Jedynie prawda jest ciekawa


Diana Krall we Wrocławiu

22.07.2012

Diana Krall - jedna z największych gwiazd światowego jazzu zaśpiewa jesienią we Wrocławiu. We wrześniu odbędzie się polska i światowa premiera najnowszej płyty Krall "Glad Rag Doll".

Podczas wrocławskiego Ethno Jazz Festival w połowie listopada zaśpiewa jedna z najbardziej popularnych wokalistek jazzowych "specjalistka od uwodzenia głosem" Diana Krall. Kanadyjska wokalistka na koncercie wykona swoje najpopularniejsze utwory.

Jak poinformowała Anna Pupin z firmy organizującej koncert, jej poprzednia płyta "Quiet Nights" odniosła wielki sukces w Europie, Ameryce oraz w Australii i była jedną z najchętniej kupowanych płyt jazzowych w historii polskiego przemysłu muzycznego.

- Krall, specjalistka od uwodzenia głosem, jest jedną z najbardziej utytułowanych, żyjących wokalistek. Śpiewa, komponuje, gra na fortepianie. Trzykrotnie zdobyła nagrodę Grammy - mówiła Pupin.

Artystka oprócz własnych kompozycji wykonuje zaaranżowane covery utworów legend muzyki, m.in.: Joni Mitchell, Cole'a Portera, George'a Gershwina, Toma Waitsa czy Duke'a Ellingtona. Śpiewała z Rayem Charlesem, Celin Dion, Natalie Cole.

Płytę "The Look of Love" nagrała ze słynną London Symphony Orchestra. Jej album "All for You: A Dedication To The Nat King Cole Trio" utrzymywał się na liście bestsellerów jazzu magazynu "Billboard" przez 70 tygodni. Natomiast "New York Times" umieścił płytę w dziesiątce najlepszych albumów roku.  

Krall urodziła się w 1964 r. w rodzinie o muzycznych tradycjach. Ojciec pianista i babcia wokalistka od najmłodszych lat kształtowali artystyczną wrażliwość przyszłej gwiazdy jazzu. Kiedy w szkole średniej nauczyła się komponowania utworów na trio fortepianowe, założyła własny zespół i zaczęła odnosić sukcesy.

Na wrzesień 2012 zaplanowana jest polska i światowa premiera najnowszej płyty Krall "Glad Rag Doll". Będzie to album ukazujący nowe oblicze uwielbianej przez publiczność wokalistki i pianistki jazzowej. Utwory z tego krążka będzie można usłyszeć podczas koncertu w Hali Orbita.

Pupin dodała, że jeśli ktoś po koncercie zechce podziękować artystce kwiatami, warto kupić bezwonny bukiet, bowiem piosenkarka jest alergikiem.

pap/ansa

[fot.wikipedia]

Warto poczytać

 1. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 2. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 3. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 4. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 5. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 6. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 7. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 8. zoodd07062018 07.06.2018

  Fundacja Stefczyka na dniu dziecka w gdańskim zoo

  W dn. 2.06.2018r. w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się coroczny Festyn Mundurowy Dzień Dziecka, którego organizatorem były: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego i Biuro Organizacyjne Zespół.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook