Jedynie prawda jest ciekawa


Kazik zaśpiewa Kaczmarskiego

05.04.2016

W rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego jego pieśni przypomni Kazik Staszewski. Do wspaniałego koncertu, pod hasłem „Istnieje gdzieś terra felix...”, dojdzie 13 kwietnia o 19.30 w klubie Palladium w Warszawie.

W ten sposób Stowarzyszenie „Młodzi dla Polski” chce uczcić 12. rocznicę jego śmierci. Będzie to hołd, jaki młode pokolenie chce złożyć "Bardowi Solidarności”.

Piosenki kultowego muzyka zagra legenda polskiej sceny - Kazik Staszewski. Szczególnymi wykonawcami będą jednak muzycy, występujący na koncercie piosenek Kaczmarskiego już po raz czwarty. Mateusz Nagórski, brawurowy indywidualista, który nagrał już kilka płyt z twórczością własną oraz interpretacjami piosenek Kaczmarskiego, pojawi się i w tym roku.  Warto dodać, że zajmuje się on również komponowaniem aranżacji muzycznych do wierszy poety, które się jej nie doczekały. Tradycyjnie wystąpi również zespół w składzie: Kamil Pawlicki – gitara, śpiew oraz Elżbieta Rząca – śpiew.

– W tym roku zaprosiliśmy wyjątkowych wykonawców. Piosenki Kaczmarskiego zagra m.in. lider zespołu „Kult” Kazik Staszewski. Pojawi się również gość specjalny, który zagra kilka utworów. Jego nazwisko zdradzimy w trakcie koncertu, ale mogę teraz nadmienić, że jest on bardzo znaną postacią sfery publicznej, prywatnie miłośnikiem twórczości Kaczmarskiego. Chcemy udowodnić, że Kaczmarskiego może słuchać każde pokolenie, a jego pieśni są wciąż aktualne – mówi Daniel Czyżewski, koordynator projektu.  – Zagrają również Mateusz Nagórski oraz zespół w składzie: Kamil Pawlicki i Elżbieta Rząca. Im należą się szczególne słowa uznania, gdyż są z nami od początku – wystąpią po raz piąty (…) Dla nas, jako dla „Młodych dla Polski”, koncert również jest specjalnym wydarzeniem - obchodzimy bowiem swoje czwarte urodziny – dodał.

Koncert odbywa się od 2012 roku. W tym roku będzie znacznie większym wydarzeniem niż poprzednio. Podczas tej piątej edycji wspiera nas również Narodowe Centrum Kultury jako organizator. Wydarzenie odbędzie się w klubie Palladium przy Złotej 9 w Warszawie,  13 kwietnia 2016 roku o godzinie 19.30.
 
Młodzi dla Polski powstali w 2012 roku jako organizacja uczelniana, która za cel stawia sobie aktywizację młodzieży akademickiej w sferze społecznej. Organizuje debaty na tematy społeczno-polityczne, akcje m.in. „Upominamy się o Was!”, mającą na celu przywrócenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, „Zbudujmy pomnik rotmistrza Pileckiego”, który jest już w fazie realizacji.  Ważny aspekt funkcjonowania stowarzyszenia to działalność charytatywna, m.in. poprzez „Szlachetną Paczkę” czy „Paczkę dla kombatanta”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 4. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 5. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 6. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 7. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 8. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook