Jedynie prawda jest ciekawa


Płyta "Night in Calisia" Włodka Pawlika nominowana do Grammy

08.12.2013

Płyta "Night in Calisia" polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera otrzymała nominację do Nagrody Grammy. Według szefa Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka to znaczący sukces i ogromna promocja Kalisza.

Płyta "Night in Calisia" polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera otrzymała nominację do Nagrody Grammy. Według szefa Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka to znaczący sukces i ogromna promocja Kalisza.

"Jesteśmy bodaj jedyną, poza Filharmonią Narodową, filharmonią w Polsce, która otrzymała nominację do tej nagrody. Niezwykle mnie cieszy, że ten projekt okazał się udany, że nasza artystyczna produkcja została nagrodzona i się podoba" - powiedział w sobotę PAP dyrektor Adam Klocek.

Jak podkreślił, płyta jest przy okazji sposobem na międzynarodową promocję miasta Kalisza. Nominacje ogłoszono w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, ceremonia odbyła się w Nokia Theatre w Los Angeles. Płyta została nominowana w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego". Rozdanie nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia 2014 r.

Płyta ukazała się w listopadzie 2012 roku. "Night in Calisia" nagrano w związku z przypadającymi w 2010 roku obchodami 1850-lecia Kalisza, a materiał został zamówiony u Pawlika przez Dyrektora Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka.

"Po polskiej premierze, w sierpniu 2013 roku wytwórnia Summit Records wydała płytę w USA. W tej amerykańskiej edycji, właśnie nominowanej do Grammy, również udało się zachować zawarte w polskiej wersji informacje o Kaliszu. To płyta, o której się dużo mówi i każdy, kto ją kupi, przeczyta również o historii miasta" - dodał.

Adam Klocek przypomniał, że wcześniej "Night in Calisia" została umieszona na liście 50 najczęściej granych płyt we wszystkich jazzowych rozgłośniach w USA.

Koncert z okazji 1850-lecia Kalisza z udziałem Randy'ego Breckera, Trio Włodka Pawlika i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej miał miejsce w czerwcu 2010 roku.

"Przy okazji jubileuszu obowiązkiem filharmonii było zaprezentowanie autorskiego projektu, który by się wiązał z historią miasta i jednoczenie był dużym wydarzeniem muzycznym, który wypromuje miasto i orkiestrę. Wcześniej współpracowaliśmy przy kilku okazjach z Włodkiem Pawlikiem, zapytałem, czy zgodziłby się napisać suitę" - powiedział Klocek.

Materiał na płytę został nagrany w studiach Polskiego Radia. Tytuł płyty "Night in Calisia" pochodzi od tytułu pierwszego z utworów, z których składa się suita.

Pawlik to polski pianista jazzowy. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.  W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera najnowszego dzieła jazzmana, płyty „WŁODEK PAWLIK KOLĘDY POLSKIE”, która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w ciepłych jazzowych aranżacjach. Sponsorem tego oryginalnego dzieła zostały Kasa Stefczyka i SKOK Ubezpieczenia

 

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

PAP, lz 

[fot: wlodekparlik.pl]

Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 4. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 5. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 6. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 7. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 8. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook