Jedynie prawda jest ciekawa


„Sieci Historii” – debiut miesięcznika historii zwycięskiej

17.05.2013

Pierwszy numer miesięcznika historii zwycięskiej „Sieci Historii” ukazuje się na rynku 16 maja. Do części nakładu dołączona jest książka z filmem „Generał Nil”. Wydawcą nowego magazynu jest spółka Fratria.

Dzięki „ Sieci Historii” czytelnicy otrzymają co miesiąc dawkę wiedzy o historii, w której nie pomija się niewygodnych faktów z przeszłości, a narodowe sukcesy i zwycięstwa pozwalają budować prawdziwą narodową dumę i szlachetny patriotyzm. Miesięcznik adresowany jest przede wszystkim do osób szukających odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące historii, szczególnie najnowszej, ciekawych świata, a zawiedzionych obecną ofertą na rynku medialnym. Wydawca, spółka Fratria, liczy też, że magazyn docenią nauczyciele i uczniowie zainteresowani historią.

- Nasz miesięcznik „ Sieci Historii” zaprasza do połowu, do wyboru z naszych dziejów tych wydarzeń, 
z których możemy być dumni; tych postaci, których inteligencja, talent i wiedza, czasem wiara lub życiowa mądrość warte są naszej pamięci – mówi prof. Jan Żaryn, redaktor naczelny „ Sieci Historii”. 
- Kochamy Polskę, a zatem zapraszamy do jej kochania. Nie będziemy poprawni za cenę prawdy historycznej – stąd nasze łamy otwarte są dla uczonych i publicystów tępionych przez żałośnie prezentujące się środowiska „uczonych”.

Redakcja pod kierunkiem prof. Jana Żaryna wsparta doświadczeniami zespołu redakcyjnego tygodnika „Sieci” i portali wpolityce.pl, wnas.pl oraz naszememento.pl, gwarantuje doskonałą lekturę i teksty na wysokim poziomie naukowym i edytorskim. W pierwszym numerze tematem miesiąca jest bitwa o Monte Cassino. Michał Komuda pisze: „Polacy biją się zacięcie, dokonując prawie nieprawdopodobnych czynów. W jednym miejscu musieli oni zdobywać pionową ścianę przy pomocy drabinek sznurowych i specjalnych klamer skalnych”. W numerze także Stanisław Żaryn rozmawia z Ryszardem Bugajskim, reżyserem bijącego rekordy popularności filmu „Układ Zamknięty”, który twierdzi, że: „Ludzie są zajęci swoimi sprawami, nie interesują się polityką, kulturą, historią. Trochę podobnie było w hitlerowskich Niemczech. Obywatele mówili, iż nie wiedzieli, że były obozy koncentracyjne i mordowano w nich ludzi”. Ponadto w numerze Zofia Zielińska pisze o tym, co naprawdę przyniosła Konstytucja 3 maja 1791 roku. Paweł Skibiński rozważa o majowej wojnie domowej i roli marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast Grzegorz Majchrzak w artykule „Więzienne audycje” przypomina: „Funkcjonowanie przed ponad osiem lat niezależnych radiostacji „Solidarności” na terenie praktycznie całego kraju było polskim fenomenem”. Piotr Zaremba przedstawia sylwetkę premiera Stanisława Mikołajczyka i zastanawia się na powodami jego ucieczki z kraju.

W miesięczniku na czytelników czeka też „Wehikuł czasu”, dzięki któremu mogą sprawdzić, co działo się w różnych latach w pierwszych dniach maja.

Miesięcznik „Sieci Historii” kolportowany jest na terenie całego kraju w klasycznym formacie, w nakładzie 95 tysięcy egzemplarzy, objętości 100 stron i cenie 4,90 zł. Cena magazynu z filmem i książką to 19,90 zł. Kolejny numer „Sieci Historii” ukaże się w czwartek, 20 czerwca br.

Warto poczytać

 1. 1270oblawanamlodewilki 12.07.2018

  To najbardziej tragiczna zbrodnia na Polakach po II wojnie światowej. Wspaniały gest kibiców.

  Kibice Sparty Augustów uczcili pamięć polskich żołnierzy wymordowanych w przez oprawców z NKWD, UB i KBW. Dla augustowskiej młodzieży pamięć o tych wydarzeniach wciąż jest bardzo ważna, czemu dali wyraz w osobliwy sposób. W Augustowie powstał mural upamiętniający zamordowanych bohaterów

 2. 1270dudela 29.05.2018

  Prezydent: dziękujemy weteranom za ich patriotyzm i poświęcenie

  Dziękujemy weteranom za ich patriotyzm, poświęcenie i odwagę; pamiętamy też o tych, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, z okazji obchodzonego we wtorek Dnia Weterana działań Poza Granicami Państwa

 3. Zygelbojmwiki 12.05.2018

  Krzyczał że "Świat oszalał". Wkrótce popełnił samobójstwo w akcie rozpaczy przeciw zagładzie Żydów i milczeniu Zachodu

  75 lat temu, 12 maja 1943 r., w obliczu nieuchronnego upadku żydowskiego zrywu w Warszawie, a także w związku z bezskutecznymi prośbami o reakcję Zachodu na Zagładę Żydów, w Londynie popełnił samobójstwo Szmul Mordechaj Zygielbojm.

 4. PileckiUBwiki 08.05.2018

  "Oświęcim to była igraszka". 71 lat temu Witold Pilecki został aresztowany przez UB

  8 maja 1947 roku został aresztowany przez UB rotmistrz Witold Pilecki, bohaterski "ochotnik do Auschwitz", który dał się schwytać Niemcom w ulicznej łapance, by zdobyć wiarygodne dane na temat zbrodni hitlerowskich oraz stworzyć konspirację wojskową wśród więźniów

 5. usa06052018 06.05.2018

  Ta decyzja uratowała Amerykę od komunizmu. O wszystkim zadecydował jeden człowiek

  200 lat temu w budynku przy trewirskiej Bruckergasse przyszedł na świat Karol Marks. Z

 6. 1270powstanieslaskie 02.05.2018

  97. rocznica wybuchu III powstania śląskiego

  W nocy z 2 na 3 maja 1921 r. wybuchło III powstanie śląskie, które przesądziło o sposobie podziału Górnego Śląska między Polskę i Niemcy

 7. WolynFlickr 22.04.2018

  Ludzie byli mordowani siekierami, a niemowlęta brano za nogi i rozbijano głowy o ściany. 75 lat temu UPA zamordowało 600 Polaków

  75 lat temu, w nocy z 22 na 23 kwietnia 1943 roku, Ukraińska Powstańcza Armia zamordowała w Janowej Dolinie na Wołyniu około 600 Polaków. Janowa Dolina była osiedlem wybudowanym w latach 30. przy kamieniołomach bazaltu eksploatowanych przez przedsiębiorstwo państwowe

 8. JaninaLewandowska 22.04.2018

  Jej ojciec dowodził zwycięskim powstaniem, ona służyła ojczyźnie jako lotnik. Sowieci zamordowali ją w Katyniu

  110 lat temu, 22 kwietnia 1908 roku, urodziła się Janina Lewandowska - radiotelegrafistka, pilot, spadochroniarz. Aresztowana przez Sowietów w czasie kampanii polskiej 1939 roku została zesłana do obozu w Ostaszkowie, a potem w Kozielsku. Była jedyną kobietą wśród ofiar Zbrodni Katyńskiej.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook