Jedynie prawda jest ciekawa

Ależ to ma moc! Nieprawdopodobne wykonanie znanego hitu na pielgrzymce

21.08.2017

Są na tym świecie rzeczy, które się nie śniły filozofom. Jedną z nich z pewnością jest wykonanie przerobionego hitu Iggy'ego Popa "The Passenger" w czasie mszy na Jasnej Górze.

A to właśnie zrobili uczestnicy Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej. I to jak to zrobili! W zasadzie nie ma co tutaj pisać, to po prostu trzeba usłyszeć.

To jest dzika, chrześcijańska radość w formie skondensowanej i czystej. Z pewnością tradycjonalistom się nie spodoba, bo jakże to wypada, aby śpiewać z radością w kościele rockandrollowe kawałki, a do tego jeszcze nazywać się “oficjalnymi chuliganami Jezusa”? Nie do pomyślenia! 

Ale – drodzy czytelnicy – nie ma takiej rzeczy na świecie, która podobałaby się wszystkim. Poza tym, ta akurat nie znalazła uznania w oczach redakcji Gazety Wyborczej, więc trudno o lepszą rekomendację. Redaktorzy z Czerskiej odszukali w sieci nieprzychylne komentarze na temat śpiewów i zapytali w tytule swojego tekstu: - Radosne śpiewy czy "małpie okrzyki"?  Cóż, my wiemy. A Wyborcza? Trzeba się modlić, żeby i ich kiedyś oświeciło!

Fot. facebook.com/SalezjanskaPielgrzymkaEwangelizacyjna

 

Warto poczytać

 1. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 2. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 3. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 4. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

 5. Gintrowskivimeo 20.10.2017

  Brakuje teraz jego głosu i rozsądku. 5 lat temu zmarł Przemysław Gintrowski

  5 lat temu, 20 października 2012 r. zmarł Przemysław Gintrowski - bard, kompozytor i muzyk. Stworzył muzykę filmową m.in. do "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy i "Zmienników" Stanisława Barei. Wraz z J. Kaczmarskim i Z. Łapińskim na podstawie utworu Lluisa Llacha skomponowali "Mury".

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook