Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pierwszy film o Janie Pawle II dla dzieci

04.03.2014

Film, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego - Papieża wszystkich dzieciaków.

21 marca do kin wejdzie pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II pt.: „Karol, który został świętym”. Z tej okazji „Arka Noego”, popularny zespół dziecięcy wykonujący piosenki o tematyce religijnej, stanął na planie nowego teledysku do piosenki „Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)”. W klipie wystąpili najmłodsi bohaterowie produkcji „Karol, który został świętym” - Kamil i Andrzej Tkaczowie, którzy wspólnie zagrali głównego bohatera - Kacpra oraz debiutujący Joanna Zalewska i Kazimierz Nowak, kreujący jego najlepszych przyjaciół. Warto przypomnieć, że na wielkim ekranie, obok trójki najmłodszych bohaterów, zobaczymy również Piotra Fronczewskiego i Katarzynę Glinkę. Animowanemu Karolowi Wojtyle głosu użyczył Artur Żmijewski. 
 
Na koniec przypomnijmy tekst refrenu niezwykle popularnej i lubianej piosenki w wykonaniu „Arki Noego”:
 
Taki duży, taki mały, może świętym być...
Taki gruby, taki chudy, może świętym być...
Taki ja i taki ty może świętym być...
Taki ja i taki ty może świętym być...

Pierwszy film dla dzieci o JANIE PAWLE II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego - Papieża wszystkich dzieciaków.
 
W rolach głównych: wybitny aktor PIOTR FRONCZEWSKI jako przyjaciel Jana Pawła II z czasów młodości, ARTUR ŻMIJEWSKI, który użycza głosu animowanej postaci Karola Wojtyły, bliźniacy ANDRZEJ I KAMIL TKACZ (Kamil debiutował niezwykłą rolą w wielokrotnie nagradzanym dramacie Macieja Pieprzycy „CHCE SIĘ ŻYĆ”) oraz KATARZYNA GLINKA. Na ścieżce dźwiękowej filmu usłyszymy, między innymi, ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnej ARKI NOEGO (w tym przebojowy „Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)”).
 
12-letni Kacper (Andrzej/Kamil Tkacz), pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa - Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle - niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.
 
Gatunek: fabularno-animowany/ biograficzny
Reżyser: Grzegorz Sadurski
Produkcja: Polska 2014
Scenariusz: Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski
Obsada: Piotr Fronczewski, Andrzej Tkacz, Kamil Tkacz, Katarzyna Glinka

Słowa kluczowe:

Jan Paweł II

,

papież Polak

,

film

,

dzieci

Warto poczytać

 1. okladka-Historia-USA 01.07.2016

  Czterysta lat USA na 800 stronach jednej książki!

  „Historia USA” Maldwyna A. Jonesa należy do niewielu monografii na temat przeszłości tego państwa, będących publikacją jednego autora.

 2. fortepianpaderewskiego 29.06.2016

  Maraton muzyczny w rocznicę śmierci Paderewskiego

  Recitale, pokazy filmów i "Maraton muzyczny": występy uczniów i studentów warszawskich szkół muzycznych - tak w Warszawie obchodzona będzie 75. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Impreza odbędzie się w środę na deptaku przed Galerią Kordegarda.

 3. fot-Marta-Gostkiewicz,-Ursa-Major-1 28.06.2016

  „Syn Królowej Śniegu” - baśń o starciu z trudną rzeczywistością

  Film wykracza poza ramy znanych gatunków filmowych. To dramat baśniowy, w którym przeplata się ze sobą świat bohaterów baśni Andersena i współczesna rzeczywistość.

 4. ant 26.06.2016

  Bawarskie muzea sprzedawały sztukę zrabowaną

  "Amerykanie wycofując się z Niemiec zostawili w depozycie tysiące dzieł sztuki przeznaczonych do restytucji. Wiele z nich zlicytowano, inne zostały zakupione przez potomków nazistów”.

 5. IMG0749 25.06.2016

  Rozpoczęła się renowacja Bazyliki Mariackiej

  Odsłonięto pierwsze „gwiazdy-cegiełki” na sklepieniu Bazyliki w Gdańsku. Gwiazdy to dary wotywne od ludzi, którym los pomorskiej świątyni leży na sercu.

 6. 575e96d271c71p 22.06.2016

  Radom upamiętnia wydarzenia Czerwca'76

  "Zależało nam na znalezieniu takiej formuły, która dotrze także do młodego pokolenia".

 7. Zrzut-ekranu-2016-06-21-o-162213 21.06.2016

  Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

  Kazimierskiemu festiwalowi, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie, przyświeca troska o zachowanie i popularyzację tradycji ludowego muzykowania i śpiewu.

 8. Zrzut-ekranu-2016-06-20-o-165950 20.06.2016

  Nowa mapa Pomorskiego z kaszubskimi nazwami

  Jednym z powodów wydania tej mapy była chęć upowszechnienia tradycyjnych, używanych od dawna, kaszubskich nazw.

CS312fotMINI

Czas Stefczyka 132/2016

PDF (5,28 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook