Jedynie prawda jest ciekawa


Upadek nazistowskiego Parsifala

30.04.2012

30 kwietnia 1945 roku w otoczonym przez Armię Czerwoną bunkrze Kancelarii Rzeszy samobójczą śmiercią ginie Adolf Hitler, który 12 lat wcześniej uwiódł miliony ludzi i zapanował nad ich duszami w imię nowej religii krwi i rasy. Wraz z nim legła w gruzach nieludzka, totalitarna Tysiącletnia Rzesza. Odrzucając chrześcijaństwo, tępiąc katolicyzm – wielu księży straciło życie w III Rzeszy i w krajch okupowanych – Hitler wprowadzić chciał wraz z Rudolfem Hessem i Haydrichem Himmlerem nowy ład, oparty na symbolice nordyckiej, na wschodnim znaku swastyki i mitach germańskich.

Ta nowa krucjata bez Boga przyniosła bezmiar nieszczęść narodom podbijanym przez nazistów, a z czasem i samym Niemcom. Odrzucenie kanonu wiary i próba zastąpienia go nowym porządkiem, opartym na fałszywych kultach i „nowym” człowieku zrodziło ludobójstwo. Od czasów Rewolucji francuskiej i zamordowania powstania w Wandei historia powtarza się, niestety…

W oblężonym Berlinie popełnił samobójstwo, wraz z poślubioną dzień wcześniej Ewą Braun jeden z najmroczniejszych dyktatorów w dziejach świata, niedoszły artysta malarz, teoretyk narodowego socjalizmu, który z  partyjną legitymacją numer 7 wyruszył na podbój świata. Adolf Hitler zakończył „swoją walkę” rozgryzając fiolkę z cyjankiem i strzelając z pistoletu w usta w podziemnym schronie pod gmachem Starej Kancelarii Rzeszy. Miał 56 lat. Zwłoki dyktatora i jego małżonki, oblane benzyną, zostały spalone przez esesmanów ze straży przybocznej.  Najpewniej przez lata szczęki wodza nazistów przechowywano w magazynach NRD i w Moskwie.

Tak skończył Adolf Hitler, urodzony w cesarsko-królewskich Austro-Węgrzech, w miejscowości Braunau am Inn, od 30 stycznia 1933 Führer und Reichskanzler, przywódca Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), ideolog narodowego socjalizmu, dyktator III Rzeszy, zbrodniarz wojenny. Adolf Hitler, podobnie jak inni dyktatorzy był człowiekiem pogranicza. Jak Stalin – Gruzin, a właściwie Osetyniec, czy Napoleon - Korsykanin. Agresywna polityka zagraniczna, którą prowadził w imię krucjaty na rzecz rasy panów  doprowadziła do rozpętania przez Niemcy II wojny światowej.  

III Rzeszą rządzili mistycy i szaleńcy. To oni kazali szukać na „Dachu świata”, w Tybecie, korzeni rasy panów, aryjczyków, ocalałych z Atlantydy. Ich mity i tezy o wyjątkowości aryjczyków, miały zastąpić religię. Stawiana w centrum kultu czystość krwi zgodne z ezoterycznymi teoriami, młot Thora i swastyka miały wyprzeć Biblię i Krzyż. Nazizm był bowiem pokłosiem okultyzmu. Wśród prominentnych nazistów (m.in. Heinrich Himmler i Rudolf Hess) wielu należało do Thule-Gesellschaft, organizacji quasi masońskiej i okultystycznej i skupiało się głównie na pochodzeniu rasy aryjskiej.

To w tym towarzystwie uzyskał przyszły wódz III Rzeszy solidne wsparcie. W Niemieckiej Partii Pracy (DAP), późniejszej NSDAP, znaleźli się w 1919 roku Anton Drexler i Karl Harrera (członek Towarzystwa Thule).

W marszu po władzę Hitler, dwukrotnie odznaczony Krzyżem Żelaznym,  ten niedoszły artysta malarz, zaprojektował np. symbole NSDAP. Wsparł się początkowo na  oddziałach szturmowych  SA (Sturmabteilung). To z tych szeregów pochodziło pierwszych 16 męczenników nazizmu, swoistych świętych, którzy mieli zastąpić chrześcijańskich duchowych przewodników. Hitler na ich cześć wprowadził obrzęd „flagi i krwi” i parady nocą ku czci „tych, którzy odeszli”. Takimi nazistowskimi „świętymi” byli m.in. Horst Wessel i Wilhelm Gustloff, prezentowani przez propagandę jako męczennicy sprawy rasy i czystości krwi. Wraz z odrzuceniem symboli chrześcijańskich naziści wprowadzili swój ceremoniał. Podobnie czynili wcześniej francuscy jakobini i bolszewicy. W PRL również próbowano wyrugować katolicką tradycję i zastąpić ją laicką świecką obrzędowością.

Nie bez powodu nowy ład zaczął się od książki „Mein Kampf”, w której Hitler  sformułował program ruchu nazistowskiego. Książka stała się swoistą "biblią" narodowych socjalistów.

Co jednak sprawiło, że autor tej książki zdobył serca i umysły Niemców? Zdobył przecież władzę w legalny sposób. W 1933 roku, w wyborach do Reichstagu, Hitler doszedł do władzy, gdy NSDAP w koalicji z Narodowo Niemiecką Partią Ludową, wygrała wybory parlamentarne z wynikiem 44 procent głosów. 30 stycznia 1933 roku prezydent Rzeszy Paul von Hindenburg powierzył Hitlerowi tekę kanclerza. Następnym ruchem było ograniczenie praw obywatelskich na mocy Ustawy o Pomocy Narodowi i Państwu w Potrzebie (Gesetz zur Behebung der Not von Volk und Reich).

Hitler przywiązywał znaczenie do wystąpień i starannie je planował. Wychodził z założenia, iż odpowiednia oprawa przemówień przywódcy narodu, charyzmatycznego oratora jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu politycznego, pozwoli na kontrolowanie emocji i woli.   

Radio i film pomogły Hitlerowi, którego wszystkie występy były starannie opracowane przez doradców.

Dla wystąpień politycznych Hitlera wzorcem stała się opera Ryszarda Wagnera „Parsifal”.  To na muzyce Wagnera Hitler odbudowywał aryjski mit. Trudno jednak Wagnera obwiniać o narodowy socjalizm i jego zbrodnie. To byłoby tak, jak gdyby zarzucać Jean-Paul’owi Sartre’owi, jednemu z tzw. intelektualistów Europy, „pożytecznych idiotów”, że odpowiada za zbrodnie w Kambodży, gdyż Pol Pot uczęszczał na wykłady na Sorbonie. Słuchał tam o powrocie do natury według Jana Jakuba Rousseau i tym podobnych bzdur, by w końcu wcielić w życie owe zasłyszane na uniwersytecie paryskim poglądy.

Hitler dorastał w rodzinie katolickiej, ale już jako nastolatek nie przyjmował katolickich sakramentów. Powtarzał, że „wiarę w Boga powinno się tracić tak, jak pierwsze zęby". Hitler wierzył zaś w idee Josepha Arthura de Gobineau, który opisał rasę aryjską jako tę, którą Opatrzność wybrała do niesienia pochodni cywilizacji. Kościół zauważył nazistowskie niebezpieczeństwo. W marcu 1937 roku, a papież Pius XI potępił nazizm w encyklice „Mit brennender Sorge".

Hitler, podobnie jak Stalin, nie znosił wewnętrznej opozycji i bezwzględnie rozprawił się z   SA. Podczas tzw. nocy długich noży z 29 na 30 czerwca 1934 roku zamordowano kilkuset SA-manów, w tym ich lidera Ernsta Röhma (scena rozprawy sugestywnie pokazana jest w „Zmierzchu Bogów” Viscontiego). Od chwili objęcia władzy w 1933 roku Hitler pogłębiał upartyjnienie struktur państwowych i totalitarną kontrolę nad jednostką. „Partia rozkazuje państwu” – głosił. Zarówno nazizm, jak i komunizm, cechuje pogarda dla jednostki. Maksim Gorki pisał: „To zupełnie naturalne, że władza robotników i chłopów zabija swych wrogów jak wszy”. Dehumanizacja była wspólna dla obu totalitaryzmów. Podobne też były kolory sztandarów, pieśni masowe i pochody. Czerwień sztandarów i skala zbrodni czyni podobnymi oba totalitaryzmy, które w miejsce Biblii wprowadziły „Main Kampf” i „Manifest Komunistyczny”.

Zbrodnicze systemy wprzęgły też w swój mechanizm naukę, tworząc pseudonaukowe wywody. Pół wieku przed tym, nim Benito Mussolini, pod wpływem Georges’a Sorela i Vilfrido Pareto, zaczął myśleć o marszu na Rzym, a weteran wojny, malarz i trybun Adolf Hitler wstąpił jako jej 7 członek, do marginalnej Niemieckiej Partii Robotniczej Antona Drexlera, w XIX wieku pojawiły się terminy „eugenika” i „teoria ewolucji”. Wartościowanie ras w XIX wieku według Gobineau i Anglika Houstona Stewarta Chamberlaina doprowadziło do teorii, iż autentycznie twórcza jest rasa aryjska, inne szkodliwe. W tym samym czasie, Karol Darwin wysunął teorię walki o byt i zachowanie gatunku. Alfred Rosenberg, tworząc porządek „rasy i krwi” oraz odrzucając chrześcijaństwo, a w ich miejsce proponując „cnoty germańskie” położył fundamenty nazistowskiej teorii rasy i państwa. Wplótł się w to tworzony w obronie nordyckich form kultury twór Richarda Darre - teoria „Neuadel aus Blut und Boden”.

Także twórca machiny terroru Reichsfuehrer SS Heinrich Himmler uległ, zgubnej dla Europy, fascynacji powrotem do starogermańskiego porządku. Mimo, że wychowany w katolickiej rodzinie, stał się okultystą, a SS zbudował na wzór zakonu rycerskiego. Od złamania potęgi SA jego SS, „czarna gwardia”, odgrywały już w Niemczech rolę kluczową.

Himmler wierzył w reinkarnację. Uważał się za wcielenie Henryka I „Ptasznika”. Szef SS wysłał nawet do Tybetu członków towarzystwa „Ahnenerbe”, by w Nepalu i Indiach szukali korzeni aryjczyków i dowodów na reinkarnację. W SS wprowadził zaś obrzędy nordyckie i znaki runicznego, starego nordyckiego alfabetu. Na zamku w Wewelsburgu, w ośrodku nazistowskiego mistycyzmu, powstało też centrum kultu Odyna i Thora, w którym zbierała się elita SS. Nazizm zatem to fuzja okultyzmu i antychrześcijańskich pseudoteorii, m.in. Karola Darwina z jego materialistycznym podejściem do człowieczeństwa i podzieleniem na stadia ewolucji oraz stopnie rozwoju człowieka.

Z pseudonaukowych tez, wymieszanych z mitami o Atlantydzie i germańskich bogach, zrodził się system, który uwiódł nie tylko Niemców.

Artur S. Górski

Korzystałem z: Tracy Atkinson, Joan Baran „Spisek Okultystów”, Karol Grünberg SS czarna gwardia Hitlera”, Alan Bullock Hitler, studium tyranii”.

[fot. Wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. 1270oblawanamlodewilki 12.07.2018

  To najbardziej tragiczna zbrodnia na Polakach po II wojnie światowej. Wspaniały gest kibiców.

  Kibice Sparty Augustów uczcili pamięć polskich żołnierzy wymordowanych w przez oprawców z NKWD, UB i KBW. Dla augustowskiej młodzieży pamięć o tych wydarzeniach wciąż jest bardzo ważna, czemu dali wyraz w osobliwy sposób. W Augustowie powstał mural upamiętniający zamordowanych bohaterów

 2. 1270dudela 29.05.2018

  Prezydent: dziękujemy weteranom za ich patriotyzm i poświęcenie

  Dziękujemy weteranom za ich patriotyzm, poświęcenie i odwagę; pamiętamy też o tych, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, z okazji obchodzonego we wtorek Dnia Weterana działań Poza Granicami Państwa

 3. Zygelbojmwiki 12.05.2018

  Krzyczał że "Świat oszalał". Wkrótce popełnił samobójstwo w akcie rozpaczy przeciw zagładzie Żydów i milczeniu Zachodu

  75 lat temu, 12 maja 1943 r., w obliczu nieuchronnego upadku żydowskiego zrywu w Warszawie, a także w związku z bezskutecznymi prośbami o reakcję Zachodu na Zagładę Żydów, w Londynie popełnił samobójstwo Szmul Mordechaj Zygielbojm.

 4. PileckiUBwiki 08.05.2018

  "Oświęcim to była igraszka". 71 lat temu Witold Pilecki został aresztowany przez UB

  8 maja 1947 roku został aresztowany przez UB rotmistrz Witold Pilecki, bohaterski "ochotnik do Auschwitz", który dał się schwytać Niemcom w ulicznej łapance, by zdobyć wiarygodne dane na temat zbrodni hitlerowskich oraz stworzyć konspirację wojskową wśród więźniów

 5. usa06052018 06.05.2018

  Ta decyzja uratowała Amerykę od komunizmu. O wszystkim zadecydował jeden człowiek

  200 lat temu w budynku przy trewirskiej Bruckergasse przyszedł na świat Karol Marks. Z

 6. 1270powstanieslaskie 02.05.2018

  97. rocznica wybuchu III powstania śląskiego

  W nocy z 2 na 3 maja 1921 r. wybuchło III powstanie śląskie, które przesądziło o sposobie podziału Górnego Śląska między Polskę i Niemcy

 7. WolynFlickr 22.04.2018

  Ludzie byli mordowani siekierami, a niemowlęta brano za nogi i rozbijano głowy o ściany. 75 lat temu UPA zamordowało 600 Polaków

  75 lat temu, w nocy z 22 na 23 kwietnia 1943 roku, Ukraińska Powstańcza Armia zamordowała w Janowej Dolinie na Wołyniu około 600 Polaków. Janowa Dolina była osiedlem wybudowanym w latach 30. przy kamieniołomach bazaltu eksploatowanych przez przedsiębiorstwo państwowe

 8. JaninaLewandowska 22.04.2018

  Jej ojciec dowodził zwycięskim powstaniem, ona służyła ojczyźnie jako lotnik. Sowieci zamordowali ją w Katyniu

  110 lat temu, 22 kwietnia 1908 roku, urodziła się Janina Lewandowska - radiotelegrafistka, pilot, spadochroniarz. Aresztowana przez Sowietów w czasie kampanii polskiej 1939 roku została zesłana do obozu w Ostaszkowie, a potem w Kozielsku. Była jedyną kobietą wśród ofiar Zbrodni Katyńskiej.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook