Jedynie prawda jest ciekawa


Premiera teledysku Kazika do filmu „Układ Zamknięty”

22.03.2013

Już dziś oficjalna premiera teledysku do piosenki zespołu Kult promującej głośny film „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Obraz oparty na kanwie prawdziwych wydarzeń wejdzie do kin 5 kwietnia br.

 
Teledysk do piosenki „Układ Zamknięty” zapowiadającej film pod tym samym tytułem to kompilacja trzech przenikających się elementów: scen z koncertu zespołu Kult, fragmentów z filmu i części sfabularyzowanej. W teledysku wykorzystano zdjęcia zarejestrowane podczas koncertu Kultu w krakowskim klubie Kwadrat. 
Na potrzeby klipu zaaranżowano scenę zatrzymania i aresztowania lidera Kultu Kazika Staszewskiego przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Akcja korespondująca ze sceną z filmu – bezprawnego zatrzymania głównych bohaterów pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – była utrzymana w ścisłej tajemnicy zarówno przed widzami, jak i muzykami zespołu. 
- Chciałbym zachęcić wszystkich do obejrzenia teledysku i posłuchania piosenki promującej film, a także do obejrzenia filmu. Może powinienem powiedzieć to w odwrotnej kolejności, bo czymże jest ta piosenka? Jest zapowiedzią czegoś wielkiego, co nadchodzi i pojawi się już niebawem – mówi Kazik Staszewski, lider zespołu Kult i dodaje: Widziałem film już czterokrotnie. Naprawdę wart jest zobaczenia. Dotyczy samowładztwa różnego rodzaju urzędniczych kanalii wysokiego i niższego szczebla. Mówi o tym, że w bardzo wielu przypadkach wolność gospodarcza w naszym kraju jest nadal fikcją, co lokuje nas dalej od zachodnich demokracji, a bardziej w okolicach trzeciego świata. O tym co może zrobić urzędnik urzędu skarbowego do spółki z prokuratorem. I rzecz jest tym bardziej wstrząsająca, że oparta na faktach. 
Film jeszcze przed premierą otrzymał prestiżową nagrodę świata biznesu. Podczas corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej twórców filmu uhonorowano Wektorem Nadziei 2012 za „odwagę w dążeniu do przedstawiania prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą”. Reżyserem teledysku do filmu „Układ Zamknięty” jest Jacek Kościuszko. Mecenasem i sponsorem głównym filmu „Układ Zamknięty” oraz sponsorem teledysku jest Kasa Stefczyka.

Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 4. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 5. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 6. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 7. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 8. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook