Jedynie prawda jest ciekawa


Płyta "Night in Calisia" Włodka Pawlika nominowana do Grammy

08.12.2013

Płyta "Night in Calisia" polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera otrzymała nominację do Nagrody Grammy. Według szefa Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka to znaczący sukces i ogromna promocja Kalisza.

Płyta "Night in Calisia" polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera otrzymała nominację do Nagrody Grammy. Według szefa Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka to znaczący sukces i ogromna promocja Kalisza.

"Jesteśmy bodaj jedyną, poza Filharmonią Narodową, filharmonią w Polsce, która otrzymała nominację do tej nagrody. Niezwykle mnie cieszy, że ten projekt okazał się udany, że nasza artystyczna produkcja została nagrodzona i się podoba" - powiedział w sobotę PAP dyrektor Adam Klocek.

Jak podkreślił, płyta jest przy okazji sposobem na międzynarodową promocję miasta Kalisza. Nominacje ogłoszono w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, ceremonia odbyła się w Nokia Theatre w Los Angeles. Płyta została nominowana w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego". Rozdanie nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia 2014 r.

Płyta ukazała się w listopadzie 2012 roku. "Night in Calisia" nagrano w związku z przypadającymi w 2010 roku obchodami 1850-lecia Kalisza, a materiał został zamówiony u Pawlika przez Dyrektora Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka.

"Po polskiej premierze, w sierpniu 2013 roku wytwórnia Summit Records wydała płytę w USA. W tej amerykańskiej edycji, właśnie nominowanej do Grammy, również udało się zachować zawarte w polskiej wersji informacje o Kaliszu. To płyta, o której się dużo mówi i każdy, kto ją kupi, przeczyta również o historii miasta" - dodał.

Adam Klocek przypomniał, że wcześniej "Night in Calisia" została umieszona na liście 50 najczęściej granych płyt we wszystkich jazzowych rozgłośniach w USA.

Koncert z okazji 1850-lecia Kalisza z udziałem Randy'ego Breckera, Trio Włodka Pawlika i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej miał miejsce w czerwcu 2010 roku.

"Przy okazji jubileuszu obowiązkiem filharmonii było zaprezentowanie autorskiego projektu, który by się wiązał z historią miasta i jednoczenie był dużym wydarzeniem muzycznym, który wypromuje miasto i orkiestrę. Wcześniej współpracowaliśmy przy kilku okazjach z Włodkiem Pawlikiem, zapytałem, czy zgodziłby się napisać suitę" - powiedział Klocek.

Materiał na płytę został nagrany w studiach Polskiego Radia. Tytuł płyty "Night in Calisia" pochodzi od tytułu pierwszego z utworów, z których składa się suita.

Pawlik to polski pianista jazzowy. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.  W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera najnowszego dzieła jazzmana, płyty „WŁODEK PAWLIK KOLĘDY POLSKIE”, która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w ciepłych jazzowych aranżacjach. Sponsorem tego oryginalnego dzieła zostały Kasa Stefczyka i SKOK Ubezpieczenia

 

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

PAP, lz 

[fot: wlodekparlik.pl]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook