Jedynie prawda jest ciekawa


„Sieci Historii” – debiut miesięcznika historii zwycięskiej

17.05.2013

Pierwszy numer miesięcznika historii zwycięskiej „Sieci Historii” ukazuje się na rynku 16 maja. Do części nakładu dołączona jest książka z filmem „Generał Nil”. Wydawcą nowego magazynu jest spółka Fratria.

Dzięki „ Sieci Historii” czytelnicy otrzymają co miesiąc dawkę wiedzy o historii, w której nie pomija się niewygodnych faktów z przeszłości, a narodowe sukcesy i zwycięstwa pozwalają budować prawdziwą narodową dumę i szlachetny patriotyzm. Miesięcznik adresowany jest przede wszystkim do osób szukających odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące historii, szczególnie najnowszej, ciekawych świata, a zawiedzionych obecną ofertą na rynku medialnym. Wydawca, spółka Fratria, liczy też, że magazyn docenią nauczyciele i uczniowie zainteresowani historią.

- Nasz miesięcznik „ Sieci Historii” zaprasza do połowu, do wyboru z naszych dziejów tych wydarzeń, 
z których możemy być dumni; tych postaci, których inteligencja, talent i wiedza, czasem wiara lub życiowa mądrość warte są naszej pamięci – mówi prof. Jan Żaryn, redaktor naczelny „ Sieci Historii”. 
- Kochamy Polskę, a zatem zapraszamy do jej kochania. Nie będziemy poprawni za cenę prawdy historycznej – stąd nasze łamy otwarte są dla uczonych i publicystów tępionych przez żałośnie prezentujące się środowiska „uczonych”.

Redakcja pod kierunkiem prof. Jana Żaryna wsparta doświadczeniami zespołu redakcyjnego tygodnika „Sieci” i portali wpolityce.pl, wnas.pl oraz naszememento.pl, gwarantuje doskonałą lekturę i teksty na wysokim poziomie naukowym i edytorskim. W pierwszym numerze tematem miesiąca jest bitwa o Monte Cassino. Michał Komuda pisze: „Polacy biją się zacięcie, dokonując prawie nieprawdopodobnych czynów. W jednym miejscu musieli oni zdobywać pionową ścianę przy pomocy drabinek sznurowych i specjalnych klamer skalnych”. W numerze także Stanisław Żaryn rozmawia z Ryszardem Bugajskim, reżyserem bijącego rekordy popularności filmu „Układ Zamknięty”, który twierdzi, że: „Ludzie są zajęci swoimi sprawami, nie interesują się polityką, kulturą, historią. Trochę podobnie było w hitlerowskich Niemczech. Obywatele mówili, iż nie wiedzieli, że były obozy koncentracyjne i mordowano w nich ludzi”. Ponadto w numerze Zofia Zielińska pisze o tym, co naprawdę przyniosła Konstytucja 3 maja 1791 roku. Paweł Skibiński rozważa o majowej wojnie domowej i roli marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast Grzegorz Majchrzak w artykule „Więzienne audycje” przypomina: „Funkcjonowanie przed ponad osiem lat niezależnych radiostacji „Solidarności” na terenie praktycznie całego kraju było polskim fenomenem”. Piotr Zaremba przedstawia sylwetkę premiera Stanisława Mikołajczyka i zastanawia się na powodami jego ucieczki z kraju.

W miesięczniku na czytelników czeka też „Wehikuł czasu”, dzięki któremu mogą sprawdzić, co działo się w różnych latach w pierwszych dniach maja.

Miesięcznik „Sieci Historii” kolportowany jest na terenie całego kraju w klasycznym formacie, w nakładzie 95 tysięcy egzemplarzy, objętości 100 stron i cenie 4,90 zł. Cena magazynu z filmem i książką to 19,90 zł. Kolejny numer „Sieci Historii” ukaże się w czwartek, 20 czerwca br.

Warto poczytać

 1. 1270pileckirotmistrz 15.03.2018

  70 lat temu rotmistrz Witold Pilecki skazany został na karę śmierci

  70 lat temu - 15 marca 1948 r. - Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie skazał na karę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

 2. 1270eisleras 12.03.2018

  Prof. Eisler: w Marcu '68 aresztowano około 950 robotników i 550 studentów

  Czas rozstać się z bajką, że w Marcu '68 zbuntowała się inteligencja, a klasa robotnicza jej nie poparła - mówił w poniedziałek w Gdańsku prof. Jerzy Eisler p

 3. Anodawiki 07.03.2018

  Niemcy się go bali, sowieci zabili. 95 lat temu urodził się słynny bohater AK "Anoda"

  Żołnierz Szarych Szeregów i AK, powstaniec warszawski, po wojnie student architektury, zaangażowany w zachowanie pamięci o powstaniu Jan Rodowicz "Anoda" urodził się 7 marca 1923 r. w Warszawie. Był wielkim bohaterem powstania, czym się zupełnie nie szczycił - wspominają go koledzy

 4. 1270hutapieniacka 28.02.2018

  74. rocznica zbrodni w Hucie Pieniackiej

  Ukraińcy wymordowali wówczas ok. 850 osób, a ocalało ok. 160

 5. Auschwitz2 28.02.2018

  Przebrani za esesmanów wyprowadzali więźniów z Auschwitz. Nieznana historia polskich bohaterów

  Wszystkie ucieczki z niemieckiego obozu Auschwitz, zorganizowane przez oddział Armii Krajowej "Sosienki", były udane; nigdy nie było "wsypy"; dzięki przebraniu w mundury esesmanów z obozu zbiegło kilkudziesięciu więźniów - mówi PAP historyk Marcin Dziubek, autor książki o "Sosienkach"

 6. 12akaaglisa 14.02.2018

  76 lat temu powstała Armia Krajowa - największe podziemne wojsko w okupowanej Europie

  76 lat temu, 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

 7. 1270nkwd 08.02.2018

  Żydzi mordowali Polaków na Kresach Wschodnich?

  Od kilku dni obok sporu o nowelizację ustawy o IPN toczy się konflikt o tzw. udział Polaków w Holokauście

 8. 1270auschwitz01 05.02.2018

  Więźniarka Auschwitz: przez czas pobytu w obozie nie miałam lęku przed śmiercią

  Nie miałam lęku, że umrę, tylko cały czas myślałam, żebym nie zapomniała opowiedzieć tego mamie - wspominała więźniarka obozu Auschwitz-Birkenau Janina Iwańska

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook