Jedynie prawda jest ciekawa


Premiera teledysku Kazika do filmu „Układ Zamknięty”

22.03.2013

Już dziś oficjalna premiera teledysku do piosenki zespołu Kult promującej głośny film „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Obraz oparty na kanwie prawdziwych wydarzeń wejdzie do kin 5 kwietnia br.

 
Teledysk do piosenki „Układ Zamknięty” zapowiadającej film pod tym samym tytułem to kompilacja trzech przenikających się elementów: scen z koncertu zespołu Kult, fragmentów z filmu i części sfabularyzowanej. W teledysku wykorzystano zdjęcia zarejestrowane podczas koncertu Kultu w krakowskim klubie Kwadrat. 
Na potrzeby klipu zaaranżowano scenę zatrzymania i aresztowania lidera Kultu Kazika Staszewskiego przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Akcja korespondująca ze sceną z filmu – bezprawnego zatrzymania głównych bohaterów pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – była utrzymana w ścisłej tajemnicy zarówno przed widzami, jak i muzykami zespołu. 
- Chciałbym zachęcić wszystkich do obejrzenia teledysku i posłuchania piosenki promującej film, a także do obejrzenia filmu. Może powinienem powiedzieć to w odwrotnej kolejności, bo czymże jest ta piosenka? Jest zapowiedzią czegoś wielkiego, co nadchodzi i pojawi się już niebawem – mówi Kazik Staszewski, lider zespołu Kult i dodaje: Widziałem film już czterokrotnie. Naprawdę wart jest zobaczenia. Dotyczy samowładztwa różnego rodzaju urzędniczych kanalii wysokiego i niższego szczebla. Mówi o tym, że w bardzo wielu przypadkach wolność gospodarcza w naszym kraju jest nadal fikcją, co lokuje nas dalej od zachodnich demokracji, a bardziej w okolicach trzeciego świata. O tym co może zrobić urzędnik urzędu skarbowego do spółki z prokuratorem. I rzecz jest tym bardziej wstrząsająca, że oparta na faktach. 
Film jeszcze przed premierą otrzymał prestiżową nagrodę świata biznesu. Podczas corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej twórców filmu uhonorowano Wektorem Nadziei 2012 za „odwagę w dążeniu do przedstawiania prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą”. Reżyserem teledysku do filmu „Układ Zamknięty” jest Jacek Kościuszko. Mecenasem i sponsorem głównym filmu „Układ Zamknięty” oraz sponsorem teledysku jest Kasa Stefczyka.

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook