Jedynie prawda jest ciekawa


Finał akcji "Makulatura na drzewo"

21.10.2013

Ponad 12 ton makulatury zebrano podczas finału tegorocznej akcji „Makulatura na drzewo”. W zabawę włączyli się wszyscy, dla których hasło: „Nie śmieć, segreguj odpady, sadź drzewa i przyłącz się do ekologicznej akcji Tygodnika Podlaskiego „Makulatura na drzewo!”” - to nie tylko puste słowa.

Sponsorem głównym tegorocznej akcji zostały SKOK Ubezpieczenia, zaś sponsorem wspierającym Kasa Stefczyka.

11 października br. w centrum Białej Podlaskiej na Placu Wolności, każde 5 kg makulatury zostało wymienione na sadzonkę drzewka liściastego od leśniczych z Nadleśnictwa Biała Podlaska. Każdy uczestnik mógł wybrać jakie drzewko posadzi. Ale wymiana makulatury na drzewka nie była jedyną atrakcją ekologicznego święta. Organizatorzy zapewnili kilkugodzinną rozrywkę połączoną z proekologiczną edukacją oraz przejazdem bryczką wokół Placu Wolności.  Nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. 

Przez kilka godzin trwania akcji bialski Plac Wolności odwiedziło kilkaset osób, które przyniosły rekordową ilość makulatury. W 2012 roku organizatorzy zebrali ponad 8 000 kg makulatury, w tym roku zebrano 12 198 kg makulatury.

Pierwsza edycja „Makulatury na drzewo” pokazała, że mieszkańcom Podlasia nie obca jest troska o środowisko, zaś tegoroczna odsłona imprezy udowodniła,  że mieszkańcy Podlasia mają ekologię we krwi – podsumowuje Aleksandra Juszczak, PR  Manager SKOK Ubezpieczenia. 

Szczególnie aktywnie w akcję włączyli się uczniowie podlaskich szkół i przedszkoli, dla nich zostały przewidziane specjalne wyróżnienia. - Świadomość ochrony środowiska naturalnego należy zaszczepiać bez względu na wiek, dlatego szczególnie zachęcaliśmy nauczycieli oraz uczniów bialskich szkół do włączenia się w zbiórkę makulatury. Warto było ją zbierać, bo klasy, które dostarczyły najwięcej makulatury otrzymały atrakcyjne nagrody – przypomina Aleksandra Juszczak.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3A ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Białej Podlaskiej, która zebrała łącznie 3212,20kg makulatury. Drugie miejsce zajęła klasa 3D ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Białej Podlaskiej, która zebrała łącznie 2973,40kg makulatury, zaś trzecie miejsce zdobyły dzieci z Oddziału 1 Przedszkola nr 6 z Białej Podlaskiej. Najmłodsi uczestnicy zabawy zebrali w sumie 1071,20kg makulatury. To dobry przykład na to, że w ekologiczną akcję może zaangażować się tak naprawdę każdy.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęło biuro senatora RP Grzegorza Biereckiego. Wśród Partnerów akcji znalazły się: Lasy Państwowe, DROP oraz Fundacja Kreacja Magia Rąk. Pozostali partnerzy to m.in.: Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, AWF Biała Podlaska, Nove Kino Merkury oraz Stajnia „Wiosenny Wiatr”.

mc

[fot. Tygodnik Podlaski]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook