Jedynie prawda jest ciekawa


Nabór do musicalu o JPII

11.05.2016

Wielkie zainteresowanie rolą, choćby najmniejszą, w musicalu "Karol" o życiu Karola Wojtyły! Ponad 300 osób zgłosiło się do castingu, który ma wyłonić aktorów do niektórych ról. Premiera spektaklu odbędzie się 25 lutego w Krakowie. W tytułowej roli wystąpi Jacek Kawalec, a towarzyszyć mu będą gwiazdy polskiej sceny.

Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza musicalu poinformował w środę, że w castingu, który potrwa w Krakowie do czwartku będą poszukiwani odtwórcy roli m.in. nastoletniego Karola Wojtyły, a także osoby wcielające się w postaci jego przyjaciół oraz oficera "bezpieki". - Wśród chętnych są nie tylko amatorzy, ale też zawodowi aktorzy z teatrów muzycznych, posiadający spory dorobek artystyczny. Poprzeczkę stawiamy wysoko, wymagamy przede wszystkim znakomitych umiejętności wokalnych - zaznaczył.

Jak oceniła Katarzyna "Puma" Piasecka, która odpowiada za stronę wokalną "Karola", wybrani w castingu wokaliści będą mieli sporo zadań do wykonania na scenie, nie tylko w rolach solowych, ale także w partiach chóralnych.

W zamierzeniu twórców "Karol" ma być pierwszym polskim musicalem ukazującym życie Karola Wojtyły, od czasów jego dzieciństwa w Wadowicach, poprzez okres krakowski, aż po lata watykańskiej posługi papieża Jana Pawła II.

W przedstawieniu, które swoją premierę będzie miało w hali Tauron Areny w Krakowie w postać dorosłego Karola Wojtyły i Jana Pawła II wcieli się śpiewający aktor Jacek Kawalec. Zagrają też m.in. Anna Wyszkoni oraz Piotr i Wojciech Cugowscy w rolach przyjaciół papieża oraz Agata Nizińska, jako matka przyszłego papieża. Gwiazdą specjalną widowiska będzie Edyta Geppert, która wystąpi w utworami z własnego repertuaru.

Jacek Kawalec zwrócił uwagę, że jego kreacja papieża będzie poddawana ocenie jeszcze przed premierą. - Wyobrażeń Jana Pawła II jest tak wiele, jak ludzi na świecie. Każdy ma swoją wizję, ja też taką posiadam, ale będę się starał być w niej w zgodzie z powszechnym wizerunkiem papieża - zaznaczył.

Reżyser spektaklu Krzysztof Korwin-Piotrowski wyraził nadzieję, że musical zaistnieje nie tylko w Polsce, ale będzie pokazywany również na scenach zagranicznych. - Moim marzeniem jest pokazanie przynajmniej fragmentów spektaklu jeszcze przed premierą obecnemu papieżowi Franciszkowi – myślę, że jest na to szansa - powiedział.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/PAP

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook