Jedynie prawda jest ciekawa

Kolejna edycja Targów Dobrych Książek

15.11.2016

Ponad 150 wystawców weźmie udział w 25. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które odbędą się w dniach 1-4 grudnia w Hali Stulecia. Targom towarzyszy konkurs Pióro Fredry, w którym nagradzane są najlepsze książki wydane w tym roku.

Jak podkreśliła we wtorek podczas konferencji prasowej Anna Morawiecka, dyrektor Wrocławskich Targów Dobrych Książek, do tej pory chęć udziału w targach zgłosiło ponad 150 wydawców. "Po raz kolejny ze względu na frekwencje musimy zmieni miejsce organizacji targów. W tym roku wystawcy przeniosą się z centrum kongresowego na płytę główną Hali Stulecia" - powiedziała Morawiecka.

Tradycyjnie podczas targów zostanie rozstrzygnięty konkurs Pióro Fredry, w którym nagradzane są najlepsze książki wydane w tym roku. Do tegorocznej edycji konkursu wydawcy zgłosili 137 pozycji. Jury do finału zakwalifikowało pięć książek: "Tru" Barbary Kosmowskiej wydawnictwa Media Rodzina; "Gry i zabawy z dawnych lat" Katarzyny Piętki, wydaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia; "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej" Michała Rusinka  wydawnictwa Znak; "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast" Filipa Springera wydawnictwa Karakter; "Zawsze nie ma nigdy. Jerzy Pilch w rozmowach z Eweliną Pietrowiak", Wydawnictwa Literackiego.

Pióro Fredry to jedyny w Polsce konkurs edytorski. Książki w tym konkursie są oceniane nie tylko pod kątem ich wartości literackiej, ale pod uwagę brany jest również ich poziom edytorski. Laureat tegorocznego konkursu zostanie ogłoszony 1 grudnia.

Targi to nie tylko stoiska wystawców, ale również spotkania z pisarzami. W tym roku zjawi się tu ponad 100 autorów m.in.: Marek Krajewski, Tomasz Zimoch, Adam Wajrak, Jan Bralczyk, Jan Miodek, Ewa Błaszczyk oraz Barbara Gawryluk.

W programie znalazło się również wiele warsztatów dla dzieci i inicjatyw promujących czytelnictwo. 


ak/PAP

[fot. Facebook/Wrocławskie Targi Dobrych Książek]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook