Jedynie prawda jest ciekawa

Ależ to ma moc! Nieprawdopodobne wykonanie znanego hitu na pielgrzymce

21.08.2017
pielgrzym21082017
Ależ to ma moc! Nieprawdopodobne wykonanie znanego hitu na pielgrzymce

Są na tym świecie rzeczy, które się nie śniły filozofom. Jedną z nich z pewnością jest wykonanie przerobionego hitu Iggy'ego Popa "The Passenger" w czasie mszy na Jasnej Górze.

A to właśnie zrobili uczestnicy Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej. I to jak to zrobili! W zasadzie nie ma co tutaj pisać, to po prostu trzeba usłyszeć.

To jest dzika, chrześcijańska radość w formie skondensowanej i czystej. Z pewnością tradycjonalistom się nie spodoba, bo jakże to wypada, aby śpiewać z radością w kościele rockandrollowe kawałki, a do tego jeszcze nazywać się “oficjalnymi chuliganami Jezusa”? Nie do pomyślenia! 

Ale – drodzy czytelnicy – nie ma takiej rzeczy na świecie, która podobałaby się wszystkim. Poza tym, ta akurat nie znalazła uznania w oczach redakcji Gazety Wyborczej, więc trudno o lepszą rekomendację. Redaktorzy z Czerskiej odszukali w sieci nieprzychylne komentarze na temat śpiewów i zapytali w tytule swojego tekstu: - Radosne śpiewy czy "małpie okrzyki"?  Cóż, my wiemy. A Wyborcza? Trzeba się modlić, żeby i ich kiedyś oświeciło!

Fot. facebook.com/SalezjanskaPielgrzymkaEwangelizacyjna

 
CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook