Jedynie prawda jest ciekawa


Nickelback zagra na warszawskim Torwarze

01.11.2013

Kanadyjski zespół pop-rockowy Nickelback wystąpi 2 listopada na warszawskim Torwarze. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Hits".

Zespół został założony w 1995 r. przez wokalistę i gitarzystę Chada Kroegera, basistę Mike'a Kroegera, perkusistę Ryana Vikedala i gitarzystę Ryana Peake'a. Od początku brzmienie formacji oscylowało wokół muzyki rockowej, nawiązując do twórczości takich zespołów jak Creed, Puddle of Mud i 3 Doors Down. W początkowych latach działalności zespołu, jeszcze nie pod nazwą Nickelback, muzycy występowali jako cover-band, wykonując piosenki Red Hot Chili Peppers, Pearl Jamu i Alice In Chains.

Grupa zadebiutowała w 1996 r. płytą "The Curb", a cztery lata później ukazał się drugi krążek zespołu "The State", na którym znalazł się przebój "Leader of Man". Dopiero trzecia płyta przyniosła Nickelback światową sławę. Na "Silver Side Up" (2001) znalazł się m.in. utwór "How You Remind Me", który stał się największym przebojem zespołu. Album sprzedał się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy a zespół ruszył w światową trasę koncertową. Kolejna płyta "The Long Road" spotkała się z krytyką fanów i dziennikarzy, zarzucających muzykom nadmierne usiłowania skopiowania brzmienia poprzedniego krążka.

Dopiero piąta płyta zespołu, "All the Right Reasons" powtórzyła komercyjny sukces "Silver Side Up". W 2005 r. z zespołu odszedł Vikedal, którego zastąpił dotychczasowy perkusista 3 Doors Down Daniel Adair. Podczas nagrywania "All the Right Reasons" (2005) w nagraniu gościnny udział wzięli Billy Gibbons, znany z występów w ZZ Top, oraz Dimebag Darrell z Pantery. Album okazał się najpopularniejszym krążkiem w dyskografii zespołu. Grupa wyruszyła w światową trasę koncertową, m.in. występując jako support przed Bon Jovi i The Rolling Stones. Nickelback wydał jeszcze dwa studyjne albumy, "Dark Horse" (2008) i "Here and Now" (2011).

Po wyprzedanej zeszłorocznej trasie koncertowej, promującej ostatnią płytę zespłu "Here and Now", Nickelback postanowił wrócić do Europy. "Było tak wielu fanów, którzy nie mogli kupić biletów, że byliśmy wręcz zalewani prośbami o nowe koncerty" - tłumaczył wokalista Chad Kroeger. "Poza tym uwielbiamy grać w Europie" - dodał.

Podczas warszawskiego koncertu, Nickelback supportować będzie amerykański zespół Skillet.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku! 

PAP, lz

[fot:sxc.hu]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook