk. Odwiedzamy pola bitewne, cmentarze z grobami naszych Przodków i Bohaterów, kościoły i Polaków, którzy tam pozostali” – informuje organizator rajdu.

„Pojedziemy szlakiem zbrodni komunistycznych. Odwiedzimy Ziemię Świętą, Ziemię przesiąkniętą Polską Krwią – Katyń, Smoleńsk, Kuropaty, Bykownię, Wołyń, Ponary i wiele innych miejsc bliskich polskim sercom. Serdecznie zapraszamy wszystkie media na uroczystość startu XVI Rajdu Katyńskiego, która się odbędzie w dniu 20 sierpnia br. o godz. 9:00 na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, przy Grobie Nieznanego Żołnierza” - czytamy w oficjalnej deklaracji wydanej przez Biuro Prasowe Rajdu Katyńskiego.

„Często poczynaniom Rajdu Katyńskiego towarzyszy milczenie mediów, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy przedstawicieli środków masowego przekazu do wyłamania się z tego niesprawiedliwego milczenia na temat tej piękniej i szlachetnej inicjatywy” - zachęca organizator.

Oraz dodaje: „Podczas Rajdu Katyńskiego, nawiązujemy piękne relacje międzyludzkie. Zawiązujemy przyjaźnie tam, gdzie na poziomie politycznym jest to niemożliwe, bo łączy nas wspólna pasja i patriotyzm. Wśród spotykanych na naszym szlaku ludzi budzimy podziw naszą pamięcią o historii Polski i szacunkiem do niej. Pomóżcie nam dotrzeć do Waszych Odbiorców, byśmy mogli podzielić się tym dobrem jakie pragniemy nieść światu i naszym Rodakom. Będzie nam bardzo miło, jeśli Wasza obecność uświetni początek naszej podróży. Do zobaczenia!”.
CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook