Jedynie prawda jest ciekawa


"Odzyskać niedzielę dla rodziny"

12.06.2013

Fundacja Orszak Trzech Króli, rozpoczyna projekt "Odzyskać niedzielę dla rodziny". W ramach tej inicjatywy, rzeczniczka fundacji Maria Brzeska-Deli, proponuje wspólny spacer z rodziną do Łazienek, który odbędzie się z dala od supermarketów.

Jak poinformowała Brzeska-Deli, głównym celem projektu "Bardzo Niedziela" jest "promowanie niedzieli z dala od supermarketów. Proponujemy rodzinny spacer do Łazienek" - podkreśliła.

Warszawska Fundacja, znana z organizacji ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli, zaprasza wszystkich mieszkańców wraz z rodzinami do wspólnego spaceru. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni także znani przedstawiciele świata mediów i artyści - powiedziała Brzeska-Deli.

Spacer rozpocznie się o godz. 11 na pl. Zbawiciela przy kościele, następnie jego uczestnicy przejdą Al. Wyzwolenia, Alejami Ujazdowskimi do Łazienek Królewskich, gdzie o godz. 12 pod pomnikiem Chopina wysłuchają koncertu.

Jak powiedziała Brzeska-Deli, ten pierwszy pilotażowy spacer będzie miał charakter kameralny, na który nie potrzeba zezwolenia władz miasta, ponieważ jego uczestnicy będą spacerować chodnikami.

Zapowiedziała, że organizatorzy chcieliby przeprowadzać takie spacery cyklicznie. Nie wiadomo jeszcze jak często, gdyż - jak zaznaczyła Brzeska-Deli - będzie to zależało od zainteresowania tego rodzaju projektem.

"Rosnące z dnia na dzień tempo życia w coraz większym stopniu wpływa na jakość spędzania czasu wolnego. Zależy nam na tym, żeby pierwszy dzień tygodnia był czymś więcej niż tylko kolejną kartką w kalendarzu" - powiedział prezes Fundacji Maciej Marchewicz. "Zapominamy, że wystarczą małe gesty, aby niedziela była wyjątkowa: odświętny strój, rodzinny obiad czy uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta. Projektem "Bardzo Niedziela" chcielibyśmy o tym przypomnieć" - dodał.

Fundacja Orszak Trzech Króli powstała w 2010 roku. Od 2012 roku Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Jest głównym organizatorem pochodów Orszaku Trzech Króli, który odpowiada za orszak w stolicy oraz wspiera inne miasta w jego przygotowaniu. Od trzech lat współpracuje z Fundacją Dzieła Nowego Tysiąclecia. Orszak został nagrodzony przez kapitułę konkursu "Tulipany życia" w prestiżowej kategorii "Dzieło Kultury". Fundacja planuje i realizuje projekty związane z popularyzowaniem wartości prorodzinnych i wspólnotowych.

PAP, lz

[fot:sxc.hu]  


Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook