Jedynie prawda jest ciekawa


"Odzyskać niedzielę dla rodziny"

12.06.2013

Fundacja Orszak Trzech Króli, rozpoczyna projekt "Odzyskać niedzielę dla rodziny". W ramach tej inicjatywy, rzeczniczka fundacji Maria Brzeska-Deli, proponuje wspólny spacer z rodziną do Łazienek, który odbędzie się z dala od supermarketów.

Jak poinformowała Brzeska-Deli, głównym celem projektu "Bardzo Niedziela" jest "promowanie niedzieli z dala od supermarketów. Proponujemy rodzinny spacer do Łazienek" - podkreśliła.

Warszawska Fundacja, znana z organizacji ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli, zaprasza wszystkich mieszkańców wraz z rodzinami do wspólnego spaceru. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni także znani przedstawiciele świata mediów i artyści - powiedziała Brzeska-Deli.

Spacer rozpocznie się o godz. 11 na pl. Zbawiciela przy kościele, następnie jego uczestnicy przejdą Al. Wyzwolenia, Alejami Ujazdowskimi do Łazienek Królewskich, gdzie o godz. 12 pod pomnikiem Chopina wysłuchają koncertu.

Jak powiedziała Brzeska-Deli, ten pierwszy pilotażowy spacer będzie miał charakter kameralny, na który nie potrzeba zezwolenia władz miasta, ponieważ jego uczestnicy będą spacerować chodnikami.

Zapowiedziała, że organizatorzy chcieliby przeprowadzać takie spacery cyklicznie. Nie wiadomo jeszcze jak często, gdyż - jak zaznaczyła Brzeska-Deli - będzie to zależało od zainteresowania tego rodzaju projektem.

"Rosnące z dnia na dzień tempo życia w coraz większym stopniu wpływa na jakość spędzania czasu wolnego. Zależy nam na tym, żeby pierwszy dzień tygodnia był czymś więcej niż tylko kolejną kartką w kalendarzu" - powiedział prezes Fundacji Maciej Marchewicz. "Zapominamy, że wystarczą małe gesty, aby niedziela była wyjątkowa: odświętny strój, rodzinny obiad czy uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta. Projektem "Bardzo Niedziela" chcielibyśmy o tym przypomnieć" - dodał.

Fundacja Orszak Trzech Króli powstała w 2010 roku. Od 2012 roku Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Jest głównym organizatorem pochodów Orszaku Trzech Króli, który odpowiada za orszak w stolicy oraz wspiera inne miasta w jego przygotowaniu. Od trzech lat współpracuje z Fundacją Dzieła Nowego Tysiąclecia. Orszak został nagrodzony przez kapitułę konkursu "Tulipany życia" w prestiżowej kategorii "Dzieło Kultury". Fundacja planuje i realizuje projekty związane z popularyzowaniem wartości prorodzinnych i wspólnotowych.

PAP, lz

[fot:sxc.hu]  


Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 4. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 5. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 6. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 7. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 8. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook