Jedynie prawda jest ciekawa


Nagroda radiowa dla Anny Dymnej

07.01.2016

Anna Dymna została laureatką Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej - najważniejszego wyróżnienia przyznawanego przez Radio Kraków za wybitne osiągnięcia w sztuce radiowej oraz promowanie ambitnych gatunków sztuki radiowej - poinformowało w czwartek PAP Radio Kraków.

Wręczenie nagrody odbędzie się 15 lutego w radiowym Studiu im. Romany Bobrowskiej podczas uroczystej premiery najnowszego słuchowiska Radia Kraków z okazji jubileuszu 89-lecia rozgłośni.

Jak powiedział prezes i redaktor naczelny Radia Kraków Marcin Pulit, z Anną Dymną krakowskie radio wiążą więzy szczególne. "To w Radiu Kraków Anna Dymna stworzyła wiele wybitnych kreacji w spektaklach radiowych - począwszy od słuchowisk reżyserowanych przez Romanę Bobrowską aż po "Wesele" w reżyserii Andrzeja Seweryna z 2012 roku, w którym u boku m.in. Krzysztofa Globisza zagrała rolę Gospodyni" - powiedział Marcin Pulit. 

"Jej głos od wielu lat pojawia się na naszej antenie w znakomitych interpretacjach utworów literackich oraz na wydawnictwach płytowych Radia Kraków, jak choćby w +Ptasim radiu+ - płycie z najlepszymi wierszami Tuwima, które z Anną Dymną przeczytali Dorota Segda i Jan Peszek. To w końcu wymyślony przez Annę Dymną cykl wspólnych koncertów Radia Kraków i Fundacji Mimo Wszystko +Zaczarowane Radio Kraków+, który gości u nas już od 7 lat. Dlatego też nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to właśnie Anna Dymna powinna dołączyć do grona laureatów Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej" - podkreślił Pulit.

Radiową Nagrodę im. Romany Bobrowskiej Radio Kraków przyznaje od 2011 roku. Przyznawana jest ona za wybitne osiągnięcia w sztuce radiowej twórcom wspierającym ideę radia publicznego i promującym ambitne gatunki sztuki radiowej. 

Patronka nagrody Romana Bobrowska była jedną z najwybitniejszych polskich reżyserek radiowych, autorką wielu spektakli i słuchowisk radiowych.

Laureatami Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej zostali: Anna Polony (2011), Andrzej Seweryn (2012), Krzysztof Globisz (2013) i Jerzy Stuhr (2014).

PAP/frost
[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook