Jedynie prawda jest ciekawa


Kazik zaśpiewa Kaczmarskiego

05.04.2016

W rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego jego pieśni przypomni Kazik Staszewski. Do wspaniałego koncertu, pod hasłem „Istnieje gdzieś terra felix...”, dojdzie 13 kwietnia o 19.30 w klubie Palladium w Warszawie.

W ten sposób Stowarzyszenie „Młodzi dla Polski” chce uczcić 12. rocznicę jego śmierci. Będzie to hołd, jaki młode pokolenie chce złożyć "Bardowi Solidarności”.

Piosenki kultowego muzyka zagra legenda polskiej sceny - Kazik Staszewski. Szczególnymi wykonawcami będą jednak muzycy, występujący na koncercie piosenek Kaczmarskiego już po raz czwarty. Mateusz Nagórski, brawurowy indywidualista, który nagrał już kilka płyt z twórczością własną oraz interpretacjami piosenek Kaczmarskiego, pojawi się i w tym roku.  Warto dodać, że zajmuje się on również komponowaniem aranżacji muzycznych do wierszy poety, które się jej nie doczekały. Tradycyjnie wystąpi również zespół w składzie: Kamil Pawlicki – gitara, śpiew oraz Elżbieta Rząca – śpiew.

– W tym roku zaprosiliśmy wyjątkowych wykonawców. Piosenki Kaczmarskiego zagra m.in. lider zespołu „Kult” Kazik Staszewski. Pojawi się również gość specjalny, który zagra kilka utworów. Jego nazwisko zdradzimy w trakcie koncertu, ale mogę teraz nadmienić, że jest on bardzo znaną postacią sfery publicznej, prywatnie miłośnikiem twórczości Kaczmarskiego. Chcemy udowodnić, że Kaczmarskiego może słuchać każde pokolenie, a jego pieśni są wciąż aktualne – mówi Daniel Czyżewski, koordynator projektu.  – Zagrają również Mateusz Nagórski oraz zespół w składzie: Kamil Pawlicki i Elżbieta Rząca. Im należą się szczególne słowa uznania, gdyż są z nami od początku – wystąpią po raz piąty (…) Dla nas, jako dla „Młodych dla Polski”, koncert również jest specjalnym wydarzeniem - obchodzimy bowiem swoje czwarte urodziny – dodał.

Koncert odbywa się od 2012 roku. W tym roku będzie znacznie większym wydarzeniem niż poprzednio. Podczas tej piątej edycji wspiera nas również Narodowe Centrum Kultury jako organizator. Wydarzenie odbędzie się w klubie Palladium przy Złotej 9 w Warszawie,  13 kwietnia 2016 roku o godzinie 19.30.
 
Młodzi dla Polski powstali w 2012 roku jako organizacja uczelniana, która za cel stawia sobie aktywizację młodzieży akademickiej w sferze społecznej. Organizuje debaty na tematy społeczno-polityczne, akcje m.in. „Upominamy się o Was!”, mającą na celu przywrócenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, „Zbudujmy pomnik rotmistrza Pileckiego”, który jest już w fazie realizacji.  Ważny aspekt funkcjonowania stowarzyszenia to działalność charytatywna, m.in. poprzez „Szlachetną Paczkę” czy „Paczkę dla kombatanta”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook