Jedynie prawda jest ciekawa


Konkurs na plakat o Rotmistrzu - rozstrzygnięty

11.10.2016

W ramach Projektu „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zorganizowano Międzynarodowy Konkurs na Plakat. Jury wyłoniło 5-ciu finalistów.

W ramach Projektu „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zorganizowano Międzynarodowy Konkurs na Plakat.
Ponad 150 plakatów napłynęło z Polski, Kanady, Ekwadoru, Ukrainy, Niemiec i Japonii. 

Jury w składzie:

Profesor Rosław Szaybo - przewodniczący;
Profesor Wojciech Fałkowski (którego w czasie obrad reprezentował Michał Wiater, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON);
Dr Jan Tarczyński (którego w czasie obrad reprezentował Maciej Biernat, kustosz Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego);

Piotr Młodożeniec;
Wiesław Wałkuski;
Wojciech Korkuć;
Krzysztof Dydo;
Wojciech Boberski;
Krzysztof Kosior;
Małgorzata Kupiszewska

wybrało 5 finalistów. Zwycięzcą konkursu i zdobywcą głównej nagrody (10.000 PLN i nagrody rzeczowej) został Zbigniew Babiński z Elbląga. 
Drugie miejsce ex aequo zajęli: Wojciech Sobolewski z Warszawy i Jarosław Polkowski z Biskupca. Laureaci otrzymają po 3.000 PLN i nagrody rzeczowe.
Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo: Grzegorz Myćka z Zielonej Góry i Lex Drewiński z Falkensee (Niemcy). Otrzymają oni nagrodę w wysokości po 2.000 PLN oraz nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród rzeczowych jest Minister Obrony Narodowej, natomiast nagród pieniężnych Fundacja PZU.

Nagrody wręczane będą 19 listopada w Warszawie podczas uroczystej gali Projektu „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Fundację PZU i Fundację PKO BP.

Organizator Projektu „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”, krakowska Fundacja GDZIE, przygotowuje katalog pokonkursowy 41 prac zwycięskich i wyróżnionych oraz dodatkowo trzech prac, które znalazły uznanie Prezesa Fundacji.

W najbliższy czwartek, 13 października o godzinie 17:30, w Pałacu Sztuki na Placu Szczepańskim w Krakowie odbędzie się wernisaż 5 nagrodzonych i 14 wyróżnionych prac. Wystawie plakatów towarzyszyć będzie muzyka polskiego pianisty i kompozytora Tomasza Trzcińskiego, który specjalnie na ten dzień przyjedzie z Niemiec.

Wyróżnienia I stopnia (plakaty zakwalifikowane na wystawy) otrzymali:


Justyna BANASIAK 
Jacek ĆWIKŁA
Lex DREWIŃSKI (2 prace)
Mario FUENTES (Ekwador)
Emil IDZIKOWSKI 
Karol KIERZYNKA 
Wiesław ŁYSAKOWSKI 
Grzegorz MYĆKA 
Patrycja PIECHOCKA 
Piotr PIETRZAK (2 prace)
Jan SARAPATA 
Wojciech ZABŁOCKI 

Wyróżnienia II stopnia (plakaty zakwalifikowane do katalogu pokonkursowego) otrzymali:


Zuzanna BANASIŃSKA 
Tomasz BŁAŻYCA 
Marta BYSTROŃ 
Katarzyna CZAPSKA (2 prace)
Paweł JASZCZUK 
Michał JĘDRCZAK 
Szymon JĘDRUCHÓW
Magdalena JĘDRUSIAK (2 prace)
Paweł KASPEREK 
Kinga KĘDRACKA 
Karol KIERZYNKA 
Bartosz MAMAK 
Krzysztof MOTYKA (2 prace)
Dariusz MUCZKE 
Michał STACHACZ 
Bartłomiej TRZOS 
Marcin WAWRZASZEK 
Wojciech ZABŁOCKI (2 prace)

Wyróżnienia Prezesa Fundacji GDZIE otrzymali:
Maciej JAWORSKI
Ada KARCZ-ZIELIŃSKA
Szymon SKIBA


Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 4. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 5. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 6. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 7. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook