Jedynie prawda jest ciekawa


Aktor i pisarz zachwyca jako gitarzysta

03.07.2013

Autor powieści sensacyjnych i historycznych Ken Follett zaprezentował włoskim miłośnikom jego twórczości swój inny, mniej znany talent. W nadmorskim kurorcie Positano brytyjski pisarz był gościem festiwalu literatury, na którym grał i śpiewał bluesa.

64-letni autor takich bestsellerów, jak "Filary ziemi", "Igła" i "Klucz do Rebeki" w brawurowy sposób otworzył 21. edycję festiwalu literatury na południu Włoch jako gitarzysta basowy i wokalista.

Follett wystąpił z zespołem pod nazwą "Damn right I got the blues", który założył prawie 20 lat temu. Gra w nim też jego syn Emanuele. W repertuarze grupa ma przede wszystkim utwory bluesowe z lat 50. i 60. Zachwyciły one słuchaczy koncertu na Wybrzeżu Amalfitańskim. Dla wielu z nich bluesowa kariera pisarza, którego książki wydano na świecie w 100 milionach egzemplarzy, jest całkowitym zaskoczeniem.

Fragmenty występu rozpowszechniły włoskie media. Podkreśla się, że żadna ostatnio impreza kulturalna we Włoszech, gdzie wiele organizuje się ich latem w całym kraju - również w obleganych miejscowościach turystycznych - nie zaczęła się tak mocnym akcentem. Ken Follet powiedział z kolei, że nigdy nie grał w tak wyjątkowym miejscu, jak Positano.

"Pisanie to żmudna praca, gra to rozrywka. Lubię grać, bo to coś całkowicie innego od pisania" - dodał autor "Upadku gigantów".

PAP, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. TaniecMarionetek 10.03.2018

  Niziński: Sapkowski jest jak Wiedźmin - do głowy nie przyszłoby mi się z nim mierzyć

  Zapadła prowincja, bezwzględna grupa żołnierzy i tętniąca tajemnicą kraina fantasy - oto najnowsza powieść fantasy na polskim rynku. Autor, Tomasz Niziński, opowiada w wywiadzie o inspiracjach, świecie powieści, zwykłym człowieku w krainie fantasy i klątwie Sapkowskiego

 2. WystawagrafikiPilsudski 03.03.2018

  Ocalona Niepodległa - wyjątkowa wystawa na 100-lecie niepodległości

  2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie miał miejsce finisaż wystawy Niepodległa 2018 – niecodziennej kolekcji destruktów grafik autorstwa Zdzisława Czermańskiego z okresu 20-lecia międzywojennego, przedstawiających Józefa Piłsudskiego w artystycznym komentarzu Barbary Kasperczak

 3. 1270jozeefczaspki 12.01.2018

  25 lat temu zmarł Józef Czapski

  25 lat temu, 12 stycznia 1993 roku, zmarł Józef Czapski, malarz, pisarz, żołnierz, więzień Starobielska, jeden z twórców paryskiej "Kultury".

 4. christianity26122017 26.12.2017

  Chrześcijaństwo nie jest mitem, u jego początku leży fakt historyczny

  - Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny - napisał w liście na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak.

 5. PilsudskiBierecki 04.12.2017

  Wystawa karykatur Piłsudskiego. "To portret wielkiego człowieka"

  Wystawa "Piłsudski w karykaturze" odwiedziła Gdańsk z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka, która przypada 5 grudnia. Karykatury przedstawiają bardziej i mniej znane epizody z życia jednego z największych Polaków XX wieku.

 6. HouseofCardsFlickr 04.11.2017

  Koniec House of Cards. Stacja nie wyemituje już żadnej serii popularnego serialu

  Firma Netflix, współproducent "House of Cards", poinformowała w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca

 7. konf03112017 03.11.2017

  Konferencja papieska w Łodzi. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

  Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy po raz jedenasty zorganizował ogólnopolską konferencję

 8. jastrzab02112017 02.11.2017

  Upamiętniono braci Taraszkiewiczów. Historia miała o nich głucho milczeć

  6 października 2017 roku we Włodawie miała miejsce Gala Roku Jastrzębia, podsumowująca działania upamiętniające braci Taraszkiewiczów i żołnierzy z ich oddziałów

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook