Jedynie prawda jest ciekawa


I Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo

07.04.2013

Krótkometrażowe filmy zarówno początkujących jak i doświadczonych twórców z całego świata będzie można zobaczyć podczas I Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo. Prezentacja odbędzie w poniedziałek w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Tematyka i forma filmów jest różna - powiedziała dyrektor BWA w Kielcach, Stanisława Zacharko - Łagowska. Jedne pokazują rzeczywistość w niecodzienny sposób, inne kreują niespotykane historie - dodała.

Podczas I Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo w Kielcach prezentowanych będzie kilkanaście filmów. Autorami są artyści z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Argentyny, Peru, Meksyku, Ukrainy i Niemiec.

Kilkuminutowe filmy prezentowane w Kielcach to obrazy wyróżnione w "Przeglądzie Sztuki Wideo THE 01", którego organizatorem jest "Bunkier Sztuki" w Krakowie - poinformowała Zacharko - Łagowska.

Na przegląd zgłoszonych zostało 219 prac z 38 krajów świata, z których jury pierwszego etapu wybrało 21 filmów. Wśród autorów są zarówno studenci kierunków artystycznych jak i dojrzali twórcy.

Jak poinformowała Stanisława Zacharko - Łagowska, wybrane filmy będzie można zobaczyć w 75-minutowy bloku w galerii "Na Piętrze" kieleckiego BWA. Pokazy rozpoczną się w poniedziałek o 17.00

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach powstało w 1965 roku. Oprócz stałych wystaw obrazów, grafik, rysunków i rzeźb, BWA prowadzi również działalność edukacyjną poprzez organizację spotkań autorskich i projekcji multimedialnych.Ponadto BWA realizuje wiele wystaw wspólnie z innymi galeriami i ośrodkami kultury w Polsce. A także organizuje wystawy kieleckich artystów poza granicami kraju - zwykle około 60 wszystkich ekspozycji każdego roku.

PAP, lz

[fot: sxc.hu] 

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook